naujienų portalas tv3.lt

naujienų portalas tv3.lt

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

52 metų moteris susilaukė pirmagimio ir sako, kad jau planuoja antrąjį vaiką. Luise Hoehn iš JAV Kalėdų dieną susilaukė sūnaus Stellano. Prieš tai šešerius metus ji bandė susilaukti kūdikio IVF pagalba.

52 metų moteris susilaukė pirmagimio ir sako, kad jau planuoja antrąjį vaiką. Luise Hoehn iš JAV Kalėdų dieną susilaukė sūnaus Stellano. Prieš tai šešerius metus ji bandė susilaukti kūdikio IVF pagalba.

REKLAMA

Luise ir jos 47-erių vyras Deanas Biele šešis metus nesėkmingai bandė susilaukti vaiko IVF pagalba, tam išleido daugiau nei 70 tūkst. eurų, vėliau įvairioms procedūroms išleido dar daugiau nei 107 tūkst. eurų.

Luise, kuriai gegužę sukaks 53 metai, su savo vyru Deanu susipažino 2007 m., kai Luise buvo 37-eri, tačiau nevaisingumo gydymą pradėjo tik po devynerių metų.

Vis dėlto, būdama 46-erių Luise jau buvo peržengusi daugelio vaisingumo klinikų nurodytą amžiaus ribą, rašo mirror.co.uk.

Tačiau kai pora rado specialistą, jie sužinojo, kad jų draudimas dėl Luise amžiaus nepadengs didžiosios dalies gydymo išlaidų.

REKLAMA

Naujai iškepta mama sakė: „Prieš sutikdama Deaną, niekada nebuvau sutikusi žmogaus, su kuriuo norėčiau sukurti šeimą.

Dirbau aukle, padėjau auginti vaikus kitiems žmonėms ir visą laiką maniau, kad sutiksiu tinkamą žmogų ir vieną dieną turėsiu savo vaiką.“

REKLAMA

2012 m. pora nusipirko namą ir nors bandė pastoti natūraliai, Luise atskleidė, kad buvo naivi ir jai nerūpėjo, kad įžengus į penktąją dešimtį vaisingumas mažėja.

Ji pasakojo: „Kai man buvo 42-eji, gydytojas paklausė, ar nenorėčiau pasikonsultuoti su IVF specialistu. Man niekada nekilo mintis užšaldyti savo kiaušinėlius, tikėjau, kad pavyks pastoti natūraliai, todėl atsisakiau.“

Tačiau būdama 46-erių, kai du mėnesius nepasirodė menstruacijos ir gydytojas pasakė, kad jai prasidėjo menopauzė, ji nusprendė imtis veiksmų.

REKLAMA

Ji sakė: „Laimei, tai nebuvo menopauzės pradžia, tačiau išgąstis privertė mane nustoti laukti, kol pavyks pastoti natūraliai.“

Jautė neviltį

2016 m. sausį pora pirmą kartą konsultavosi dėl IVF, jiems buvo pasiūlyta naudoti donorines ląsteles. Luise pasakojo:

„Buvau labai nusivylusi. Gydytojai sakė, kad su donorės kiaušialąstėmis didesnė tikimybė, kad pavyks pastoti, nes jau buvau peržengusi tinkamą amžių bandymams su savo kiaušialąstėmis, bet vis tiek nusprendžiau pabandyti.“

REKLAMA
REKLAMA

Po ilgų metų nesėkmingų bandymų, 2022 m. gegužę pora panaudojo donorines ląsteles, buvo perkeltas pirmasis embrionas ir po 8 dienų Luise nėštumo testas buvo teigiamas.

Sujaudinti tėvai nusprendė apsidrausti ir pasakyti apie tai tik artimiausiems draugams ir šeimai. Deja, gyva tik 82-ejų Deano mama.

Ji pasakojo: „Neskelbiau apie tai socialiniuose tinkluose, nes nebuvau tikra, kaip viskas eisis, nenorėjau sulaukti daugybės klausimų.“

Luise tiki, kad dabar bus geresnė mama, nei būtų buvusi jaunesniame amžiuje. Ji sakė:

„Kai kurie mano draugai jau yra seneliai. Mes dar tik auginame savo vaiką, bet turime daug gyvenimiškos patirties. Aš pasitikiu savimi ir mūsų pasirinkimais, kaip auginti vaiką.“

REKLAMA

Jų sūnus gimė sveikas, 35 savaičių, gruodžio 25-ąją. Luise atskleidė, kad iki metų pabaigos planuoja bandyti susilaukti dar vieno kūdikio.

Nepaisant to, kad pastojo būdama 52-ejų, Luise teigė, kad nėštumas buvo lengvas ir sklandus, tačiau pripažino, kad aštuonis mėnesius jautėsi mieguista. Stellanas gimė atlikus Cezario pjūvio operaciją, o Luise sakė, kad pati atsigavo neįtikėtinai greitai.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų