Iš atostogų grįžusią vilnietę pribloškė oro uosto tvarka: „Taip platiname virusą toliau“

Naujienų portalas tv3.lt sulaukė pasipiktinusios vilnietės skaitytojos laiško (vardas ir pavardė redakcijai žinomi). Moteris tikina, kad grįždama iš Graikijos ji turėjo užpildyti NVSC anketą, tačiau Vilniaus oro uoste jos niekas netikrino, o keliautojai dar didesnę nuostabą sukėlė, kad darbuotojai nepatikrino net keleivių temperatūros. Tuo metu Lietuvos oro uosto atstovo teigimu, oro uostuose yra taikomos visos svarbiausios saugumo priemonės.  

Į tv3.lt portalo redakciją kreipėsi skaitytoja, kuri laiške piktinasi Vilniaus oro uosto saugumo taisyklių tvarka. Moteris pasakoja šį mėnesį grįžusi iš atostogų užsienyje.

„Grįžtant iš Graikijos reikėjo užpildyti Nacionalinio visuomenės sveikatos centro (NVSC) anketą, po kurios užpildymo būna gaunamas atitinkamas skaitmeninis kodas. Tokį kodą patikrino tik Graikijos oro uoste. Reikėjo jį parodyti mobiliame telefone ir tiek žinių. Niekas netikrino, nei koks čia kodas, nei ar tikrai čia buvo užpildyta NVSC anketa“, – rašo neseniai iš atostogų grįžusi moteris.

NVSC anketų Vilniaus oro uoste niekas netikrino

Šiuo metu grįžtantiems oro transportu iš užsienio į Lietuvą, yra privaloma užpildyti NSVC paruoštą klausimyną (ne vėliau nei prieš 48 valandas) ir gautą QR kodą bei turėti vieną iš dokumentų: ES Skaitmeninį COVID pažymėjimą arba neigiamą PGR testo sertifikatą (ne vėliau nei prieš 72 valandas).

Moterį nustebino ne tik keista tvarka užsienio oro uoste, tačiau ir nusileidus Vilniuje. „Nusileidus Vilniaus oro uoste dar labiau nustebino, kad NVSC anketos absoliučiai niekas netikrino, nereikalavo jokių kodų ar bent parodymo mobiliame telefone, kad tokią anketą iš tiesų užpildei. Nekalbu ir apie tai, kad oro uoste net temperatūra nebuvo tikrinama atvykstantiems iš užsienio, o juk net ir skiepyti žmonės gali sirgti koronavirusu ir jį atvežti į Lietuvą. Jeigu nėra testuojami atvykstantys žmonės, ar nereiktų bent temperatūros jiems patikrinti? Lietuvoje skaičiuojame šimtus koronaviruso atvejų per dieną, o čia atvykti gali ir su temperatūra, vis tiek niekas netikrins. Taip platiname virusą toliau...“, – skundžiasi moteris.

Dokumentai tikrinami pasirinkimo būdu

Pasiteiravus, kokie saugumo reikalavimai šiuo metu taikomi oro uostuose, Lietuvos oro uostų atstovas Marius Zelenis patvirtino, kad užpildytos NVSC anketos bei gautas QR kodas yra privalomas kiekvienam grįžusiam iš užsienio.

„Tikrina. Jos yra tikrinamos, tačiau pasirinkimo būdu. Visuomenės sveikatos centras ir Valstybės sienos apsaugos tarnyba yra įpareigotos tikrinti šiuos dokumentus, ir jie vykdo tuos patikrinimus pasirinktinai. Tai bet kuriuo atveju, tokios formos užpildymas ir QR kodo turėjimas yra privalomas kiekvienam atvykstančiam į Lietuvą, nepriklausomai nuo to, kokiu būdu jis atvyksta. Ar oru, ar vandens transportu, ar sausuma. Tuomet viskas yra jau institucijų atsakomybėje“, – teigia Marius Zelenis.

REKLAMA

Kiti saugumo reikalavimai, pavyzdžiui, temperatūros patikra, grįžusiems keleiviams nebetaikoma. „Šiuo metu temperatūros netikriname, ją tikrino tik pandemijos pradžioje. Bet matome, kad dauguma oro uostų atsisakė tokios praktikos, nes ji nėra efektyvi priemonė kovai su pandemija. Tačiau iš principo mes esame viena saugesnių vietų Lietuvoje, kur visi patenka turėdami vienokį ar kitokį dokumentą, ar tai pasiskiepijęs, ar persirgęs, ar turi neigiamą testą. Be tokių dokumentų jie niekur negali išskristi, vien tai mūsų aplinką daro saugesne“, – sako M. Zelenis.

Pasak Lietuvos oro uostų atstovo M. Zelenio, be šių reikalavimų yra prašoma visų laikytis saugaus atstumo, oro uoste yra įrengtos dezinfekcijos stotelės, papildomai valomi terminalai.

„Daug tokių saugumo priemonių taikoma ir manau, kad tai taps naująja realybe ir toliau gyvuos, net ir pandemijai pasibaigus“, – sako Marius Zelenis.


Rašyti komentarą...
A
Algis
2021-09-15 20:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sioje valstybeje viskas pagrista melu jau darosi baisiau kaip rusijoje
Atsakyti
-12

K
Katė
2021-09-15 20:09:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokia tvarka ir Kaune. Niekas nieko netikrina. Virusas atskrenda. Tad nereikia stebėtis,kad jis plinta.
Atsakyti
-16

A
Algis
2021-09-15 20:22:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sioje valstybeje viskas pagrista melu jau darosi baisiau kaip rusijoje
Atsakyti
-12

SKAITYTI KOMENTARUS (61)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų