Lietuvoje plinta pavojinga mada: ilgų blakstienų vardan, naudoja neaiškius vaistus

Norite ilgų blakstienų – viskas paprasta! Tereikia pasilašinti lašiukų. Kokių? Ogi, vaistų nuo rimtos akių ligos – glaukomos. Ir pasirodo, kad Lietuvoje yra daugybė moterų kurioms grožis svarbiau nei sveikata ir geras regėjimas.

Jos mieliau renkasi šalutinį vaisto poveikį – vešlias blakstienas ir nekreipia dėmesio į kenksmingą vaistų poveikį. Tiesa, ne visada apie šalutinius vaistų poveikius ir žinome. Tarkim, gerdamos kontraceptinius vaistus moterys gali pradėti vyriškėti ir imti geriau orientuotis žemėlapiuose.

Ir tie sumetimai – paprasti ir atėjusios į vaistinę moterys jų nė neslepia.

Norit gražių blakstienų ir nenorit jų klijuoti? Tereikia lašintis akių lašus! Bus ilgos ir vešlios – patarinėja viena kitai merginos. Ir lašinasi, nė nekreipdamos dėmesio, kad tai – ne šiaip lašai, o vaistai.

(5 nuotr.)
FOTOGALERIJA. NUOTRAUKOS: Nenatūralios blakstienos nepuošia

Ir daugeliui moterų visai nesvarbu, kas vyksta su jų akimis – svarbiausia, kad blakstienos bus gražios. Pasidomėjome ar iš tiesų saugu tokiu būdu jas auginti.

Tačiau geresnis blakstienų augimas, pasak gydytojo oftalmologo, tėra vienas šalutinių vaisto poveikių. Lašindami vaistą į akis susilašinam jų ir daugiau.

REKLAMA

Kad blakstienos pradėtų labiau augti vaistą reikia lašintis bent tris mėnesius, o per tiek laiko jis gali išprovokuoti kraujospūdžio padidėjimą ir dar daugiau.

Ar iš tiesų verta rizikuoti savo akimis net ir dėl štai tokių blakstienų? Kasmet mūsų vaistinės parduoda tūkstančius šio vaisto buteliukų. Kadangi jis receptinis, kai kurios moterys prasitaria parsisiunčiančios jį iš užsienio. Tačiau, pasak gydytojų, naudojant tą pačią medžiagą jau padarytas tiesiog blakstienoms skirtas preparatas.

O dabar esam Vilniaus universiteto Gyvybės mokslų centro biomokslų institute, kuriame tiriamas kitų vaistų šalutinis poveikis. Neurobiologė Ramunė Grikšienė tiria kaip hormoniniai kontraceptiniai vaistai veikia moterų smegenis. Vienas tyrimo aspektų – kaip veikia emocijas ir erdvinį suvokimą.

Senesnės kartos kontraceptiniuose vaistuose esančios medžiagos veikia ne tik moteriškų, bet ir vyriškų hormonų receptorius.

Kitaip tariant, ilgą laiką gėrusios šiuos kontraceptikus moterys perėmė vyrams būdingų savybių, tarkim, ėmė geriau orientuotis žemėlapiuose. O štai ilgą laiką geriama naujos kartos kontracepcija daro atvirkštinį poveikį – ir taip prastesnį nei vyrų erdvinį orientavimąsi, kad ir žemėlapiuose, dar susilpnina.

Tad užuot gavusios tik norimą kontraceptinį poveikį vaistais moterys gauna ir papildomą poveikį - veikia savo smegenis ir keičia gebėjimus orientuotis erdvėje.

Plačiau apie TV3 reportaže


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų