• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Šiandien, liepos 1 dieną, prognozuojama intensyvi magnetinė audra. Jos poveikis, tiesa, po pastarųjų dienų sumažėjęs, tačiau atsikvėpti tai neleidžia. Yra žinoma, jog 5 ir daugiau balų siekiančios audros gali tiesiogiai paveikti sveikatą. 

Šiandien, liepos 1 dieną, prognozuojama intensyvi magnetinė audra. Jos poveikis, tiesa, po pastarųjų dienų sumažėjęs, tačiau atsikvėpti tai neleidžia. Yra žinoma, jog 5 ir daugiau balų siekiančios audros gali tiesiogiai paveikti sveikatą. 

REKLAMA

Šią dieną svarbu pasirūpinti savo savijauta ir skirti daugiau dėmesio sau.

Sieks 5 balus

Meteoagent.com duomenimis, šiandieninis magnetinių audrų intensyvumas sieks 5 balus. Tai reiškia, kad vertėtų pasisaugoti, būti dėmesingiems sau. 

Yra žinoma, kad magnetinių audrų intensyvumas jau yra šiek tiek sumažėjęs, nes savaitgalį jis spėjo pasiekti ir 6 bei 7 balus. Tačiau, nors šiandien intensyvumas krito iki 5 balų, pasirūpinti savimi vis dar svarbu.

Rytoj ir poryt, liepos 2-3 dienomis, bus galima lengviau atsipūsti, nes magnetinių audrų poveikis nebebus toks stiprus. Jis sieks 4 balus, kurie daro kur kas mažesnį poveikį sveikatai.

REKLAMA
REKLAMA

Tuo tarpu orų prognozių šaltinis swpc.noaa.gov praneša, jog šiandien magnetinės audros poveikis bus stipriausias vakare tarp 18 valandos ir vidurnakčio. Tuo metu bus pasiekti 4 magnetinės audros intensyvumo balai. 

REKLAMA

 

 

Magnetinės audros – kas tai?

Apie tai, kas yra magnetinės audros ir apie jų poveikį gyvam organizmui anksčiau naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ kalbėjo klimatologas, prof. Arūnas Bukantis.

„Dabar išgyvename laikotarpį, kai didėja Saulės aktyvumas, o tai reiškia, kad saulėje vykstančių procesų metu į kosminę erdvę išmetama saulės plazma – įelektrintos dalelės, elektronai, protonai ir jie kosmine erdve sklinda į visas puses. Jei plazmos pliūpsnis buvo išmestas į tą pusę, kur yra žemė, neišvengiamai ji pasiekia ir žemės magnetinį lauką.

REKLAMA
REKLAMA

Žemė turi savo apsauginį, buferinį magnetinį lauką, kuris turėtų apsaugoti nuo saulės poveikio, bet saulės išmestos dalelės, kurias mes vadiname – saulės vėjo dalelėmis, jos išilgai skverbiasi į magnetinių ašigalių zonas ir artėja prie žemės paviršiaus.

Kai jos  pasiekia 70km aukštį, tada pasirodo pašvaistės, o tai yra įrodymas, kad saulės vėjas atkeliavo iki žemės atmosferos. Kartu keliauja ir tie saulės magnetinio lauko fragmentai, kurie neišvengiamai sutrikdo žemės magnetinį lauką ir prasideda žemės magnetinė audra.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Todėl jei yra pašvaistė, reiškia neišvengiamai yra ir magnetinė audra“, – apie tai, kaip susidaro ir kas yra magnetinė audra pasakoja profesorius.

Jo teigimu, šiuo metu Lietuvoje yra apgintos 2 mokslo daktarų disertacijos apie tai, kaip reaguoja ligoninių priėmimo skyriai į magnetinės audras. Pasirodo, kad skubių iškvietimų padažnėja ir ypatingai padažnėja insultų bei infarktų atvejai magnetinių audrų metu.

„Kiekvienas organizmas turi labai daug geležies savo viduje ir neišvengiamai yra veikiami visi gyvi organizmai. Kokie yra mechanizmai geriau atsakytų gydytojas – ar ten kraujotaką paveikia ar kvėpavimo organus, bet statistiniai tyrimai įrodo akivaizdų ryšį su magnetinėmis audromis“, – tiesą atskleidė prof. A. Bukantis.

REKLAMA

Magnetinės bangos (nuotr. 123rf.com)

Magnetinių audrų poveikis ir kaip apsisaugoti

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažniausiai išduoda šie simptomai: galvos svaigimas ir skausmas; pykinimas; silpnumas ir mieguistumas; padidėjęs kraujospūdis; raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Magnetinės audros gali paveikti net ir sveikus žmones, tačiau didžiausia rizika kyla sergantiems lėtinėmis ligomis, širdies ir kraujagyslių ligomis, kovojantiems su migrena ar epilepsija – jiems reikėtų labiau saugotis magnetinių audrų.

REKLAMA

Tyrimai rodo, kad vyraujant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad pastebimas nežymus (apie 20 proc.) padidėjimas.

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos. Be to, magnetinės audros labai paveikia vieną organą – kraujagysles.

Kaip praneša europeantimes.news, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.

REKLAMA

Į naudą bus ir jeigu pasistengsite patirti kuo mažiau streso, pašalinsite pagrindinius streso šaltinius kasdienybėje ir praleiskite magnetinių audrų laikotarpius ramiai.

Apie magnetinių audrų ir kitų meteorologinių reiškinių poveikį sveikatai anksčiau tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakojo klimatologas, prof. Arūnas Bukantis ir šeimos gydytoja Rasa Isevičienė. Visą pokalbį galite žiūrėti straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų