Manogarantijos.lt – informacinės pagalbos negalią turintiems žmonėms platforma

Nustačius neįgalumą, darbingumo lygį ar specialiuosius poreikius dažnas ieško informacijos apie tai, kokią valstybės pagalbą ir garantijas galima gauti, domisi konkrečiomis pagalbos gavimo sąlygomis, ieško, kur kreiptis. Nors Seimo, ministerijų ar įstaigų priimti teisės aktai skelbiami viešai, ši informacija pateikiama skirtingais būdais, skirtingose interneto svetainėse, o tai labai apsunkina informacijos konkrečios negalios atveju paiešką.

„Manogarantijos.lt yra vieta, kur pateikiama koncentruota nukreipianti informacija apie kone visas garantijas bei pagalbą negalią turintiems ar jiems padedantiems asmenims. Šioje svetainėje pateikta lengvai suprantama užklausos forma, kur galima suvesti individualius negalios požymius ir pagal tai gauti konkrečiu atveju aktualią informaciją. Taip pat pateikiamas sistemoje vartojamų sąvokų paaiškinimas, neįgaliesiems garantijas reguliuojančių teisės aktų ir sričių, kuriose numatytos garantijos, sąrašai. Svarbu ir tai, kad ši informacijos sistema nuolat stebima ir atnaujinama“, – sako Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM direktoriaus pavaduotoja Jolanta Šliužienė. 

REKLAMA

Be nuorodų apie garantijas, informaciją galima gauti pokalbio svetainėje forma, elektroniniu paštu, veikia telefono linija, kuria paskambinus informacija apie garantijas bus suteikta labai operatyviai ir aiškiai. 

Atkreipiame dėmesį, kad sistemoje teikiama tik nukreipianti ir bendrojo pobūdžio informacija. Informacinė sistema neskirta teikti siūlymus dėl teisės aktų tobulinimo, nebus atliekamas socialines garantijas teikiančių, vykdančių įstaigų veiksmų, sprendimų teisėtumo vertinimas. Informaciją teikiantys darbuotojai neturi įgaliojimų konkrečiose individualiose situacijose konstatuoti teisės aktų pažeidimų ar priešingai – konstatuoti, jog tokių nėra. Informacijos sistema yra tik pagalbinė priemonė orientuotis teisės aktų „labirinte“, ir tai nėra oficialus teisės aktų skelbimo portalas. 

Manogarantijos.lt platforma skirta visiems, kurie domisi valstybės teikiama pagalba negalią turintiems žmonėms, taip pat ir politikams, studentams, kurie dažnai teiraujasi apie neįgaliesiems skirtas garantijas. Žinoma, ši informacijos sistema bus tobulinama ir plečiama įtraukiant ir sisteminant vis daugiau su negalia susijusių institucijų priimtų teisės aktų, taip pat ir savivaldybių priimtus sprendimus. 

Svetainė pritaikyta ir suvokimo sunkumų turintiems asmenims: tekstas pateikiamas padidintu šriftu, svetainės dizainas neapkrautas nereikalinga informacija, paprasta ir intuityviai suprantama informacijos paieškos sistema. 

Šio informacijos paieškos įrankio sukūrimas ir išlaikymas finansuojamas pagal Nacionalinės neįgaliųjų socialinės integracijos 2013–2020 metų programos įgyvendinimo 2019 metų ir vėlesnių metų veiksmų plano, patvirtinto Lietuvos Respublikos socialinės apsaugos ir darbo ministro 2018 m. rugsėjo 27 d. įsakymu Nr. A1-521, 4.2.3 priemonę „sukurti informacinę pagalbos neįgaliesiems koordinavimo sistemą“. 

Neįgaliųjų reikalų departamento prie SADM informacija


Rašyti komentarą...
Z
ZITA
2020-07-29 15:45:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
Nėra jokios informacijos neįgaliems dirbant 3kartus per savaitę po 5val,kiek priklausys atostogauti?Ar neigalių neišledžia anksčiau i pensiją?
Atsakyti
0

v
virginija
2020-09-07 16:45:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
iš vis nėra informacijos kas priklauso tūrin invalidumą kokie yra sanatoriniai gydimai . O jei esi pensininkas ir turi invalidumą iš vis niekio nežinai kas tau prikliausio
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (2)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų