• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Odontologai įspėja, kad milijonai žmonių, naudojantys elektrinius dantų šepetėlius, daro vieną jų naudojimo klaidą, kuri didina riziką užsikrėsti pavojinga liga.

Odontologai įspėja, kad milijonai žmonių, naudojantys elektrinius dantų šepetėlius, daro vieną jų naudojimo klaidą, kuri didina riziką užsikrėsti pavojinga liga.

REKLAMA

Nauji tyrimai parodė, kad net 41 proc. elektrinių dantų šepetėlių naudotojai nepakankamai dažnai keičia galvutes, todėl dantys išvalomi daug prasčiau, rašo thesun.co.uk.

Kai kurie net prisipažino visiškai nekeičiantys elektrinio dantų šepetėlio galvutės. Kaip rodo tyrimai, prasta burnos higiena siejama su Alzheimerio ligos išsivystymu, todėl nekeičiantiems dantų šepetėlio galvučių gali kilti didesnė rizika.

Odontologas dr. Nigelas Carteris sakė: „Susidėvėję dantų šepetėliai negali tinkamai išvalyti dantų ir gali pažeisti dantenas. Kai šereliai išsikraipo, jie neišvalo dantų taip, kaip reikėtų.“

Didėja ligų rizika

Apie 30 proc. apklausoje dalyvavusių asmenų teigė neprisimenantys, kiek laiko nekeitė dantų šepetėlio galvutės. Ekspertai siūo elektrinio dantų šepetėlio galvutes keisti kas tris mėnesius, kad būtų tinkamai valomi dantys ir rūpinamasi burnos sveikata.

REKLAMA
REKLAMA

Netinkamai valant dantis, ant jų gali kauptis apnašos, galinčios sukelti periodontitą, kitaip vadinamą dantenų uždegimu. Ankstesnių tyrimų duomenimis, periodontitą sukelianti bakterija F. Nucleatum gali būti susijusi su didesne Alzheimerio ligos rizika.

REKLAMA

Odontologas dr. Davinderis Raju pridūrė: „Dantų ir dantenų valymas yra labai svarbus norint išsaugoti gražią šypseną ir užtikrinti, kad jūsų burnos sveikata tinkama.

Deja, laikui bėgant dantų šepetėlio šereliai, kurie nusidėvi, tampa mažiau veiksmingi šalinant apnašas ir bakterijas nuo dantų ir dantenų.

Todėl, norint užtikrinti visapusišką sveikatą, dantų šepetėlio galvutes patartina keisti kas tris mėnesius ar dar dažniau.“

Rūpinkitės burnos sveikata

Gera burnos higiena paprastai apsaugo nuo dantenų ligų, kurioms jautrumas didėja su amžiumi. Kasdienė burnos higiena ir apnašų šalinimas būtinas kasdien, tačiau kas šešis mėnesius taip pat turėtumėmte apsilankyti pas odontologą.

REKLAMA
REKLAMA

Patariama bent du kartus per dieną valyti dantis su fluoro turinčia dantų pasta, tačiau po dantų valymo tik išspjauti dantų pastą ir neskalauti burnos. Taip pat reikėtų kasdien valyti tarpdančius siūlu arba tarpdančių šepetėliu.

Dantų šepetėlį reikia keisti kas 1-3 mėnesius, elektrinio dantų šepetėlio galvutę keiskite kas tris mėnesius ar anksčiau. Reguliariai lankykitės pas odontologą ir burnos higienistą, ypač jei laukiatės ar sergate 2 tipo cukriniu diabetu. Norint apsaugoti dantis, patariama mesti rūkyti.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų