• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Justina R. panoro viešai pasidalinti savo patirtimi ir nuomone apie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus darbą. Visa istorija susijusi su jos 95 metų seneliu.

Justina R. panoro viešai pasidalinti savo patirtimi ir nuomone apie Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Priėmimo-skubios pagalbos skyriaus darbą. Visa istorija susijusi su jos 95 metų seneliu.

REKLAMA

Moteris teigia, kad sutrikus sveikatai, garbaus amžiaus vyras buvo pristatytas į priėmimo skyrių, o po to, neįspėjus artimųjų, išleistas namo.

Pasak anūkės, senelis sunkiai vaikšto ir jau prastai orientuojasi aplinkoje, esą medikai žadėjo artimiesiems paskambinti ir informuoti, ko ketina imtis, bet to nepadarė. Moteris tvirtino, kad toks požiūris į senyvą žmogų artimuosius tiesiog šokiravo.

Liepta važiuoti namo

Į AlytusPlius.lt redakciją besikreipusi Justina, minėto senolio anūkė, pasakojo, jog medikų pagalbos seneliui prireikė praėjusį sekmadienį. Namuose jam pasidarė bloga, pasireiškė insulto simptomai, tad močiutė iškvietė greitąją medicinos pagalbą.

Kaip teigė anūkė, kartu su vyru į priėmimo skyrių atvykusiai močiutei buvo liepta važiuoti namo, esą buvo pasakyta, kad viskuo bus pasirūpinta ir paskambinus pranešta, ar senelį pasiimti namo, ar jis bus paliktas per naktį stebėjimui.

REKLAMA
REKLAMA

„Močiutė jau norėjo eiti, kai pamatė, kad jį tiesiog kažkur pasodino į vežimėlį vieną ir liepė laukti, nes tokia procedūra. Negi lydintis asmuo negali likt su tokiu žmogumi kartu? O kur moralinė parama žmogui? Jis kaip šuniukas vienas sėdėjo ten valandą ar dvi“, – pasakojo anūkė.

REKLAMA

Ji tvirtino, kad praėjus keletui valandų po nuvežimo į ligoninės priėmimo skyrių, jos tėvai lauke išgirdo šūksnius. Pažiūrėję pro langus pamatė, kad tai senelis bando pareiti namo. Jis artimiesiems pasakė, kad buvo išleistas iš ligoninės.

„Senelis vos paeina, vos nulipo laiptais, ir visa laimė, kad pamatė lauke stovintį taksi automobilį, nes norėjo pėsčiomis eiti namo į Vidzgirį. Kažkaip sugebėjo parodyti kelią link namų, bet su savimi neturėjo nei pinigų, nei telefono, tai grįžęs rėkė po langais, kad jį išgirstų, nes nežinojo daugiabučio durų kodo, o juk reikėjo sumokėti už taksi paslaugas“, – pasakojo anūkė.

REKLAMA
REKLAMA

Ji tvirtino, kad jos šeima negali suvokti, kaip buvo galima taip tiesiog išleisti 95 metų žmogų, kuris vos paeina, mąsto miglotai. Juolab, kad močiutė buvo palikusi visus kontaktus. Grįžęs namo senelis teigė, kad jį buvo ištikęs mini insultas.

„Labai pikta, apmaudu ir liūdna dėl senelio“, – teigė anūkė.

Ligoninės komentaras

Dėl šios situacijos klausimus uždavėme ir Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninei. Pateikiame ligoninės teisininkės Bernadetos Navalinskienės komentarą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

„Išanalizavome atsiųsto laiško, kurį galimai rašė paciento anūkė, nedalyvavusi aprašomuose įvykiuose, aplinkybes. Kaip matyti pagal ligoninėje turimą laiške nurodyto paciento medicininę dokumentaciją, atvykus jam į Alytaus apskrities S. Kudirkos ligoninės Priėmimo skubios pagalbos skyrių 2023-11-19, nenurodė ūmių sveikatos nusiskundimų.

Priėmimo skubios pagalbos skyriuje pacientui buvo atliktas pirminis būklės vertinimas, pamatuotos gyvybinės funkcijos, įvertinta širdies veikla, bendra organizmo būklė. Pacientas buvo kontaktiškas, sąmoningas ir orientuotas.

REKLAMA

Paciento sutuoktinei dėl jos garbaus amžiaus buvo patarta vykti į namus. Skyriaus gydytoja, apžiūrėjusi pacientą, skyrė medikamentinį gydymą ir sprendė, kad pacientui nereikalingas stacionarinis gydymas.  Esant stabiliai būklei ir nesant nusiskundimų, pacientas pranešė, kad savarankiškai sugrįš namo.

Ligoninė teikia būtinąją pagalbą ir kitas asmens sveikatos priežiūros paslaugas pacientams Priėmimo skubios pagalbos skyriuje ir neturi prievolės užtikrinti nestacionarizuotų pacientų parvykimą (ar palydėjimą) į namus ir spręsti socialinių išvykstančiųjų iš skyriaus asmenų rūpesčių“, – komentavo ligoninės atstovė.

Jūs ne tik neturit prievolės, jūs dar ir nieko žmogiško neturit. Praeis kiek laiko ir pati atsidursit senolio vietoj.
Medikai jūs esat su juodais chalatais o ne baltais jūsu ir sąžinė tokios pat spalvos . Juk žmogus garbaus amžiaus tai išleidžiant negi sunku paskambint artimiesiems kad pasiimtu ar pasitiktu juk kontaktus turėjot . Apgailėtini esat oi karma jums ateis kaip atėjo vienam daktarui iš Anykščiu .
Nuvežėte savo ligonį
Nuvežėte savo ligonį
Mažiau klausykite jų komandų, jokiu būdu nepalikite vieno.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų