Įrodyta: praleistas laikas su mama tiesiogiai susijęs su jos gyvenimo trukme

Kada paskutinį kartą lankėte mamą? Tyrimai rodo, kad jūs turėtumėt greitu metu ją pasikviesti pietų, mat vienišumas yra reikšmingas kokybiško gyvenimo kritimo faktorius tarp vyresnių suaugusiųjų. Vienišumas gali iššaukti ir depresiją, kognityvinių funkcijų sutrikimus, sveikatos problemas, pavyzdžiui, širdies arterijų ligas, ir gali net sukelti ankstyvą mirtį.

38

Kita studija, publikuota PLoS Medicinos žurnale nurodė, kad socialiniai ryšiai gali būti tiek pat svarbūs gyvenimo trukmės prailginimui kaip ir svorio numetimas, jei esi nutukęs, ir aktyvesnio gyvenimo pradėjimas, jeigu didžiąją laiko dalį praleidi sėdėdamas.

(38 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kūno fitneso coliukė Julija Krugliakova: didžiausia mano motyvacija yra mama

„Mūsų socialiniai santykiai svarbūs ne tik mūsų gyvenimo kokybei, bet ir jo ilgiui“, – nurodo studijos autorė, asocijuota profesorė dr. Julianne Holt-Lunstad.

„Per visą žmonijos istoriją mes dėl išgyvenimo pasitikėdavome kitais – pasitikėdavome, kad mus apgins ir duos maisto. Nepaisant modernios pažangos, kuri gali padėti su tam tikrais išgyvenimo aspektais, kad mes galėtume gyventi labiau nepriklausomi, darosi akivaizdu, kad mūsų santykiai vis dar daro įtaką išgyvenimo šansams“, – kalba profesorė.

Laiko leidimas su tėvais yra naudingi jums taip pat. Išmintis, perduodama iš kartos į kartą, gali būti neįkainojama ir niekas taip jūsų nesupras kaip mama ir tėtis.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų