Internete plinta drastiška Kretingos kapeliono kalba: iškrypėliai mokina mus, kas mes esame

Kretingos Pranciškonų gimnazija dėmesio centre atsiduria jau antrą kartą šią savaitę. Socialiniame tinkle „Facebook“ sparčiai plinta įrašas, kuriame Pranciškonų gimnazijos kapelionas Paulius Vaineikis adventinių mišių metu LGBT bendruomenės narius vadina iškrypėliais.

„Kada pasaulis, mes sakom, šėtonas, susimokė, netgi politiniu lygmeniu, iškreipti žmogaus prigimtį. Kada per Lietuvos, per LRT, mokina iškrypėliai, taip šviesiai tiesiai galiu pasakyti, iškrypėliai, LGBT‘išnikai, mokina mus, kas mes esam.

Kad, pasirodo, berniukai, tai jau nebėra berniukai, vyrai, pasirodo, nėra vyrai, mergaitės nėra mergaitės, moterys nėra moterys, bet galas žino kas. Įsivaizduojate? Kada valstybiniu lygmeniu bando įsiveržti į mokyklas ir mokinti amoralių dalykų“ – vaizdo įraše sako kunigas.

Pilnas Šv. Mišių įrašas, kurio ištrauka dabar aktyviai dalijamasi socialiniuose tinkluose, buvo patalpintas platformoje „Youtube“, tačiau dabar jis nepasiekiamas.

Kunigo kalba susilaukė ir Lietuvos žmogaus teisių centro dėmesio

„LR Konstitucija sako, kad bažnyčios bei religinės organizacijos turi teisę laisvai skelbti savo mokslą bei atlikti savo apeigas. Vis dėlto, visuotinai priimtini pagarbos kito žmogaus orumui principai galioja visiems, nepaisant religijos ar kitų požymių.

Tad bažnyčios nariai turi ir gali išsakyti savo požiūrį į tos pačios lyties santykius ir šeimas, tačiau tai daryti pagarbiai, nežeminant ir nestigmatizuojant kitų visuomenės narių“, – rašoma Lietuvos žmogaus teisių centro įraše.

Šio įrašo komentaruose Pranciškonų gimnazijos kapeliono kalba piktinasi ir internautai:

„Oho! Na, iš tikrųjų, labai sunku išgirsti jų kvietimą artimo meilei, kai realiai mokoma ir skatinama nekęsti, niekinti, žeminti...<...>“ „Vemt norisi nuo tokių krikščionių. Gerai jog kažkada atsisakiau šitos institucijos paslaugų <...>“

Susisiekus su Pranciškonų mokyklos administracija buvo pranešta, kad mokyklos direktorius kapeliono Pauliaus Vaineikio situacijos nebekomentuos.

REKLAMA

Internautai pasipiktina antrą kartą per savaitę

Naujienų portalas tv3.lt primena, kad tai jau ne pirmasis šio kapeliono poelgis šią savaitę, kuris susilaukė didelio internautų pasipiktinimo.

Kretingoje įsikūrusi Pranciškonų gimnazija socialiniame tinkle „Facebook“ pirmadienį pasidalijo gimnazijos kapeliono raginimu pasirašyti peticiją prieš lyčiai neutralios partnerystės įteisinimą. Šis įrašas sulaukė didžiulio internautų pasipiktinimo, ne vienas kaltino mokyklą ir už neapykantos kurstymą. Vis tik po kurio laiko jis buvo ištrintas. Tuo metu gimnazijos atstovas sako, kad buvo padaryta komunikacijos klaidų, tačiau diskusija turi vykti.

Paskelbtame gimnazijos kapeliono įraše buvo rašoma:

„Mieli Gimnazijos Mokytojai, vaikų tėveliai, moksleiviai, mūsų bendruomenės nariai,

Seime ruošiami trys priešingi Dievo tvarkai ir sveikam protui nesuvokiami įstatymo projektai nukreipti prieš Šeimą ir krikščioniškas vertybes:

-„Stambulo konvencijos ratifikavimas“,

-„Nepilnamečių apsaugos nuo neigiamos informacijos keitimas“,

-„Lyčiai neutralios partnerystės įstatymas“.

Priėmus šiuos įstatymus iškils grėsmė mūsų kaip katalikiškos Gimnazijos egzistavimui, tikėjimo ir sąžinės laisvei!

Kviečiame Gimnazijos bendruomenės narius ir jų draugus pasirašyti po šiomis peticijomis. Taip pat, skambinti seimo nariams, jiems asmeniškai rašyti laiškus, siųsti žinutes su prašymu nepritarti šių įstatymų atsiradimui mūsų Tautoje!

Br.Paulius D.Vaineikis OFM

Pranciškonų gimnazijos kapelionas.“

Įrašas buvo pašalintas

Šis gimnazijos „Facebook“ puslapyje paskelbtas įrašas sukėlė tikrą pasipiktinimo audrą ir vėliau buvo pašalintas. Kitame įraše nurodoma, kad tai buvo kapeliono nuomonė, o įrašas buvo ištrintas, nes paskyra nėra tinkama vieta tokio tipo diskusijoms:

„Šiandien gimnazijos Facebook puslapyje pasidalinome kapeliono Br. Pauliaus D. Vaineikio OFM nuomone apie rengiamus įstatymų projektus. Manome, jog politinio turinio diskusijoms gimnazijos bendruomenės paskyra nėra tinkama vieta, todėl minėtą publikaciją ištrynėme.“

REKLAMA

Vis dėlto internautams toks žingsnis nepasirodė teisingas – jie kaltina gimnazijos bendruomenę neapykantos kurstymu bei negebėjimu atsiprašyti:

„Net atsiprašyti nesugebėjo, šlykštu pagalvojus kiek metų toje skylėje praleidau“, „O liūdniausia, kad tai ne nuomonė, o požiūris (net nusikalstama veikla)“, „<...> Gimnazijos vadovai turėtų prisiimti kaltę už neapykantos kurstymą viešojoje erdvėje. Ištrinti post‘o nepakanka. Jei tokie pasisakymai talpinami viešame mokyklos puslapyje, tai net nejauku pagalvoti, kokią retoriką kapelionas vartoja mokykloje.“

Taip pat kai kurie iškelia klausimą ir dėl kapeliono ateities šioje gimnazijoje:

„Ar nežadate viešai atsiprašyti ir atsisakyti šio pseudokapeliono?“, „Manau, administracijai jau laikas pergalvoti, ar šis žmogus yra tinkamas eiti kapeliono pareigas.“

Gimnazijos direktorius: „Diskusija turi būti“

Naujienų portalas tv3.lt susisiekė su Pranciškonų gimnazijos direktoriumi Alvydu Virbaliu OFM, kuris pakomentavo šią situaciją įvardindamas, kad buvo padaryta komunikacijos klaidų, tačiau mano, kad diskusija tokiais klausimais turi vykti.

„Aš tikrai skatinu žmones turėti savo poziciją ir mąstyti, netgi tai yra mūsų pranciškoniško ugdymo sampratos dalis – skatinimas kritinio mąstymo ir nuomonių įvairovės. Tai pirmas dalykas. Tiek kapeliono nuomonė yra svarbi, lygiai taip pat kaip svarbi ir mokinių nuomonė.

Tos nuomonės ne visada sutampa. Bet tai rodo, kad ši diskusija apie konvenciją yra reikalinga mūsų bendruomenėse, bažnytinėse įstaigose, katalikiškose įstaigose.

Aš irgi prašau tikybos mokytojų, kad jie nebijotų kalbėti aktualiais klausimais per tikybos pamokas, netgi tais klausimais, kurie yra nepatogūs bažnyčiai. Nes yra svarbu, kad mes kalbėtume, kad mes nepasislėptume, nes tai kalba apie mūsų pačius intymiausius dalykus per mūsų asmenį. Aš iš tiesų galvoju, kad diskusija turi būti.

Gal buvo mano klaida, kad aš neparuošiau bendruomenės, gal ta komunikacija buvo netiksli, gal klaida tokia. Bet diskusija turi būti“, – neabejoja direktorius.

REKLAMA

Jis pridūrė, kad pats komentarų po įrašais nematė, nes nesinaudoja socialiniais tinklais, tad apie žmonių reakcijas žino tiek, kiek jam pasako kiti. Tačiau gimnazijos direktorius pabrėžė, kad įrašai tikrai nebuvo skirti neapykantos kurstymui:

„Ko aš nenoriu, kad oficiali gimnazijos erdvė ar internete, ar šiaip taptų patyčių ar neapykantos kurstymo vieta. Mano tikslas, kad to nebūtų.“


Rašyti komentarą...
A
A
2021-02-25 14:40:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
Šaunuolis. Teisingai kalba. Pritariu jo mintims ir pasirašau
Atsakyti
-19

J
Juozas
2021-02-25 14:43:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kam šalinti įrašą, jai kunigas teisingai kalba.
Atsakyti
-13

R
Rimas
2021-02-25 14:41:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gaila bet lietuvoj už teisibe esame persekiolami ir ne bet ko o iškripeliu
Atsakyti
-13

SKAITYTI KOMENTARUS (208)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų