Per karščius mažametės vilnietės stebina kaimynus: jų idėja tirpdo širdis

Alinant dideliems karščiams, ne vienam norisi atsivėsinti gaiviu gėrimu, o Pavilnio bendruomenei pasisekė – Taugotiškių ir S. Šilingo gatvių sankryžoje 8-erių Luknė ir 9-erių Vija kviečia pasimėgauti jų gamybos limonadu.

8

Mergaitės – kaimynės, kurioms idėją turėti limonado stendą pakišo ne kas kita, o filmai. Kaip sako vienos mergaičių mama Vaida, vos išgirdus šią idėją, galvoje kirbėjo mintys, kad mergaitėms seksis puikiai.

„Karantinui prasidėjus, merginos daugiau laiko nei įprastai praleido namuose, tad nemažai dėmesio skyrėme planavimui, ką veiksime vasarą. Iš filmų ir filmukų gimė idėja turėti limonado kioskelį. Abi mergaitės yra ypatingai komunikabilios, tad net neabejojome, kad joms tai puikiai seksis“, – šypsosi moteris.

(8 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Luknė ir Vija aplinkinius džiugina namų gamybos limonadu

Viską stengiasi daryti pačios

Žinoma, rankas tenka pridėti ir mergaičių tėvams, tačiau jų iniciatyva – begalinė. Jos kupinos idėjų, kurias nori realizuoti ir į pagalbą pasitelkia savo kūrybiškumą, o visus darbus, kuriuos tik gali, stengiasi daryti pačios:

„Paties stendo gamyba pasirūpino tėčiai, tačiau merginos viską dažė pačios, pačios sugalvojo spalvas ir dizainą, pačios piešė citrinas, darė užrašus. Į procesą buvo įtraukti net ir mažieji broliai ir seserys.“

Vaida patikina, kad limonadas tikrai gaminamas ne pagal pirmą rastą receptą, gėrimas praėjo mergaičių skonio testus, o prie jo gamybos dirba visa komanda.

„Limonado gamybos procese tenka prisidėti ir mums, nes norime kokybiško, skanaus ir, svarbiausia, šviežio gaminio, tad citrinų sultis spaudžiame rankiniu presu prieš pat jį siūlant kaimynais, o tam reikia nemažai fizinės jėgos, bet merginos pjausto citrinas, gamina cukraus sirupą. Taigi, sakyčiau, tai puikiai sustyguotas komandinis darbas. 

Receptų mergaitės ieškojo internete, juos testavome, kol atradome joms tinkantį skonį“, – apie gamybos procesą pasakojo Vaida.

Nors tai pirma vasara, kai mergaitės kviečia kaimynus ir pravažiuojančius atsigaivinti savo gamybos limonadu, tačiau bendruomenei ši idėja labai patiko. Vieni ateina ne kartą ir ne du, kiti net specialiai važiuoja čia tam, kad galėtų paragauti šio gėrimo.

„Iš tiesų labai nustebino bendruomenės draugiškumas ir palaikymas. Reklaminiu filmuku pasidalinome tikėdamiesi, kad galbūt artimiausi kaimynai pastebės ir užsuks paragauti limonado, palaikyti mergaičių, tačiau reakcija, atsiliepimai nunešė net optimistiškiausias prognozes. 

Žmonės iš kaimynystės ėjo net po kelis kartus, važiavo specialiai, fotografavo ir dalinosi nuotraukomis. Visi fantastiškai draugiški ir noriai kalbino ir bendravo su mergaitėmis.

Žinoma, Luknė ir Vija tikrai aktyviai stengiasi pakviesti visus praeinančius ir pravažiuojančius. Labai džiaugiuosi, kad gyvename tokioje supratingoje, palaikančioje vieni kitus bendruomenėje“, – mergaičių idėjos sėkme džiaugiasi moteris.

REKLAMA

Paprasta idėja, suburianti bendruomenę

Tiesa, stende besišypsančias mergaites pamatysite ne visada. Pirmąjį kartą kaimynus jos džiugino nuo pietų iki paskutinio limonado lašo, o dabar stende praleidžia kelias valandas po visų dienos veiklų.

„Kadangi pirmas kartas įvyko sekmadienį, tai mergaitės pradėjo „dirbti“ 12 valandą ir baigė tik kai išpilstė paskutinį limonadą. Šiaip jos pačios renkasi, kiek laiko tai daryti, tačiau prašome jų susitarti ir suplanuoti iš anksto, nes norime, kad tai būtų ne tik pramoga, bet ir pamokos apie atsakomybę, pareigos jausmą, darbų pasidalinimą... Kalbame su jomis, kad, jei pažadate atėjusiems žmonėms, kad būsite kitą dieną, turite kitą dieną ir būti. Mergaitės lanko stovyklas, tad darbo dienomis prie stendo būna po porą valandų vakarais.“

Paklausta, ar visą vasarą bus galima pasigardžiuoti limonadu ir pamatyti laimingus mergaičių veidus, Vaida juokiasi, kad mergaitės tikrai atsakytų, jog visada, tačiau yra kitų planų, tad teks padaryti limonado gamybos pertrauką.

„Jei klaustumėte jų pačių, tai žinoma, jos planuoja tai daryti visą vasarą, tačiau planuose yra ir atostogos pas senelius, ir prie jūros, tai stendas irgi ilsėsis. Kiek laiko iš tiesų joms pavyks išlaikyti entuziazmą niekas nežino, bet džiaugiamės, kad dabar aks dieną jos turi tikslus, planą, ką veiks vakare, planuoja, galvoja ir kuria naujus limonado receptus“, – pasakojo pašnekovė.

Šis smagus vasariškas kioskelis leidžia mergaitėms susitaupyti šiek tiek pinigų, tačiau labiausiai džiugina, jog tokia paprasta idėja suartina kaimynus.

„Taip pat džiugina, kad pavyksta sutaupyti ledams ir kitoms smulkmėms. Bet reikia  pripažinti, kad visas šis procesas tikrai nėra apie pinigus ir uždarbį, tai smagi veikla, kuri suburia bendruomenę, prie limonado stendo susitinka kaimynai, pabendrauja, o ir mergaitėms palikti arbatpinigiai ir gražūs žodžiai yra didžiausias stimulas tai daryti“, – šypsosi Vaida. 


Rašyti komentarą...
A
Atsakymas
2021-07-26 19:35:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kokiu zmoniu yra biauriu is karto leidimai o kas anksciau buvo gerdavom vandeni is upiu ir ne vienas nenumire dabar kai reikalaujama svaros daugiau zmones serga kokie pavyduoliai mano nuomuone tie zmonys yra patys is kaimo o dedasi svaruoliai
Atsakyti
-9

V
Viva
2021-07-26 19:42:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
Puiku kad kaimynai palaiko mergaites :) reikia pritarti tokiai veiklai, tegul uzsiima visi vaikai kazkuo , o ne nuobodziauja vasara...
Atsakyti
-2

A
2021-07-26 19:58:58
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolės mergaitės,daugiau aplink tokių idėjų šiuo sunkiu periodu.
Atsakyti
-1

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų