• tv3.lt antras skaitomiausias lietuvos naujienu portalas

REKLAMA
Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Actas dažniausiai naudojamas maisto gamyboje, taip pat turi nemažai naudingų savybių sveikatai. Tačiau jis tinka ne tik maisto gardinimui – nustebsite, kur dar galite panaudoti actą.

Actas dažniausiai naudojamas maisto gamyboje, taip pat turi nemažai naudingų savybių sveikatai. Tačiau jis tinka ne tik maisto gardinimui – nustebsite, kur dar galite panaudoti actą.

REKLAMA

Jis padeda mažinti gliukozės kiekį kraujyje, suteikia odai švytėjimo ir padeda mesti svorį. Kadangi jį sudaro acto rūgštis ir mikroelementai, susidarantys fermentuojant etanolį arba cukrų, jis turi daugybę kitų panaudojimo būdų ir tinka ne tik maisto gamybai.

Be to, kad jis pripažįstamas kaip vaistas nuo nesunkių negalavimų ar lėtinių ligų, yra ir kitų jo panaudojimo būdų. Tai – itin universali priemonė, kuri gali būti panaudojama atliekant namų ruošos darbus ar net gydant mėlynes, rašo housecoast.com.

Indų plovimas ir indaplovės priežiūra

Nors nesudėtingai galite įsigyti indų ploviklio arba indaplovės tablečių, actas yra puiki alternatyva tomis dienomis, kai po ranka neturite reikalingų priemonių.

REKLAMA
REKLAMA

Actas yra pakankamai stiprus, kad išvalytų riebalus ir netgi gali padėti palaikyti švarą indaplovėje. Nevenkite kartkartėmis įjungti tuščios indaplovės, į ją įpylę puodelį acto, kad prailgintumėte jos tarnavimo laiką.

REKLAMA

Automobilio langų blizginimas

Jei turite automobilį, puikiai žinote, kaip sunku nuolat palaikyti jame švarą. Jei esate įpratę per savaitę įveikti didelius atstumus, ant langų gali atsirasti nešvarumų, kurių nepavyksta pašalinti vien įjungiant valytuvus.

Įsisenėjusius nešvarumus gali padėti pašalinti actas – tereikia gerai pašveisti. Kadangi actas yra rūgštinė priemonė, jis akimirksniu padės išspręsti problemą.

Maisto atliekų smulkintuvo priežiūra

Maisto atliekų smulkintuvas yra puikus priedas virtuvėje. Tačiau po ilgesnio naudojimo iš jo gali imti sklisti nemalonus kvapas. O kišti rankas, kad iš jo ištraukti pūvančius produktus – ne pati geriausia idėja.

REKLAMA
REKLAMA

Čia jums gali padėti actas. Užšaldykite ledo kubelius su citrina, viena dalimi acto ir viena dalimi vandens. Kai užšals, įmeskite vieną ar du ledo kubelius į smulkintuvą ir nemalonus kvapas išnyks.

Pėdų odos minkštinimas

Ne visada turime laiko pasidaryti pedikiūrą ar nuvykti į SPA. Jei norite, kad pėdų oda būtų minkštesnė, išbandykite actą.

Sausas pėdas pamirkykite burnos skalavimo skysčio ir acto mišinyje, kad atsikratytumėte negyvos odos. Vos 15 minučių pamirkytos pėdos taps minkštesnės.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA

Blusų naikinimas

Labai tikėtina, kad kasdien po namus vaikštančius šunis gali užpulti blusos, o tai reiškia, kad šie gyviai apsigyvena ir jūsų namuose. Šampūnas nuo blusų – nepigus produktas, tad kodėl neišbandžius acto?

Viskas, ko reikia – purkštuve sumaišyti vieną dalį obuolių acto su viena dalimi vandens. Tai paprastas būdas pasakyti blusoms (ir kitiems kenkėjams), kad laikytųsi atokiau nuo jūsų augintinių.

Rankšluosčių išpurenimas

Laikui bėgant dauguma rankšluosčių praranda savo gražią išvaizdą ir išsipurvina. Be to, su laiku jie praranda purumą.

REKLAMA

Norėdami juos atgaivinti, kito skalbimo metu į skalbimo mašiną įpilkite puodelį acto. Nustebsite, kokie purūs vėl bus rankšluosčiai. Tačiau nebandykite šios gudrybės su kitais audiniais, nes actas gali jiems pakenkti.

Actas kaip mėlynių gydymo priemonė

Visi esame patyrę sumušimų ir sutrenkimų – kiekvienam yra tekę susidurti su nenumatytais nelaimingais atsitikimais. Tačiau didelės ir tamsios mėlynės gali atrodyti kraupiai.

Kai kitą kartą pastebėsite mėlynę, pabandykite pažeistą vietą patepti baltuoju actu. Tai turėtų padėti mėlynėms greičiau išnykti. Pažadame, šią gudrybę išbandysite dar ne kartą.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų