• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Per pastaruosius, pandemijos paženklintus metus, žmonės aiškiau suprato, kokių namų jie norėtų – išaugo tvarkingų, bei tokių, kur kiekvienas gyventojas turėtų erdvės sau, namų svarba*. Tačiau kaip rasti vietos visos šeimos narių daiktams laikyti, lengvai palaikyti tvarką ir dar sukurti jaukią erdvę visai šeimai svetainėje, kuria dalinasi penki asmenys? O kur dar 4 augintiniai. Pokyčiams pasiryžusi šeima kreipėsi pagalbos į interjero dizainerę.

8

Per pastaruosius, pandemijos paženklintus metus, žmonės aiškiau suprato, kokių namų jie norėtų – išaugo tvarkingų, bei tokių, kur kiekvienas gyventojas turėtų erdvės sau, namų svarba*. Tačiau kaip rasti vietos visos šeimos narių daiktams laikyti, lengvai palaikyti tvarką ir dar sukurti jaukią erdvę visai šeimai svetainėje, kuria dalinasi penki asmenys? O kur dar 4 augintiniai. Pokyčiams pasiryžusi šeima kreipėsi pagalbos į interjero dizainerę.

REKLAMA

Tris vaikus auginanti šeima svetainę naudoja ne tik susiburti visiems namiškiams, bet ji laikinai atstoja ir mažiausio šeimos nario kambarį. Šeima susidūrė su iššūkiu – kaip atsinaujinti svetainę, kad joje būtų galima tvarkingai laikyti vaiko daiktus, erdvė būtų saugi mažylei ir kad čia visa šeima galėtų patogiai leisti laisvalaikį. Didžiausias iššūkis, tekęs interjero dizainerei, buvo zonų kambaryje paskirstymas taip, kad jos būtų kuo funkcionalesnės.

Pažiūrėkite į kambarį naujomis akimis

Pasak šeimos svetainę atnaujinusių IKEA interjero dizainerių komandos, spalvų pasirinkimą kambaryje  nulėmė gamta ir miškas už lango. Norėjosi, kad kambarys būtų to pratęsimas. Tuo tarpu baldų stiliaus pasirinkimą nulėmė šeimininkų skonis, kuriems itin patinka skandinaviškas stilius jis taip pat tiko prie kitų namų erdvių ir padėjo išlaikyti vientisumą.

REKLAMA
REKLAMA

„Kitas žingsnis – įvertinti, kad erdvėje atsirandantys baldai atliktų kelias funkcijas arba būtų mobilūs, tiktų pagal kambario dydį ir neužgriozdintų vizualiai erdvės. Šios šeimos atveju, nebuvo pakankamai vietos susidėti daiktams, trūko patogaus baldų išdėstymo. Esantiems panašiose situacijose siūlau nebijoti pokyčių ir neįprastų sprendimų, pavyzdžiui, viduryje kambario stovinčios sofos. Čia toks sprendimas paliko daugiau vietos pagal sienas įkurdinti baldams, skirtiems daiktams laikyti, bei kambarį suskirstyti zonomis – atsirado daugiau patogių erdvių, liko ergonomiški praėjimai, o visas kambarys puikiai išnaudotas ir kartu neperkrautas“, – pataria interjero dizainerė.

REKLAMA

Viena svetainė – kelios erdvės

Šiandien 5 asmenų šeima džiaugiasi patogiai suskirstyta erdve – ji leidžia kiekvienam šeimos nariui pailsėti ir jaustis komfortiškai. Kaip interjero dizainerei tai pavyko?

  • Poilsio zona. Šiai funkcijai kambaryje tarnauja patogi sofa su televizoriumi bei naujai atsiradęs kampelis skaitymui. Televizorių interjero dizainerė pakabino ant sienos – taip yra saugiau namuose gyvenant mažam vaikui, kuris visur lipa ir gali jį nuversti. Taip pat, toks sprendimas taupo erdvę – nebereikia papildomos spintelės televizoriui.

„Sofą pristūmus arčiau televizoriaus, likusioje nišoje atsirado vietos spintelėms ir skaitymo kampeliui.  Ant spintelių įsikūrė terariumas, o jose – papildoma vieta daiktams laikyti. Virš terariumo sukūrėme dekoratyvinę erdvę, skirtą šeimos nuotraukoms, knygoms bei kitoms smulkmenoms laikyti, taip pat šalia atsirado kampelis skaitymui, poilsiui ar darbui kompiuteriu – tam skirti foteliai bei patogus apšvietimas, o kompaktiškas nešiojamas kompiuterio stovas atstos darbo stalą“, – sako E. Čyvė.

REKLAMA
REKLAMA
  • Daiktų laikymas. Daiktams laikyti interjero dizainerė kambaryje pritaikė skirtingo aukščio ir pločio spinteles. Tai leidžia maksimaliai išnaudoti erdvę. Kai kurios spintelės pakabinamos – toks pasirinkimas taupo vietą. Pavyzdžiui, laisva vieta spintelių apačioje leidžia ją išnaudoti pasidedant mažosios mergaitės daiktams – žaislų dėžei ir šuniukų gultams. Sofa taip pat parinkta tokia, kurioje yra daiktadėžė – pravers sezoniniams daiktams paslėpti.

„Kai daiktų kambaryje daug, jiems laikyti reikėtų rinktis uždaras spinteles. Netvarkingoje svetainėje gali būti sunku atsipalaiduoti, todėl įvairias smulkmenas, kurių dažnai prireikia, bet nesinori visą laiką matyti, verčiau paslėpkite už durelių. Šviesi spintelių spalva ir uždari sprendimai sukuria harmoningą įspūdį“, – pataria interjero dizainerė.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Ji taip pat pademonstravo, kaip vienas baldas gali tarnauti kelioms funkcijoms. Prie lango pritaikytos spintelės mažiausio šeimos nario rūbeliams ir daiktams laikyti taip pat tarnauja ir kaip poilsio kampelis. Čia pasidėjus pagalvėlių galima leisti laiką su knyga ir arbatos puodeliu. Taip sukurta dar daugiau vietos didelei šeimai patogiai susėsti.

  • Vaiko žaidimų zoną interjero dizainerė suplanavo taip, kad vaikui būtų patogu žaisti, piešti ir pačiam pasiekti savo daiktus. Taip pat, parinkdama sprendimus specialistė žiūrėjo į ateitį:  vėliau, kai mergaitė turės savo kambarį, jai skirtas spinteles galima bus pritaikyti kitiems daiktams.

Jaukumo paslaptis

Jaukumą didelės šeimos svetainėje sukurti interjero dizainerei padėjo aksesuarai. Pasak jos – tai greičiausias ir prieinamiausias sprendimas ir norint atnaujinti namus keičiantis sezonui, rašoma pranešime spaudai.

REKLAMA

„Namų aksesuarai ir tekstilė – kilimai, užuolaidos, pagalvėlės, pledukai – greičiausias būdas sukurti jaukumą ar pakeisti kambario išvaizdą. Šį pavasarį vyrauja pastelinės spalvos, pavyzdžiui, žalsva. Pakeiskite pagalvėles, parinkite derančių spalvų vazas, paveiksliukus, atnaujinkite kilimą ir, žinoma, įneškite gamtos į namus žaliais augalais ar gėlėmis – ir kambarys padvelks pavasariu“, – pataria E. Čyvė.

* IKEA tyrimas „Gyvenimas namuose“.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų