Psichologė Ramunė Murauskienė: šlykščius buities darbus turėtų atlikti vyrai

Yra moterų, kurios mielai kala vinukus į sieną, ir vyrų, kurie su džiaugsmu gamina valgyti, ir čia viskas yra tvarkoje, sako psichologė Ramunė Murauskienė. Portalui tv3.lt specialistė pasakojo, kad griežtai skirstomų vyriškų ir moteriškų darbų nėra, visgi kai kurie, pasak jos, yra palankesni vyrams, kiti – moterims.

„Vyriškus ir moteriškus darbus pradedame skirstyti tada, kai save kažkaip siejame su vyriškumu ar moteriškumu. Sakykim, jeigu moteris gyvena su vyru ir daro valgyti, plauna grindis ir prašo vyro paslaugų, kurių ji nenori daryti, o vyras delsia, kai jai pratrūksta kantrybė ir ji puola tuos darbus daryti pati, vien tas įsitikimas, kad tai, ką ji daro, yra vyriškas darbas, jai sukelia įspūdį, kad „aš dabar pabuvau diedu nemaloniąja prasme“.

Tas įsitikinimas moteriai ir trukdo. Nėra tiek vyriškų ir moteriškų darbų, kad galėtum tiksliai atpjauti ir pasakyti: taip, čia tinka tik vyrams. Yra tik darbai, kurie labiau tinka vyrams ir labiau moterims.

Todėl, kad tam tikri grubūs darbai, susiję su nemaloniais kvapais, pavyzdžiui, išnešti šiukšles, labiau tinka grubiai struktūrai – vyrams. Moteris yra švelni struktūra, bet jei ji bus labai daug susijusi su tokiais darbais – išvalyti klozetą, traukti plaukus, kas yra pakankamai šlykštu – tai yra labiau vyriška“, - kalbėjo R. Murauskienė.

REKLAMA

Pasirūpinti moterimi

Pasak psichologės, vyrų struktūroms tokie šlykštūs darbai ne taip kenkia kaip moterims.

„Tokie darbai moteris daro grubesnia, nebemoteriška. Ji darosi nebešvelni. Reikia suprasti, kad vyriškumas ir moteriškumas egzistuoja viename žmoguje. Yra vyrų, kurie turi labai daug moteriškos energijos, ir tai nėra nei gerai, nei blogai, ir yra moterų, kurios turi labai daug vyriškos energijos, kas irgi yra nei gerai, nei blogai. Tiesiog mes turime žinoti, kad šitie dalykai yra manyje, ir kad tam tikri darbai mums nepatinka.

Pavyzdžiui, moterims gali būti nemalonu piltis kuro. Ne todėl, kad jos nemoka, bet todėl, kad yra labai intensyvus kvapas. Po to rankos nemaloniai kvepia, o tai jai gali kelti didžiulį diskomfortą. Jeigu vyras myli savo moterį, kodėl ja nepasirūpina?

Šiais emancipacijos laikais daug vyrų sako: „ką, tu pati negali?“ Taip, mes labai daug ką galime. Kalbant apie vyrą, jis nėra tas žmogus, kuris galėtų sveiką gyvenimą nugyventi be moters. Moteris su labai didele tikimybe sveiką gyvenimą gali nugyventi be vyro“ – sako R. Murauskienė.

Tad psichologė apibendrindama sako, kad, nors vyriškų ir moteriškų darbų nėra ir geriausia, kad šeimoje žmonės darytų tai, kas kam labiau patinka, kai kurie darbai yra palankesni vyrams, kai kurie – moterims. Pavyzdžiui, gaminti valgį ar tvarkyti namus, į šias veiklas įpinant moteriškos energijos, palankiau moterims, o atlikti grubesnius darbus – nešti šiukšles ar atkimši užsikišusią kriauklę – vyrams.

 


Rašyti komentarą...
N
Nt
2017-04-06 19:06:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
Valgi gaminti reik kasdien,namus tvarkyti bent karta per savaite. O kaip daznai uzsikemsa kriaukle?
Atsakyti
0

O
O ka daryt
2017-04-06 21:11:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Jei jie - moterys?
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų