Dar pavasarį čekų kompanija pageidavo įsigyti senus AB „Smiltynės perkėla“ keltus „Žalgiris“ ir „Nemunas“, tačiau jie dar išdirbo visą sezoną ir dirba toliau.

Keltus „Nemunas“ ir „Žalgiris“, kuriems jau daugiau nei 20 metų, antrojoje perkėloje turėtų pakeisti naujas šiuo metu Bulgarijos Burgo uoste baigiamas statyti greitaeigiskeltas. Jis kainuos apie 16 mln. litų ir bus toks pat, kaip ir 2005 metais ten pat pastatytas keltas „Baltija“ ir 2004 m. statytas keltas „Neringa“. Naujasis buvo nežymiai patobulintas - jame bus vieta, skirta dviračiams.

Šiuo metu jau yra atlikta 70 proc. kelto statybos darbų, o kitą mėnesį jis turtų būti baigtas. Tačiau žiemos metu, kai dažnos audros, buksyruoti naujojo laivo į Klaipėdą neketinama. Su jo statytojais sutarta, kad jis bus parplukdytas į Lietuvą kitų metų gegužę prieš prasidedant naujam vasaros sezonui.

AB „Smiltynės perkėla“ vadovo Algirdo Žukausko teigimu, pradėjus eksploatuoti trečią greitaeigį keltą, tikimasi, kad piko metu transporto priemonių stovėjimas eilėje gerokai sutrumpės.

Senuosius nebereikalingus keltus AB „Smiltynė perkėla“ pavyks parduoti. Pirmas buvo parduotas keltas „Baltija 1“. Senoji „Nida“ šiemet pavasarį parduota kaliningradiečių bendrovei. Kadangi „Nidai“ buvo per 40 metų, iš pradžių niekas jo nenorėjo pirkti. Rasti pirkėją nebeturėta vilties, laivas buvo pradėtas ardyti ir ruošti atidavimui į metalo laužą. Laimei, jo prireikė kaliningradiečiams, mat šiemet kariškiai atsisakė plukdyti žmones į Baltijską. Kadangi laivas buvo labai senas ir beveik neturėjo likutinės vertės, tad bendrovė, gaudama už jį apie 200 tūkst. litų, dar šiek tiek ir uždirbo.

REKLAMA

Dėl keltų „Žalgiris“ ir „Nemunas“ pirkimo šiemet paskelbus konkursą iš pradžių irgi neatsirado pirkėjų. Paskui norą įsigyti juos abu pareiškė Čekijos kompanija, priklausanti olandams. Vieną jų užsieniečiai norėjo pasiimti jau gegužę, o kitą - rugsėjį. Atiduoti keltus vasaros sezono metu, kol dar neparplukdytas naujasis, pasak A. Žukausko, būtų buvusi savižudybė, ir bendrovė nesutiko. Užsieniečiai pareikalavo pasirašyti sutartį, kad keltai jai tikrai bus parduoti.

Dabar jau jie galėtų mokėti pinigus ir pasiimti keltus, bet jau visą mėnesį žadėjo atvykti ir iki vakar nepasirodė. A. Žukauskas yra įsitikinęs, kad kitą vasaros sezoną senųjų keltų antroje perkėloje nebematysime. Iš jų tikimasi uždirbti apie pusę milijono litų.

Dalia BIKAUSKAITĖ


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų