Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

„Esu mama, auginu darželinuką ir noriu pasidalinti itin karčia patirtimi. Dalinuosi ne todėl, kad norėčiau pasiskųsti, o tam, kad mamos atkreiptų dėmesį į specialistus, pas kuriuos lankosi vaikai“, – rašo Rasa iš Kauno.

„Esu mama, auginu darželinuką ir noriu pasidalinti itin karčia patirtimi. Dalinuosi ne todėl, kad norėčiau pasiskųsti, o tam, kad mamos atkreiptų dėmesį į specialistus, pas kuriuos lankosi vaikai“, – rašo Rasa iš Kauno.

REKLAMA

Situacija yra tokia, kad mano vaikas darželyje lankosi pas logopedę. Ten jis eina jau daugiau nei pusmetį, viskas atrodė gerai, greitai pastebėjau pažangą.

Deja, pastarasis kartas mus nemaloniai nustebino. Užsiėmimo metu mano vaikas atsisakė daryti tai, ką liepė logopedė, neklausė jos ir neatliko tarimo pratimų, todėl ji tiesiog jį išvarė.

Vaikas tiesiog turėjo sugrįžti į darželio grupę pas auklėtoją praėjus 5 minutėms po užsiėmimo. Auklėtojai buvo perduotas trumpas komentaras: „Vaikas įsiaudrinęs, neklauso, todėl jam reikėtų psichologo arba kito specialisto pagalbos.“ Tai aš sužinojau iš auklėtojos, tačiau ne iš pačios logopedės.

Logopedė nesusisiekė

Praėjo daugiau negu mėnuo po šio įvykio, tačiau pati logopedė su manimi nesusisiekė, manęs neinformavo. Juk jeigu ji pamatė, kad su mano vaiku kažkas negerai, tai ne savavališkai reikėtų jį nukreipti pas psichologą, o pranešti mamai, pasikalbėti.

REKLAMA

Nesuprantu, ar čia toks laiko neturėjimas, didžiulis užimtumas ar žmonės tiesiog nebesupranta savo pareigų ir dirba taip atmestinai, kad net nesugeba nuraminti vaiko.

Specialiai stebiu savo vaiką namuose, reaguoju į jo emocijas ir aiškiai matau, kad jis tikrai nėra kažkaip pasikeitęs. Aišku, visko būna, bet nei psichologo, jei dar kokio specialisto pagalbos jam tikrai nereikia. 

Autorius: skaitytoja Rasa

Nesusireikšmink Rasa... Jei kiti žmonės įžvelgia, jog su tavo vaiku problemos, tai malonėk neneigti, jog yra spragų auklėjime ar paveldėti prasti genai ir vaiko nervai pakrikę. Nes joks pedagogas ar medikas nesisvaidys be reikalo frazėmis, jog nesutramdomam vaikui reikia psichologo pagalbos.
Kaip visuomet "supermamytės" tik kitus kaltint skubinasi...
Ugdymo įstaigoje su vaiku dirbama komandiškai. Į komandą įeina pedagogas, padėjėja, logopedė, psichologė ir, žinoma, vaikučio tėvai. Su tėveliais tiesiogiai bendrauja grupės mokytoja (auklėtoja), kuri ir perduoda specialistų pastebėjimus, pasiūlymus, perteikia informaciją. Juk jei mamytei rūpi jos vaikelis ir/ar kyla kažkokių klausimų, ji ir pati gali susisiekti su specialiste ir pasitarti. Taigi neįžvelgiu čia specialistų nusižengimo. Visi būkim geranoriškesni ir pirmiausiai galvokim ne apie įžeistas ambicijas, o ką galime padaryti vardan kiekvieno vaikučio.
O kaip gali dirbti su įsiaudrinusiu vaiku? Kokia iš to nauda? Ar gi nebūna jums dienų ,kai nesinori nieko daryti?Kam taip sureikšmint!
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų