Nepraleiskite progos: nuo kovo vaistinėse siūlo nemokamą paslaugą

Per pandemiją išaugęs susidomėjimas pulsoksimetru vaistinių tinklą „Eurovaistinė“ paskatino pasiūlyti nemokamą paslaugą. Nuo kovo daugiau nei 70 vaistinių Lietuvoje klientams siūlo galimybę saugiai ir nemokamai stebėti kraujo įsotinimą deguonimi. Informacija apie vaistines suteikiama nemokama linija 8 800 50005.

Pulsoksimetras – tai neinvazinis medicininis prietaisas, leidžiantis matuoti žmogaus kraujo įsotinimą deguonimi (SpO2) ir pulsą. Atlikęs matavimą vaistininkas gali pateikti informaciją apie žmogaus pulsą bei kraujo prisotinimo deguonimi rodiklius. Matavimų metu vaistininkas klientams pakomentuos rodiklius, paaiškins, kokie jie yra įprasti ir patars, jeigu reikėtų kreiptis į medikus.

Deguonies įsisavinimo bei  pulso pokyčiai gali atsirasti dėl lėtinių ligų, gyvenimo būdo, kvėpavimo dažnio, deguonies kiekio ore, žalingų įpročių ir kitų veiksnių. Kraujo įsisotinimo ir pulso matavimas – pagalbinė priemonė sekti savo sveikatos būklę, todėl tai naudinga atlikti reguliariai.

Vaistininkė paaiškina, kad naudojantis pulsoksimetru namuose, svarbu žinoti, kokie rodikliai yra įprasti. „Sveikam žmogui normalus arterinio kraujo įsotinimo deguonimi (SpO2) lygis tūrėtų būti nuo 96 proc. iki 99 proc. Toks rodiklis patvirtina, kad visi organai funkcionuoja gerai ir neturite jokių traumų“, – sako farmacininkė E. Ramaškienė.

Farmacininkai įspėja, kad atliekant matavimus pulsoksimetru įtakos gali turėti ir išoriniai veiksniai. Minimali paklaida gali atsirasti dėl gelinių ar priaugintų nagų. Taip pat rodikliai gali skirtis ir tuo atveju, jeigu matuojant rankos yra šaltos arba žema aplinkos temperatūra.

Jei arterinio kraujo įsotinimo deguonimi lygis nukrenta žemiau 90 proc., tai išduoda apie sveikatos sutrikimus ir rekomenduojama kreiptis į gydytojus, kurie padėtų išsiaiškinti to priežastį.

„Eurovaistinės“ komunikacijos vadovė Laura Bielskė sako, kad per pandemiją pulsoksimetrai atsidūrė dažno namų vaistinėlėje, tačiau įmonės iniciatyva jais nuo šiol leidžiama naudotis ir pačioje vaistinėje.

REKLAMA

„Dalis klientų pasimatuoti kraujo įsotinimo deguonimi matavimus nori atlikti tik suabejoję savo savijauta, o kartais tiesiog iš smalsumo eidami pro vaistinę. Suteikiame galimybę vos per keletą sekundžių pasinaudoti pulsoksimetru vaistinėje ir esant reikalui su vaistininku aptarti rodiklius bei nuspręsti, kokių veiksmų toliau imtis“, – pranešime spaudai sako bendrovės komunikacijos vadovė.

Šiuo medicininiu prietaisu naudotis paprasta – jį tereikia uždėti ant piršto galiuko ir stebėti rodiklius. Pulsoksimetras yra tinkamas tiek suaugusiems, tiek ir vaikams. Vaistinėje matavimų metu imamasi visų saugumo priemonių, naudojamos dezinfekcijos priemonės.

Pastebėjus nerimą keliančius požymius, specialistai rekomenduoja kuo skubiau kreiptis į gydytojus. Tikslų vaistinių sąrašą, kuriose galite pasimatuoti kraujo įsotinimą deguonimi, galite sužinoti paskambinę nemokama linija  8 800 50005 arba bendrovė interneto puslapyje.


Rašyti komentarą...
R
Rudis.
2021-03-02 17:22:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
Geriau nemokamai tikrintumete virusa.Suprantama cia ne jusu kalte.Tai valdzia turetu rupintis.
Atsakyti
-2

h
hdhd
2021-03-02 09:52:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Idomiausia tai, kad i vaistines kviecia eiti visus ne i parkus.
Atsakyti
-3

R
Rasa
2021-03-03 12:01:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
Turbūt vaistinėse yra didelis kiekis neparduotų vaistų ir maisto papildų, kad vyksta viliojimas į vaistines alia pasimatuot pulsą, deguonį kraujyje, ir tuo pačiu žmogus gaus pasiūlimus įsigyti preparatų. Toks vaistinių planas!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (4)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų