Jauno lietuvio paaukota širdis išgelbėjo žmogaus gyvybę Vokietijoje

Gruodžio 4 d. Nacionalinis transplantacijos biuras prie Sveikatos apsaugos ministerijos (SAM) buvo informuotas, kad Lietuvos sveikatos mokslų universiteto ligoninės Kauno klinikose registruotas potencialus jaunas organų donoras. Galiausiai, jaunuolio širdis iškeliavo į Vokietiją.

„Pirmiausia visada ieškome recipiento Lietuvoje. Deja, organas netiko Lietuvos recipientams, dėl to kreipėmės į užsienio kolegas ir gavome atsakymą iš Vokietijos. Norime padėkoti donoro šeimai, kad net ir skaudžią netekties valandą jie priėmė sunkų sprendimą ir padarė ankstyvą šv. Kalėdų dovaną – suteikė vilties gyventi kitam žmogui“, – pasakoja Nacionalinio transplantacijos biuro prie SAM direktorius Artūras Bagotyrius.

Ankstyvą gruodžio 5 d. rytą į Lietuvą atvyko Vokietijos chirurgai, kurie atliko širdies eksplantaciją. Širdis išgabenta skubiai operacijai Vokietijoje laukusiam recipientui, rašoma pranešime spaudai. 

Tarptautinės donorystės programoje dalyvaujančios šalys donorinius organus užsienio šalims pasiūlo tik tada, jei savo šalyje gydomiems recipientams dėl medicininių nesuderinamumo priežasčių organai nėra tinkami.

Lietuva, aktyviai dalyvauja tarptautinės organizacijos FOEDUS IT veikloje, kurios tikslas – sudaryti kuo palankesnes sąlygas tarptautiniams donorinių organų mainams tarp Europos valstybių.

Per 2020 metus iš Lietuvos transplantacijai buvo išgabentos ketverios kepenys į Šveicariją, dvejos širdys ir dveji plaučiai į Vokietiją.


Rašyti komentarą...
S
Stebiuosi
2020-12-09 05:21:17
Pranešti apie netinkamą komentarą
O, ar Lietuvoje TIKRAI jau taip niekam ta širdis netiko?! Labai NEĮTIKĖTINA.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų