Paprasta nuotrauka išdavė vėžį: retą požymį pastebėjo tėtis

Ramiai sau fotografuodami savo mažąjį Noah, jo tėvai Laila Gaudry ir Ollie Blanksas nekantravo pamatyti pabaigtas nuotraukas.

Buvo ruošiamasi švęsti ketvirtąjį Noah gimtadienį – tėvai didžiavosi, kaip greitai auga jų sūnus. Tačiau jie dar nežinojo, kad viena nuotrauka atskleis siaubingą dalyką – mirtiną agresyvaus vėžio požymį, rašoma thesun.co.uk. Kad būtų išgelbėta berniuko gyvybė, jam reikėjo pašalinti kairę akį. Dabar jo tėvai dalinasi šia istorija, norėdami skleisti žinią apie siaubingą ligą.

Noah tėtis Ollie pradėjo kažką įtarti 2017 metais, kai darydamas vieną nuotrauką, išsijungus blykstei, ant sūnaus akies pastebėjo keistą švytėjimą ir žvairumą.

Jis informacijos apie šį simptomą ėmė ieškoti internete ir aptiko retinoblastomą – retą vėžio formą, kuria paprastai suserga vaikai iki penkių metų amžiaus. Sunerimę tėvai Ollie ir Laila sūnų nuvežė į ligoninę, kur pasitvirtino didžiausia jų baimė – Noah sirgo mirtinu akies vėžiu.

„Metro“ Laila pasakojo: „Kai išgirdome žodį „vėžys“, sugniuždyti pasižiūrėjome vienas į kitą. Kol Londono Karališkojoje ligoninėje, viename iš dviejų specializuotų retinoblastomos centrų Didžiojoje Britanijoje, laukėme Noah vizito pas gydytoją, sau kartojome, kad kol vėžys dar neišplitęs, galime jį įveikti.“

Gydytojai Noah tėvams paaiškino, kad vaikas serga D laipsnio vėžiu – tai reiškia, kad vėžys yra išplitęs į tinklainę ir akies obuolį, bet ne į akies lęšiuką. Chemoterapija gali padėti, bet Noah vis tiek gresia akies šalinimo operacija, vadinama enukleacija, jei auglys gerai nereaguos į gydymą.

Po kelių dienų Noah šventė ketvirtąjį savo gimtadienį – jo šeima sukūrė jam pačią gražiausią šventę, prieš prasidedant gydymui. Tuomet Noah turėjo iškęsti šešis chemoterapijos ciklus, vieno kurių metu jam kilo alerginė reakcija. Tačiau laikui bėgant komplikacijų ėmė mažėti ir tyrimai parodė, kad auglys gerai reaguoja į gydymą. Artėjant Kalėdoms Noah šeima buvo įsitikinusi, kad viskas greitai baigsis ir kad enukleacija vaikui nebegresia. Nepaisant to, šeimos laimei buvo lemta tęstis neilgai – visai prieš Kalėdas jie ligoninėje sužinojo, kad Noah auglys ženkliai padidėjo. Gydytojai pranešė jiems siaubingą žinią – vienintelė išeitis vaikui yra akies pašalinimas.

REKLAMA

„Po viso to, ką Noah turėjo iškęsti, negalėjau patikėti, kad tai buvo beprasmiška.“ – sako Laila. – „Tai, kas turėjo būti geros naujienos prieš Kalėdas, virto baisiausiu košmaru.“

Gydytojų ir kitų tėvų patarimu jie vaikui nieko apie tai nesakė iki antrosios Kalėdų dienos, kad jis galėtų džiaugtis švente. Tuomet Noah gruodžio 27 dieną buvo atlikta akies šalinimo operacija – vaikas net nesuprato, kas jo laukia. Operacija buvo sėkminga, o po jos praėjus keturioms savaitėms berniukui buvo įstatyta prostetinė akis.

Laila sako: „Buvau tikrai nustebusi, kaip gerai ji atrodė ir kaip puikiai jis su viskuo susitvarkė. Pirmosios apžiūros po operacijos metu sulaukėme žinios, kad jis yra visiškai pasveikęs.“

Dabar Noah šešeri, ir jis yra toks pat berniukas, kaip ir visi kiti – jis labai mėgsta lakstyti kartu su savo vyresniu broliu Jake‘u ir konstruoti „Lego“.

Pozityvių ir laimingų Kalėdų šiais metais kartu laukianti šeima nori kitiems tokioje pat situacijoje atsidūrusiems tėvams suteikti vilties.

Laila sako: „Dabar mūsų gyvenimas daug gražesnis – aš tikiuosi, kad mūsų istorija gali apdėti kitoms šeimoms tikėti, kad tunelio gale iš tiesų yra šviesa.“

Vaikų akies vėžio asociacija taip pat ragina tėvus neprarasti budrumo ir šiuo šventiniu laikotarpiu nuotraukose ieškoti akies vėžio požymių.

Patrickas Tonksas, šios asociacijos vadovas, sako: „Kalėdų laikotarpiu visuomet atsiranda daug progų puikioms nuotraukoms. Raginame visus tėvus atidžiai stebėti labiausiai paplitusius retinoblastomos požymius – du pagrindiniai yra akies blizgėjimas ir žvairumas („tingi“ akis). Retinoblastoma yra labai reta liga, todėl panikuoti nereikėtų, bet geriausiai būtų kuo greičiau patikrinti savo vaikus, jei kas nors jums kelia nerimą. Galite tiesiog apsilankyti pas šeimos gydytoją, okulistą ar oftalmologą.“


Rašyti komentarą...
K
Kadagys
2019-12-12 08:10:11
Pranešti apie netinkamą komentarą
❤️ Linkiu visiems vaikučiams tokius tėvelius turėti,nuostabi ir su superine pabaiga istorija❤️
Atsakyti
0

K
Kadagys
2019-12-12 08:10:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
❤️ Linkiu visiems vaikučiams tokius tėvelius turėti,nuostabi ir su superine pabaiga istorija❤️
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų