Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS
12
Interjero pavyzdžiai (nuotr. pinterest.com)

Su atbundančia pavasario gamta norisi atnaujinti ir savo namus. Kaip tai padaryti greitai, pigiai ir be didelių pastangų naujienų portalui tv3.lt pasakojo interjero dizainerė Dovilė Aukštikalnė interjero studijos „DAStudio“ įkūrėja.

12

Su atbundančia pavasario gamta norisi atnaujinti ir savo namus. Kaip tai padaryti greitai, pigiai ir be didelių pastangų naujienų portalui tv3.lt pasakojo interjero dizainerė Dovilė Aukštikalnė interjero studijos „DAStudio“ įkūrėja.

REKLAMA

Visas pasaulis vis labiau atsigręžia į natūralumą, gamtą ir ekologiją – išimtimi netampa ir namų interjeras. Tačiau pirmiausiai – apie pačias madingiausias šio sezono spalvas.

„Kaip ir kiekvienais metais, „Pantone“ institutas išrenka metų spalvą, kuria interjero mėgėjai ar dizaineriai gali pasiremti. Šiemet buvo išrinktos dvi – pirmoji yra raminanti pilka, o kita optimistiška geltona“, – nurodo interjero dizainerė.

O šiemet, pasak D. Aukštikalnės, ypač atsigręžiama ir į gamtą.

„Be šių dviejų išrinktų spalvų, vyrauja ramūs žemės atspalviai. Viskas sukasi apie pastelines, žemės spalvas – rami pilka, ruda ar gelsva spalvos. Dabar dažniausiai pasitaiko tokios ramios, išdegusios spalvos. Praeitą sezoną buvo ryški žalia smaragdinė spalva, o dabar renkamasi tokias spalvas, kurios eina į „purvinumą““, – pasakoja ji.

REKLAMA

Tapetai grįžta

Verta paminėti ir tai, kad jeigu paskutinį dešimtmetį buvo madinga tik dažyti namų sienas, dabar į madą grįžta ir tapetai.

„Anksčiau tai buvo labai populiaru, tačiau prieš dešimtmetį madinga tapo tik dažytos sienos. Dabar grįžta į mada tai, kad, pavyzdžiui, miegamuosiuose viena akcentinė siena yra išklijuojama tapetais. Arba vaiko kambarys“, – sako D. Aukštikalnė.

Kalbant apie tekstūras, interjero dizainerė pamini, kad jau kelis pastaruosius sezonus žmonių namuose dominuoja medis – jis taikomas ir grindims, baldams, sienoms, o drąsiausi renkasi ir didžiulius fasadinius skydus ant sienų.

REKLAMA
REKLAMA

„Taip pat  ir metalas. Kurį laiką trendino juodas metalas, bet dabar madingesnis yra žalvaris, varis, auksas ar netgi vadinamas rose gold metalas“, – nurodo D. Aukštikalnė.

Madinga ir natūrali tekstilė – medvilnė, linas – dominuojantys etniniai motyvai šiuo metu yra „ant bangos“.

„Dar kalbant apie dekorą išliko madingos sausučių, žolių puokštės. Jos puikiai puošia namus ir gerai įsipaišo į natūralaus jausmo interjerą“, – priduria interjero dizainerė.

Nenaudokite per daug spalvų

D. Aukštikalnė sako, kad spalvos namuose suteikia nuotaiką, todėl bandant suderinti jų labai daug galima „prisižaisti“ ir namuose pasidarys nejauku:

„Aš siūlyčiau žmonėms, kurie patys įsirenginėja namus, per daug nežaisti su spalvomis ir pasirinkti vieną akcentinę spalvą, pavyzdžiui, tą pačią geltoną. Ji dera prie visų monochrominių spalvų – baltos, pilkos, rudos, juodos ir visų prigesintų spalvų.

Mes galime sukurti namuose chaosą, jeigu primaišysime daugybę spalvų, todėl, jeigu nesate profesionalas, geriau išsirinkite tik vieną spalvą – nebūtinai madingą, o tą, kuri mieliausia širdžiai“.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu norite atnaujinti savo namus neinvestuodami labai daug pinigų ar laiko, tai yra gana nesunku.

„Mes iš tikrųjų kiekvieną sezoną į namus galime įnešti trendų ir to, kas madinga, mažomis detalėmis ir namų dekoracijomis. Tai gali būti ir kilimas, naujos pagalvėlės ar užtiesalas, toršeras pagal to sezono trendus.

Sukurti madingą interjerą galima ir detalėmis. Tik nereikėtų pamiršti, kad interjeras bus gražus ir efektingas tik tada, kai jis bus vientisas. Jeigu mes norime atsinaujinti tik svetainę, mažomis detalėmis reikėtų atnaujinti ir kitas namų erdves – virtuvę ar miegamąjį.

Pavyzdžiui, jeigu norime papuošti namus nauja sezono spalva – geltona – ir nusiperkame pagalvėles ar užtiesalą, fotelį svetainei, tuomet pagalvėles reikia nupirkti ir miegamajam. Taip atsiras vientisumas ir naują gūsį į dekorą įneš“, – pataria interjero dizainerė.

Dar daugiau jaukumo

Dar vienas interjero elementas suteiksiantis papildomo jaukumo – paveikslai. Be to, jie bus madingi ilgą laiką.

REKLAMA
REKLAMA

„Paveikslai visais laikais labai personalizavo tuos namus ir suteikė jaukumo. Žinoma, pačius paveikslus reikėtų derinti šalia viso namų interjero – gali abstraktus paveikslas tikti moderniame interjere, o natiurmortas puikiai tiks klasikiniame interjere. Tad paveikslai ir tapyba išlieka, ir jie yra interjero topuose“, – sako ji.

D. Aukštikalnė pataria atsinaujinti namus pirmiausiai pradedant senų ir nereikalingų daiktų atsikratymu:

„Namai kiekvieno individuali ir asmeninė erdvė, todėl konkrečiai pasakyti, ką pasilikti, o ko atsikratyti – negaliu. Tačiau rekomenduočiau atsikratyti slogių, nereikalingų daiktų, kurie tiesiog renka dulkes. Galite juos atnaujinti arba kažkam ir paaukoti. Taip atsišviežinsite namus.

Iš tikrųjų visada sakau, kad ne mes turime namams dirbti ir aukotis, o jie turi mums tarnauti. Jeigu jau atsišviežinti, tai iki galo“, – šypteli ji.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų