• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Orkaitės valymas yra vienas iš nemalonių etapų, kuomet šveičiant virtuvę tenka valyti ir ją. Neprižiūrint orkaitės kyla grėsmė sukelti ir gaisro pavojų. Nors šis etapas ir atrodo gana sudėtinga užduotis, tačiau yra keli triukai, kurie pagreitins valymo eigą.

Orkaitės valymas yra vienas iš nemalonių etapų, kuomet šveičiant virtuvę tenka valyti ir ją. Neprižiūrint orkaitės kyla grėsmė sukelti ir gaisro pavojų. Nors šis etapas ir atrodo gana sudėtinga užduotis, tačiau yra keli triukai, kurie pagreitins valymo eigą.

REKLAMA

Dažnas žmogus vengia valyti orkaitę, kuomet tenka atlikti ir kitus namų ruošos darbus. Nepaisant daugybės įvairiausių valymo priemonių, kurios užpildo prekybos centrų lentynas, yra vienas ir labai paprastas triukas, kuris padės išvalyti orkaitę per trumpą laiką ir padės jo sutaupyti.

Orkaitės durelių nuėmimas yra geriausias būdas, kuris padės pagreitinti valymą. Sužinokite, kaip tai galite padaryti.

Kaip greitai išvalyti orkaitę?

Orkaitės valymas nebūtinai reiškia daugybės valandų šveitimą vien rankomis, kad pagaliau pasimatytų spindintis rezultatas.

REKLAMA
REKLAMA

Jeigu prieš valydami nuimsite orkaitės dureles – viskas taps daug paprasčiau ir lengviau, nei galėjote įsivaizduoti.

Lengviausias būdas nuimti varstomas orkaitės dureles yra švelniai nustumiant durelių vyrius nuo rėmo.

REKLAMA

Kai kurių orkaičių duris gali tekti „atrakinti“ prieš išimant, tačiau teigiama, kad prieš tai minėtas paprastai leidžia tai padaryti ir kituose orkaičių tipuose.

Kaip valyti orkaitę su užrakintomis durelėmis?

Prieš pradėdami ardyti atrakinamas orkaitės dureles, pirmiausiai jas atidarykite iki galo ir palikite nuleistas žemiausiame taške.

Atidarius dureles bus matyti metaliniai vyriai likusioje orkaitės dalyje. Šie elementai bus vienodi tokių orkaičių tipo skirtingose versijose.

REKLAMA
REKLAMA

Kuomet durys bus plačiai atidarytos, saugiai pasieksite skląsčius, kurie užfiksuoja vyrius.

Apverskite skląsčius. Skląsčių ieškokite palei durų šonus – jie dažnai yra tiesiai ant vyrių. Ant kiekvieno vyrio suraskite nedidelį metalinį gabalėlį ir nuspauskite jį iki galo.

Apverčiant skląsčius reikia atsiminti du pagrindinius dalykus:

jeigu atidarant dureles skląsčiai yra nuleistoje padėtyje, gali tekti apversti skląstį aukštyn, kad juos pavyktų atrakinti bei taip pat, jeigu užstrigo fiksatorius – pasinaudojus švelniai atsuktuvu jį atidarysite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Iš dalies uždarykite duris. Tolygiai padėkite rankas abiejose durelių pusėse, kad paviršius būtų stabilus ir tik įsitikinę, kad laikote tvirtai bandykite jas pakelti.

Šiek tiek pakelkite dureles ir pabandykite jas uždaryti taip, kad jos prisidarytų bent trečdaliu.

Nuimkite duris nuo vyrių. Laikykite rankas fiksuotoje padėtyje ir tolygiai pakelkite dureles, kad atlaisvintumėte vyrius.

Patraukite jas savęs, kad atitrauktumėte dureles nuo orkaitės, ir, jei reikia, šiek tiek pajudinkite, kad nustumtumėte.

REKLAMA

Pradėkite valyti. Nuėmę dureles nuo vyrių, padėkite jas ant lygaus paviršiaus ir pirmiausiai pradėkite valyti orkaitės vidų.

Norėdami garantuoti rezultatus, naudokite baltojo acto mišinį su kukurūzų krakmolu, soda arba citrinos sultimis.

Prieš nuvalydami, palikite mišinį dar šiek tiek pabūti 20 minučių.

Kaip nuimti orkaitės dureles be skląsčių?

Pradėkite atidarydami duris iki ketvirtadalio žemyn ir tvirtai prilaikykite, jei durys netyčia ties šia pozicija neužsifiksuos.

REKLAMA

Suimkite durų šonus. Tolygiai padėkite rankas abiejose durų pusėse, kad sklandžiai nuimtumėte jas nuo vyrių.

Vienoda jėga atitraukite dureles iš orkaitės ir tuo pat metu jas kelkite. Vyriai turi nuslysti nuo rėmo, todėl turėsite tvirtai sugriebti sunkias duris.

Tolygiai patraukite duris. Traukdami atgal tiesiu kampu, laikykite orkaitės dureles fiksuotoje padėtyje. Tai padės saugiai dureles atitraukti nuo orkaitės rėmo. Tai padarę, atidėkite jas į šalį ir pradėkite valyti kaip įprasta.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Natūralūs sprendimai orkaitės valymui

Vos per 20 minučių šie naminiai sprendimai suaktyvins jūsų orkaitę be jokių stiprių cheminių medžiagų ir padės ją išvalyti pasiekiant puikius rezultatus.

Baltojo acto ir kukurūzų krakmolo pasta. Puode sumaišykite vieną puodelį baltojo acto su vienu šaukštu kukurūzų krakmolo. Gautą mišinį padėkite ant nedidelės ugnies ir maišykite tol, kol ingredientai sutirštės į tyrę.

Atvėsinkite mišinį iki kambario temperatūros ir su šluoste pradėkite valyti orkaitę, rašoma express.co.uk.

REKLAMA

Išvalę, palikite dar 20 minučių, kad nešvarumai ištirptų iki galo, o po to nuvalykite, pašalindami visus paviršiaus nešvarumus iki galo.

Citrusinių vaisių muilo pasta. Naudodami tą patį šildymo ant ugnies metodą, sumaišykite vieną puodelį citrinos sulčių su vienu šaukštu kukurūzų krakmolo ir vienu arbatiniu šaukšteliu indų ploviklio.

Kai pradės formuotis tiršta pasta, nukelkite nuo ugnies ir mišinį atvėsinkite iki kambario temperatūros.

Juo išvalykite orkaitę ir palikite dar 20 minučių šiek tiek pastovėti, o po to – nuvalykite.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų