naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
5
Volodymyras ir Olena Zelenskiai pasirodė viešumoje (nuotr. SCANPIX)

Antradienį Olena ir Volodymyras Zelenskiai pirmą kartą viešumoje pasirodė kartu nuo karo Ukrainoje pradžios.

5

Antradienį Olena ir Volodymyras Zelenskiai pirmą kartą viešumoje pasirodė kartu nuo karo Ukrainoje pradžios.

REKLAMA

Prezidentas su pirmąja šalies ponia kartu pasirodė pirmojo Ukrainos prezidento Leonido Kravčiuko laidotuvėse Kyjive.

Fotografų užfiksuotos poros veiduose matomos nuovargio paliktos žymės.

Gegužės 10 dieną paskelbta žinia, kad mirė pirmasis nepriklausomos Ukrainos prezidentas Leonidas Kravčiukas. Vyrui buvo 88 metai.

Apie tai praneša naujienų portalas „Unian“, cituodamas kitas žiniasklaidos priemones. Tikinama, kad šią žinią patvirtino Leonido šeimos narys. Skelbiama, kad vyras jau kurį laiką sirgo. L. Kravčiukas buvo pirmasis nepriklausomos Ukrainos prezidentas, pareigas pradėjęs eiti po SSRS žlugimo. Jis pareigas ėjo nuo 1991 m. iki 1994 m.

Zelenskis negailėjo gražių žodžių

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad Ukrainos prezidentas Volodymyras Zelenskis sureagavo į naujienas apie pirmojo nepriklausomos Ukrainos prezidento Leonido Kravčiuko mirtį. Anot jo, V. Kravčiukas buvo daugiau nei politikas ar istorinė asmenybė – jis buvo žmogus, itin vertinęs laisvę ir sugebėjęs įkvėpti kitus.

REKLAMA

Apie L. Kravčiuko mirtį V. Zelenskis kalbėjo savo kasdieniniame kreipimęsi į ukrainiečius.

„Jis buvo ne tik politikas. Ir ne tik istorinė asmenybė. Jis buvo žmogus, kuris mokėjo rasti išmintingų žodžių ir pasakyti juos taip, kad juos išgirstų visi ukrainiečiai“, – apie pirmąjį prezidentą V. Kravčiuką kalbėjo V. Zelenskis.

REKLAMA

Pasak jo, tokie bruožai yra ypač svarbūs sunkiomis, krizinėmis akimirkomis, „kai nuo vieno žmogaus išminties gali priklausyti visos šalies ateitis“.

„Būtent tokią išmintį Leonidas Makarovičius parodė devintojo dešimtmečio pabaigoje, kai kilo Ukrainos judėjimas. Jis puikiai praėjo 1991-uosius, ir tik dabar gali atrodyti, kad tada jam buvo lengva.

Ir nesvarbu, kas nutiko vėliau, Leonidas Kravčiukas visada liko su Ukraina. Galbūt dėl savo išminties jis buvo ypatingai linksmas. Jis visada vertino gyvenimą, kiekvieną jo minutę. Tačiau jis visada rasdavo kur kas daugiau nei minutę, kad padėtų sutvarkyti reikalus ir duotų patarimų. Ir aš asmeniškai esu jam už tai ypač dėkingas.

Būdamas vaikas jis išgyveno Antrąjį pasaulinį karą, išgyveno okupaciją. Leonidas Makarovičius žinojo, kiek kainuoja laisvė. Ir visa širdimi norėjo taikos Ukrainai. Esu tikras, kad mes tai įgyvendinsime. Mes pasieksime savo pergalę ir savo taiką“, – kalbėjo V. Zelenskis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų