Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Nagų problemos paprastai siejamos su vieno ar kelių vitaminų trūkumu organizme. Štai penki nagų požymiai, kad jums trūksta tam tikrų medžiagų.

Nagų problemos paprastai siejamos su vieno ar kelių vitaminų trūkumu organizme. Štai penki nagų požymiai, kad jums trūksta tam tikrų medžiagų.

REKLAMA

Turite bėdų su nagais? Tai greičiausiai susiję su vitaminų trūkumu. Baltos dėmelės, lūžinėjantys, skilinėjantys, įlinkę nagai – tai tik keletas iš tų problemų, su kuriomis susiduriama, kai organizmui trūksta vitaminų, bet kurias galima lengvai išspręsti papildais. Štai penki nagų požymiai, kad jums trūksta tam tikrų medžiagų, rašoma express.co.uk.

Baltos dėmelės

Turbūt esate girdėję, kad baltos dėmelės ant nagų reiškia, kad negaunate pakankamai kalcio, bet tai – netiesa. Tokios žymės iš tiesų yra sąlygojamos cinko ir geležies trūkumo, nors gali atsirasti ir dėl smulkios traumos. Nagus stiprinti ir užkirsti kelią tokių dėmelių atsiradimui galima vitaminų trūkumą šalinant maisto papildais, vartojant vynuogių sėklų aliejų ir vitaminu E praturtintą rankų kremą.

Skilinėjantys nagai

Pastebėjote, kad nagai ėmė lūžinėti ir skilinėti? Gali būti, kad organizmui trūksta tam tikrų medžiagų. Viena dažniausių skilinėjančių nagų priežasčių yra geležies trūkumas, tačiau taip nutikti gali ir dėl B grupės vitaminų ar baltymų trūkumo mityboje.

REKLAMA

Trupantys nagai

Nagai trupinėja išsausėję, jei per dažnai plaunatės rankas muilu ar naudojate stiprius ploviklius bei valiklius be pirštinių. Nagai gali trupinėti, kraštuose atsiranda nelygumų, jie lūžinėja ir įgauna gelsvą atspalvį. Jei taip nutiko tik rankų nagams, problema greičiausiai išorinė. Vis dėlto, šią problemą gali sukelti ir geležies trūkumas – anemija. Tokiu atveju paveikiami ir kojų nagai.

Grublėti nagai

Kartais ant nagų atsiranda nelygumų – įdubimų ar raukšlelių. Taip gali nutikti dėl alerginės reakcijos arba dėl imuninės sistemos sutrikimų. Tačiau nagų grublėtumą nulemia ir vitamino D trūkumas.

Grioveliai

Griovelių ant nagų atsiranda dažnai ir jie gali formuotis įvairiausiomis kryptimis. Išilgi grioveliai, nuo nago pagrindo link viršaus, gali reikšti vitaminas B12 trūkumą. Šią problemą išspręsti galima papildais, injekcijomis arba specialiu rankų kremu.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų