Kaip rašoma Alytaus apskrities vyriausiojo policijos komisariato įvykių suvestinėje, liepos 15 dieną, apie 1 val. 50 min., Varėnos rajone, Matuizų kaime buvo rastas vyro kūnas.
1996 m. gimusio vyro kūnas buvo rastas šalia ūkinio pastato, prie mobilaus kubilo. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Vos prieš daugiau nei savaitę pranešta apie panašų įvykį, nutikusį Molėtų rajone.
Kaip rašoma Utenos apskrities vyriausiojo policijos komisariato suvestinėje, liepos 7 dieną, apie 19.40 val., Molėtų r., Joniškio sen., Malūnėlio k., prie nuomojamo namelio esančiame kubile rastas 1971 m. gimusios moters kūnas. Pradėtas ikiteisminis tyrimas mirties priežasčiai nustatyti.
Šios istorijos rodo – nuo nelaimių neapsaugotas nė vienas, o lįsdami į kubilą daugelis net nesusimąsto, kokios grėsmės ten gali tykoti.
Kubilas – nesaugi pramoga
Kaip anksčiau naujienų portalui tv3.lt teigė šeimos gydytojas, pramogos kubiluose ar net buvimas pirtyje neretai baigiasi tragiškai.
Pasak anksčiau kalbinto gydytojo, pirtyje arba kubile gali paūmėti širdies ligos, tokios pramogos pavojingos sergant širdies nepakankamumu, buvus infarktui arba smegenų insultui:
„Tokios pramogos nėra saugios, reikia tinkamai įvertini savo galimybes ir gerai apgalvoti, ar nepakenksite sveikatai.“
Kaip teigė šeimos gydytojas, itin svarbu rinktis pirtį įvertinant temperatūrą joje – būtent aukšta temperatūra pirtyse ar kubiluose yra svarbus rodiklis.
„Vadinamos turkiškos pirtys, kuriose temperatūra siekia 40 laipsnių ir yra garinė, veikia tonizuojančiai, tačiau lietuviškos pirtys arba kubilai, kuriuose temperatūra daug aukštesnė, kelia ir didesnį pavojų.
Tokios pramogos išplečia kraujagysles, priteka daugiau kraujo, apkrauna širdį, todėl širdies nepakankamumas gali paūmėti“, – anksčiau teigė medikas.
Kubilas (123rf nuotr.)Įspėja, kad alkoholis ir karštis – pragaištingas derinys
Gydytojas įspėjo ir dėl alkoholio vartojimo kubiluose arba pirtyje. Jis teigia, kad nėra saugaus alkoholio kiekio ir įspėja šiukštu jo nevartoti renkantis tokias pramogas:
„Nėra saugios alkoholio koncentracijos, ypač vartojant karštoje aplinkoje, pavyzdžiui, būnant saulėje, kai karšta. Alkoholis stumia vandenį lauk iš ląstelių.
Organizmas dehidratuoja, mes netenkame vandens. Kadangi netenkame dvigubai vandens, tokiu būdu apkraunama inkstų veikla.“
Ką daryti žmogui kubile ar pirtyje pasijutus prastai?
Ir esantiems šalia svarbu žinoti, kaip elgtis. Pirmoji pagalba, jei žmogui pasidaro negera pabuvus pirtyje ar kubile, yra tokia:
„Visų pirma, kvieskite greitąją pagalbą, o kol laukiate – ištraukite žmogų iš karštos aplinkos, paguldykite ir pakelkite kojas.
Būtinai duokite gerti vandens ir šiek tiek apklokite žmogų, kad jis neperšaltų.“
Patiko straipsnis? Užsiprenumeruokite mūsų naujienlaiškį ir gaukite svarbiausias dienos naujienas bei įdomiausius straipsnius kiekvieną darbo dieną 11 val. Tiesiai į Jūsų el. paštą!