Nešiokite tokius papuošalus kasdien: štai kas jums nutiks

Daugybę amžių auksas ir sidabras yra bene geidžiamiausi metalai, niekada nesenstantys tarptautinė valiuta. Juos vertina ne tik materialių gėrybių vergai, bet ir metaloterapijos specialistai.

122

Šie prabangūs metalai ne tik puošia jūsų kūną, bet ir gydo, todėl pateikėme naudingus faktus, kuriuos vertėtų žinoti.

(122 nuotr.)
FOTOGALERIJA. E. Monginienė palikta ant ledo: žvaigždė Katie Price pasisavino pinigus ir prabangius papuošalus

Sidabras

Nuo senų laikų žinoma, jog sidabras turi antibakterinių savybių. Net ir dabar kai kas žaizdoms dezinfekuoti ar spuogams bei pūliniams gydyti naudoja sidabruotą vandenį.

Sidabras turi raminamąjį poveikį, tad jo papuošalais ypač tinka dabintis sergantiesiems įvairiomis ligomis. Šis metalas teigiamai veikia ir nervų sistemą, mažina kraujospūdį, skatina virškinimą, gerina odos būklę.

Jei sidabro papuošalas, kuris nuolat liečiasi su plika oda, patamsėja, tai gali būti kokios nors ligos ženklas. Itin dažnai tai nutinka, kai sutrinka skydliaukės veikla. Teigiama, jog sidabro dirbinys gali patamsėti ir tada, jei žmogus vartoja daug alkoholio.

Auksas

Auksas veikia tarsi antioksidantas, lėtina organizmo senėjimą. Galbūt dėl to aukso papuošalais taip gausiai dabinosi gražiausios senovės moterys. Žinovai teigia, kad šis metalas tinkamiausias brandžiai damai, kuri nori kuo ilgiau išlikti jauna ir graži.

Aukso vertę pripažįsta net tradicinė medicina. Pavyzdžiui, iš jo gaminami įvairūs medicinos įrankiai ir pan. Manoma, kad auksas spartina žaizdų gijimą, saugo nuo dantų ėduonies, o ant kaklo pakabinta auksinė grandinėlė padeda gydyti širdies ritmo sutrikimus ar net išvengti infarkto.

Nuo seno tikėta ir netgi iki šių laikų tikima, kad auksas teigiamai veikia sergančiuosius depresija, epilepsija, net autizmu. Jis mažina įtampą ir teikia kūrybinių galių, grąžina emocinę pusiausvyrą.

Nustatyta, kad grynasis auksas dažniausiai nesukelia jokių alerginių reakcijų, tačiau įvairūs jo lydiniai gali įjautrinti organizmą. Taigi prieš pirkdama aukso dirbinį, pasidomėkite, kokia tiksli jo sudėtis. Tarkim, galite būti alergiška geltonajam auksui, o baltasis nesukels jokios reakcijos.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų