• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Magnetinė audra užklupo anksčiau nei tikėtasi ir smogs nemenkai – tris dienas magnetinio lauko aktyvumas bus padidėjęs, todėl pasirūpinkite sveikata, jei esate jautresni magnetinių audrų poveikiui.

Magnetinė audra užklupo anksčiau nei tikėtasi ir smogs nemenkai – tris dienas magnetinio lauko aktyvumas bus padidėjęs, todėl pasirūpinkite sveikata, jei esate jautresni magnetinių audrų poveikiui.

REKLAMA

Kaip praneša meteoagent.com, šiandien prasidės magnetinė audra. Šiandien, trečiadienį, magnetinio lauko aktyvumas sieks penkis balus. Toks pats aktyvumo lygis išsilaikys ir rytoj, lapkričio 30 dieną.

Gruodžio 1-ąją magnetinio lauko aktyvumas dar padidės ir sieks net šešis balus. Kol kas sunku prognozuoti, ar smogusi audra neužsitęs – tai parodys vėlesnės prognozės.

Primename, kad magnetinės audros pagal Kp indeksą vertinamos nuo vieno iki devynių balų. Penki balai yra kritinė riba, o kuo aktyvumas arčiau devynių balų, tuo didesnė tikimybė, kad jos poveikį pajus net ir sveiki asmenys.

Net ir nedidelis aktyvumo padidėjimas gali turėti įtakos sveikatai. Kiekvienas žmogus į jas reaguoja skirtingai. Vieni jų visai nepastebi, o kitiems tokiomis dienomis sunku išlipti iš lovos.

REKLAMA
REKLAMA

 

Magnetinių audrų poveikis

Apie tai, kas yra magnetinės audros ir apie jų poveikį gyvam organizmui anksčiau naujienų portalo tv3.lt laidoje „Sveikatos DNR“ anksčiau pasakojo klimatologas, prof. Arūnas Bukantis.

REKLAMA

Jo teigimu, dabar išgyvename laikotarpį, kai didėja Saulės aktyvumas, artėja jo pikas, todėl magnetinių audrų bus vis daugiau.

Jo teigimu, šiuo metu Lietuvoje yra apgintos 2 mokslo daktarų disertacijos apie tai, kaip reaguoja ligoninių priėmimo skyriai į magnetinės audras. Pasirodo, kad skubių iškvietimų padažnėja ir ypatingai padažnėja insultų bei infarktų atvejai magnetinių audrų metu.

„Kiekvienas organizmas turi labai daug geležies savo viduje ir neišvengiamai yra veikiami visi gyvi organizmai. Kokie yra mechanizmai geriau atsakytų gydytojas – ar ten kraujotaką paveikia ar kvėpavimo organus, bet statistiniai tyrimai įrodo akivaizdų ryšį su magnetinėmis audromis“, – tiesą atskleidžia A. Bukantis.

REKLAMA
REKLAMA

Magnetinės audros poveikį sveikatai dažniausiai išduoda šie simptomai: 

  • galvos svaigimas ir skausmas; 
  • pykinimas;
  • silpnumas ir mieguistumas;
  • padidėjęs kraujospūdis;
  • raumenų ar sąnarių skausmai ir t. t.

Magnetinės audros gali paveikti net ir sveikus žmones, tačiau didžiausia rizika kyla sergantiems lėtinėmis ligomis, širdies ir kraujagyslių ligomis, kovojantiems su migrena ar epilepsija – jiems reikėtų labiau saugotis magnetinių audrų.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Tyrimai rodo, kad vyraujant magnetinėms audroms, padaugėja infarkto ir insulto atvejų. Teigiama, kad pastebimas nežymus (apie 20 proc.) padidėjimas, rašoma europeantimes.news.

Galvos skausmą ar tachikardiją bei kitus simptomus gali sukelti ir daugybė kitokių priežasčių. Pavyzdžiui, pasikeitęs atmosferos slėgis taip pat gali daryti įtaką savijautai.

Magnetinės audros – kaip apsisaugoti?

Magnetinių audrų laikotarpiu hipertenzija sergantys žmonės turėtų gerti daugiau vandens ir sumažinti suvartojamos druskos kiekį, nes druska sulaiko skysčius organizme ir dėl to padidėja kraujospūdis.

REKLAMA

Pablogėjus savijautai dėl magnetinės audros poveikio gali padidėti ne tik kraujospūdis ar sumažėti darbingumas, tačiau ir paūmėti nerimas, lėtinės ligos ar net alergijos. Be to, magnetinės audros labai paveikia vieną organą – kraujagysles.

Kaip praneša europeantimes.news, vyraujant magnetinėms audroms patariama valgyti mažiau greito, riebaus, kepto, sūraus ar aštraus maisto. Vietoj to raginama valgyti daugiau vaisių ir daržovių.

Taip pat patariama atsisakyti žalingų įpročių – nerūkyti, nevartoti alkoholio, be to, rekomenduojama atsisakyti kavos, ją geriau keiskite žaliąja ar žolelių arbata.

REKLAMA

Nepamirškite daugiau mankštintis, vaikščioti – fizinė veikla padeda jaustis geriau. Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti tuo pačiu paros metu.

Į naudą bus ir jeigu pasistengsite patirti kuo mažiau streso, pašalinsite pagrindinius streso šaltinius kasdienybėje ir praleiskite magnetinių audrų laikotarpius ramiai.

Apie magnetinių audrų ir kitų meteorologinių reiškinių poveikį sveikatai anksčiau tv3.lt tinklalaidėje „Sveikatos DNR“ pasakojo klimatologas, prof. Arūnas Bukantis ir šeimos gydytoja Rasa Isevičienė. Visą pokalbį galite žiūrėti straipsnio pradžioje esančiame vaizdo įraše.

beraščiai,eikite žinot kur
beraščiai,eikite žinot kur
Reguliariai išsivėdinkite patalpas, ypač miegamąjį ir stenkitės eiti tuo pačiu paros metu.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų