Kas antras gyventojas pirmenybę teikia lietuviškiems vaistams

 Rinkdamiesi tarp Lietuvoje ir užsienyje pagamintų vaistų nuo skausmo, lietuviškiems pirmenybę teikia kas antras gyventojas (50 proc.), o užsienietiškiems – kas ketvirtas (23 proc.). Tokias tendencijas atskleidė visuomenės nuomonės tyrimas apie vaistų nuo skausmo pasirinkimą.

„Lietuvos gamintojus pirkdami vaistus nuo skausmo gyventojai renkasi vienodai, nepaisant amžiaus, lyties, išsilavinimo ar pajamų skirtumų. Tai rodo pasitikėjimą, o taip pat ir lietuviškų farmacijos tradicijų palaikymą. Žinoma, renkantis vaistus nuo skausmo visiems taikomi tokie patys pagrindiniai reikalavimai – kaina ir veiksmingumas“, – sako Saulius Žemaitis, AB „Sanitas“ generalinis direktorius.

Vaistų nuo skausmo kaina svarbi 44 proc. Lietuvos gyventojų, 42 proc. kreipia dėmesį į efektyvumą ir greitą poveikį, į vaistininko ar gydytojo patarimus atsižvelgia 38 proc. Vaisto efektyvumas dažniau svarbus 35–44 m. asmenims, gaunantiems aukščiausias šeimos pajamas, taip pat gyvenantiems didmiesčiuose.

Lietuvos gyventojams taip pat aktualus vaisto saugumas vartoti (22 proc.) bei plataus poveikio spektras (19 proc.). „Išsiaiškinti medikamento paskirtį ir rekomendacijas, o taip pat įsidėmėti su vartojimu susijusius perspėjimus reikėtų dar prieš jį įsigyjant. Pagal tyrimo rezultatus, vaisto saugumu dažniau rūpinasi moterys, gyventojai turintys aukštąjį išsilavinimą, tarnautojai ir specialistai, aukščiausias šeimos pajamas gaunantys žmonės, taip pat miestų gyventojai“, – sako S. Žemaitis.

Visuomenės nuomonės tyrimą apie vaistų nuo skausmo pasirinkimo kriterijus AB „Sanitas“ užsakymu 2012 m. lapkričio – gruodžio mėnesiais atliko tyrimų bendrovė „RAIT“. Iš viso apklausta 1012 gyventojų, kurių amžius nuo 15 iki 74 metų.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų