Nusideginote liežuvį? Išvengti skausmo padės šie triukai

Kartais užtenka tik gurkštelėti karštos arbatos, kad nusidegintum liežuvį. Šis pojūtis yra itin nemalonus, tačiau ar žinote, kaip galite sau greitai padėti numalštinti skausmą?

„Bright Side“ pasidalino patarimais, kaip greitai išgydyti nudegintą liežuvį.

Užpilkite sūraus vandens

Nuplaukite liežuvį vėsiu sūraus vandens mišiniu. Taip pat galite juo švelniai praskalauti burną. Sūraus vandens skalavimas turi antiseptinį poveikį.

Užpilkite pieno

Pienas padengia liežuvį plėvele, kuri gali padėti greitai numalšinti skausmą. Pamirkykite liežuvį į šaltą pieną ir palaukite, kol pasijusite geriau. Galite pakartoti šią procedūrą, kai vėl pajusite liežuvio skausmą. Vanduo negali sukurti šios specialios plėvelės, todėl nusideginę liežuvį rinkitės ne vandenį, o pieną.

Užtepkite ir palaikykite medaus

Medus turi ne tik raminantį poveikį, bet ir puikų skonį. Šis produktas taip pat yra moksliškai patvirtintas kaip gydantis nudegimus. Jeigu nesate alergiškas medaus produktams, ši priemonė gali tapti viena jūsų mėgstamiausių.

Paimkite šaukštą medaus ir aptepkite patinusį liežuvį storu jo sluoksniu bei šiek tiek palaikykite, prieš nurydami.

Uždėkite kramtomos gumos

Mėta yra paprasta ir greita priemonė, kuri gali padėti jums dėl joje esančio mentolio, kuris padeda suaktyvinti šalčio jutimo taškus. Tai suteiks vėsinantį pojūtį, todėl pasijusite geriau.

Tiesiog uždėkite mėtinės kramtomosios gumos gabalėlį tiesiai ant sužeistos vietos ir jo nekramtykite. Tačiau nepalikite jo per ilgai, ypač, jei esate jautrūs mėtiniams produktams.

Palaižykite šokolado ar cukraus gabalėlį

Granuliuotas cukrus žinomas kaip priemonė, naudojama sunkiai gyjančioms žaizdoms gydyti. Tai padės numalšinti tą pradinį, erzinantį skausmą. Ant liežuvio uždėkite granuliuoto cukraus ir prispauskite jį prie gomurio. Taip pat galite naudoti bet kokį kitą produktą, kurio sudėtyje yra cukraus, pavyzdžiui, šokoladą.

REKLAMA

Užlašinkite alavijo sulčių

Aliavijas yra natūrali priemonė, kuria rekomenduojama gydyti pirmojo ir antrojo laipsnio nudegimo žaizdas. Jis gali padėti sutrumpinti nudegimo gijimo laiką ir padėti jums iškart pasijusti geriau. Tiesiog išspauskite alijošiaus sultis tiesiai ant liežuvio.

Sutrupinkite ledo kubelį

Tikriausiai pirma į galvą šaunanti priemonė nusideginus liežuvį, tai ledo kubelis. Tačiau svarbu žinoti, kaip tinkamai jį naudoti šioje situacijoje. Niekada nelaižykite ledo kubelio, nes tai gali pakenkti jūsų dantims. Vietoj to galite pabarstyti šiek tiek ledo ant liežuvio paviršiaus, įsitikindami, kad jis padengia sužeistą vietą.

Įmerkite liežuvį į jogurto indelį

Laktobakterijos laikomos gera priemone, kai reikia sumažinti infekcijos riziką. Įmerkęs liežuvį į jogurtą, kefyrą ar bet kurį kitą probiotikų turintį produktą, kuriame yra šios bakterijos, išvengsite galimos infekcijos. Raminantis poveikis bus stipresnis, jeigu naudosite šaltą jogurtą ar kitą probiotikų turintį produktą. 

Kvėpuokite kaip šuo

Jeigu nusideginote liežuvį, pakvėpuokite taip, kaip kvėpuoja šunys. Giliai įkvėpdami, iškiškite liežuvį. Tai padės jums palengvinti savijautą.

Įkvėpkite gėlių aromato per burną

Kita technika yra atitraukti dėmesį nuo skausmo, užuodžiant ką nors, pavyzdžiui, gėlę, per burną.


Rašyti komentarą...
J
Jonas
2021-01-04 21:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eisim streikuot visi musu islaikytiniai turi gaut nedaugiau tukstanti eur tada ir pinigu atsiras ir gyvenimas pageres
Atsakyti
0

J
Jonas
2021-01-04 21:56:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
Eisim streikuot visi musu islaikytiniai turi gaut nedaugiau tukstanti eur tada ir pinigu atsiras ir gyvenimas pageres
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų