Kaune – itin užkrečiamo viruso atvejis: pakirto vyrą

Penktadienį Kaune užregistruotas pirmas tymų atvejis šiais metais.

Pasak Užkrečiamų ligų ir AIDS centro (ULAC) vadovo Sauliaus Čaplinsko, pavojinga liga užsikrėtė virš 40-ties metų amžiaus vyras.

„Jo skiepų būklė nežinoma, bet pagal antikūnų kiekį galima daryti prielaidą, kad jis buvo skiepytas tik viena skiepų doze ir jam nesusiformavo imunitetas “, – BNS sakė S. Čaplinskas.

Jis taip pat teigė, kad tymais užsikrėtęs vyras išvykęs iš Lietuvos pastaruoju metu nebuvo.

„Viena aišku, kad jis nebuvo išvykęs“, – teigė ULAC vadovas.

ULAC duomenimis, pernai tymais sirgo 834 žmonės, iš kurių 196 vaikai ir 638 suaugusieji. Daugiausia – Kauno ir Vilniaus apskrityse.

Tymų infekcijos šaltinis – tik sergantis žmogus, kuris tymų virusą į aplinką išskiria 4–5 dienas iki ir 4 dienas po  išbėrimo. Asmenys, paskiepyti nuo tymų, kitų asmenų negali užkrėsti.Naujausiais Europos ligų prevencijos ir kontrolės centro, per šių metų pirmuosius penkis mėnesius (sausio –gegužės) Europos Sąjungos (ES) ir Europos ekonominės erdvės (EEE) šalyse iš viso užregistruoti  8 358 susirgimai tymais.

Daugiausia susirgimų tymais registruota Prancūzijoje (1 526 atvejai), Italijoje (1 107 atvejai), Lenkijoje (1 003 atvejai), Bulgarijoje (796 atvejai), Rumunijoje (780 atvejų) ir kt.T

Tymų virusas neplis, kai imunitetą turės daugiau nei 95 proc. visų amžiaus grupių gyventojų.ULAC užsakymu atlikta reprezentatyvi visuomenės nuomonės apklausa parodė, kad 6 iš dešimties gyventojų pritaria skiepijimams, siekiant apsisaugoti nuo užkrečiamųjų ligų, likusieji – nepritaria ir 3,1 proc. – nežino.Pasaulio sveikatos organizacija šiemet paskelbė dešimt didžiausių grėsmių sveikatai sąrašą. Jame viena iš grėsmių – skeptiškas požiūris į vakcinaciją ar visiškas skiepų atsisakymas.


Rašyti komentarą...
M
Majus medikas
2020-01-03 16:44:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na ir antraštė. Užsikrėtė ir susirgo ir nieks nieko nepakirto. Įdomus p. Čaplinsko samprotavimas apie antikūnus "pagal antikūnų kiekį galima daryti prielaidą, kad jis buvo skiepytas tik viena skiepų doze ir jam nesusiformavo imunitetas". Koks ribotumas.
Atsakyti
0

O
Och, skiepai...
2020-01-04 17:39:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
O iš kur gauti pinigų skiepams ??? Ir tymams, ir gripui ( įv. formoms), ir erkinėms bėdoms. Jei šeimoj yra 3-4-5 asmenys... Kiek kainuoja ??? Nors vaikučiam iki kokių 14 mt. Skiepai būtų nemokami !!!, o iki 18 mt. būtų pusė kainos !?, tai dar,dar... O dabar ?! Tik bliauna: "skiepykitės, skiepykitės". O už kokias lėšas ? Patys paskaičiuokit ! Skiepyt galima kokį vieną vaikutį, o kaip kitiems ??? Gal valdžios vyrai pasakytų ??? Jie patys, tai gali skiepytis, gulti ilgam į stacionarus- tiek, kiek jiem norisi. Be to, turi pinigų daugiau nei proto, sąžinės. Tikrai žmonės, gal ne visi, bet skiepytųsi, jei turėtų UŽ KĄ, KOKIAS LĖŠAS.
Lietuva, Lietuvėlė. Į ką pavirto ? Valdoma korumpuotų, įžūlių cinikų, oligarchų.
Dieve, apšviesk jiems protą, sąžinę !
Atsakyti
0

A
Amalija
2020-01-04 22:37:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Aš už skiepus
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų