Moters istorija nustebino net medikus: neatsimena, kaip pagimdė kūdikį

Iš komos pabudusi moteris neatsiminė, kaip pagimdė kūdikį. Britė Shelly Young pasakoja, kad kai jos vyras pirmą kartą jai į ligoninės palatą atnešė judviejų sūnų, ji neatsiminė jį pagimdžiusi ir jau jį mačiusi, kai pabudo iš komos.

Keturių vaikų mama kraujo užkrėtimu susirgo 2019 metais, kai gimdymo metu jai pasireiškė komplikacijos, rašoma mirror.co.uk

Iškart po gimdymo jai buvo dirbtiniu būdu sukelta koma, tačiau iš pradžių Shelly buvo klaidingai diagnozuotas gripas, o vėliau – plaučių uždegimas, ir po operacijos ji buvo išsiųsta namo.

Prieš diagnozuojant sepsį, kraujo užkrėtimą, Shelly keturias dienas praleido namuose. Per tą laiką jos būklė buvo tokia sunki, kad ji vos galėjo pajudėti, o naujagimį maitino ir vystė jos devynmetis sūnus, kai vyras buvo darbe.

Ligoninėje skubiai išvežė operuoti

Kai Shelly vyras norėjo jai iškviesti greitąją, ji jam atsakė: „Jie turbūt ir taip turi labai daug pacientų, kurie dėl paprasto gripo švaisto jų laiką, aš geriau pati prasirgsiu.“

Savaitgalį praleidusi prarasdama ir vėl atgaudama sąmonę, ji galiausiai sutiko nuvažiuoti pas šeimos gydytoją, iš kur buvo išsiųsta į ligoninę.

„Mane ligoninėje skubiai išvežė operuoti – gydytojai manė, kad infekcija gali būti gimdoje“, – pasakoja Shelly. – „Jie ruošėsi daryti histerektomiją, bet tada man pradėjo kraujuoti arterija“.

Moteris tada buvo prijungta prie gyvybės palaikymo aparatūros. Medikai jai patarė atsisveikinti su šeima, nes nebuvo aišku, ar iš komos ji tikrai pabus. Komoje ji praleido penkias dienas, o kai pabudo, vyras jai atnešė naujagimį – kartu jiems buvo leista praleisti valandą. Tuomet moteris suprato, kad neatsimena, kaip jį pagimdė.

Shelly sako: „Gimdymo metu man buvo labai sunku, nes girdėjau, kaip gimdo kitos moteris ir kaip verkia naujagimiai, o aš savo sūnaus ilgai prie savęs laikyti negalėjau“.

Ji po gimdymo buvo labai silpna, beveik negalėjo paeiti ar kalbėti. „Net ir apsiauti batus man buvo labai sunku“, – sako moteris.

Gimdymas sukėlė potrauminio streso sindromą

Shelly pasakoja, kad gimdymas jai sukėlė potrauminio streso sindromą, dėl kurio bent jau kol kas ji psichologinės pagalbos negavo – ji vis dar laukia eilėje pas psichologą.

Ji sako: „Buvau pas gimdymo traumų komandą. Jie nerado įrašų apie mano gimdymą, todėl man padėti negalėjo. Aš turiu įrašų kopijas, taigi, jie nėra visiškai dingę, bet abu kartus vizito metu įrašų jie nerado.“

Shelly atvejis buvo išsamiai aprašytas specialioje ligoninės ataskaitoje, kartu buvo pateiktos ir rekomendacijos, ką daryti gimdymo skyriuje, jei moteriai prasideda sepsis.

Shelly sako: „Sepsis yra labai baisi liga, apie ją turi būti daugiau informacijos, kad žmonės žinotų, kaip tai yra pavojinga. Labai tikiuosi, kad pasakodama savo istoriją padėsiu kitiems“.

Ligoninės atstovai sako: „Mes stengiamės kaip galėdami geriau pasirūpinti gimdančiomis moteris. Po ataskaitos apie šį atvejį parengimo įgyvendinome visas rekomendacijas – dabar gimdymo skyriaus darbuotojai gauna apmokymus apie sepsį, o taip pat pacientų įrašai skaitmeninami, kad nė vienas įrašas nepasimestų ir kad apie kiekvieną atvejį turėtume kuo daugiau informacijos“.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų