Patyčias patyrusio 8-mečio žodžiai sukrėtė iki širdies gelmių: žmonės nesulaiko ašarų

Murių tautybės moteris iš Australijos, kuri pasidalino savo į neviltį dėl patyčių mokykloje puolusio devynmečio sūnaus vaizdo įrašu, ragina į mokyklų programas įtraukti sąmoningumo neįgaliųjų atžvilgiu pamokas, rašoma sbs.com.au.

Yarraka Bayles, kurios sūnus Quadenas gimė su achondroplazija, pačia dažniausia liliputizmo forma, trečiadienį vienoje Brisbeno valstybinėje mokykloje tapo nemalonaus incidento liudininke. „NITV“ žinioms ji sakė, kad šis nutikimas ją įskaudino ir privertė pasijusti bejėge.

„Tą dieną jis net neturėjo eiti į mokyklą, bet paskambino direktorius ir pasakė, kad atvažiuoja Brisbeno „Bullets“ krepšinio komanda. Nuvažiavusi pasiimti sūnaus iš mokyklos radau jį krepšinio aikštelėje su kitais vaikais ir „Bullets“ krepšininkais.

Su dukra ir anūke juos stebėjome, ir tada pamačiau, kaip vaikams sustojus į eilę autografų ant sportinių marškinėlių viena mano sūnaus klasės draugė tapšnoja jam galvą ir šaiposi iš jo ūgio.“ – pasakoja ji. –

„Ji tapšnojo jam galvą, lyg jis būtų koks šunytis. Su dukra susižvalgėme ir pagavę jo žvilgsnį bandėme paklausti, ar viskas gerai, jis akivaizdžiai sakė, kad ne, ir žiūrėjo į mane išsigandęs, lyg prašytų nekelti scenos.

Buvo aišku, kad jam nemalonu, bet jam puikiai sekėsi nekreipti į tai per daug dėmesio – jis nenori kitiems parodyti, kaip jį tai skaudina, jis toks stiprus ir taip savimi pasitiki, bet tokiais atvejais, kaip šis, tiesiog matosi, kaip jam sunku. Buvo labai skaudu, aš jaučiausi bejėgė.“

Y. Bayles sako, kad po incidento sūnų apėmė isteriją, todėl jį nusivedusi į mašina ji ėmė su juo kalbėtis apie tai, kas nutiko. Tuomet ji nusprendė nufilmuoti jo reakciją – berniukas grasino nusižudysiąs ir sakė, kad nenori gyventi. Kai Quadenas pirmą kartą pabandė nusižudyti po senelio mirties, jam tebuvo šešeri.

Nuo to laiko bandymai nusižudyti periodiškai kartojasi – keletą kartų vaikui buvo iškilęs rimtas pavojus. Mamai šį vaizdo įrašą publikavus socialiniuose tinkluose, ji iš bendruomenės sulaukė daug palaikymo, bet taip pat ir griežtos kritikos, kuri, jos teigimu, nenustebino.

REKLAMA

„Man teko išklausyti daug kritikos, porą kartų svarsčiau ištrinti tą vaizdo įrašą... Bet noriu, kad žmonės pamatytų, ką patyčios daro mano vaikui. Jei aš už jį nekovosiu, tai kas?“ – sako ji.

Y. Bayles teigia, kad jos sūnus su diskriminacija susiduria visą gyvenimą – dėl to, kad yra murių tautybės, ir dėl neįgalumo.

„Niekas nežino, su kokiais sunkumais mums tenka susidurti šeimos viduje. Paprastai dalinuosi pozityviais dalykais, bet reikia kalbėti ir apie sunkius momentus – taip gelbėjame savo mažųjų gyvybes.“

Quadenas iš mokyklos buvo pašalintas vos po trijų savaičių. Jam greičiausiai bus taikomas namų mokymas – tai nebus pirmas kartas. Y. Bayles nekaltina incidente dalyvavusios mergaitės ar mokyklos – jis sako, kad mokykloje veikia nuostabi paramos sistema, tačiau vis pasitaikantys tokie incidentai daro savo.

Ji ragina veikti, kad ateityje patyčių mokyklose nebeliktų. Jos teigimu, padėtų reguliarūs įvadiniai kursai naujiems mokiniams, pamokos visiems mokyklos mokiniams šia tema ir net specialios dirbtuvės, kurios vaikai galėtų ugdyti sąmoningumą apie gyvenimą su negalia. 

„Tai išspręstų visą krūvą problemų – apie tai šioje mokykloje jau esu kalbėjusi – ir kiti vaikai su negalia būtų apsaugoti ir jaustųsi saugūs. Visa klasė galėtų ką nors padaryti, mokytojai galėtų paskaityti kokią nors knygą šią tema, yra daugybė dalykų, kurių galima imtis. Tai jau turėtų būti mokyklos programos dalis.“

Vaizdo įrašui išplitus internete, daugelis bendruomenės narių išreiškė palaikymą Baylesų šeimai. Dizaineris Joshas Yasserie sukūrė žemiau esantį paveikslėlį, kuriuo pasidalino regbio lygos žvaigždės ir kiti Australijos čiabuvių tautų atstovai.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų