Dermatologė perspėja: štai, kas kelia grėsmę net ir orams atšilus

Orams atšilus daugelis iš mūsų vis daugiau laiko ima praleisti lauke, tačiau temperatūrai šoktelėjus šiek tiek aukščiau nuliui ne retai žmonės užmiršta rūpintis savo oda nuo šalčio.

35

Todėl dermatologė Indrė Šaferienė papasakojo, kokie pavojai gali kilti ir kokias pagrindines klaidas darote savo veido odai.

(35 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Žiauriai veidą nudegusi mergina – sukrėsta: negalėjo patikėti, kas ėmė darytis su oda

Permainingiems orams užklupus ne retai pamirštame pasirūpinti savo oda, pasak dermatologės, net ir pliusinėje temperatūroje yra galimybė nušalti odą, jei tinkamai ja nepasirūpinate: „Odą nuo šalčio apsaugo riebus tepalas, jei ruošiamės ilgiau būti lauke būtina juo pasitepti.

Temperatūra lauke nebūtinai turi būti minusinė, tikimybė nušalti odą gali būti ir pliusinėje temperatūroje, pavyzdžiui, esant pajūryje ir pučiant stipriam vėjui. Viena pagrindinių klaidų, kurią žmonės daro, tai pasitepę drėkinamuoju kremu iškart išeina į lauką, tai lyg išeitum su šlapia galva.“

Drėkinančiame kreme yra vandens, todėl kremą teptis reikia ne mažiau nei 20 minučių prieš išeinant į lauką: „Saugodamiesi nuo šalčio ir tepdamiesi vandeningu kremu padarome sau daug daugiau žalos. Jei oda yra jautri, išsiplėtę kapiliarai ar sausoka, tai tikimybė nušalti yra dar didesnė.

Svarbu suprasti, kad oda lauke neturi būti drėgna. Jei lauke būnate ilgiau ar skubate, tuomet reiktų teptis riebiu tepalu, kuriame nėra vandens.“

Nušalus odą ją reiktų tepti drėkinančiais kremais, kuriuose yra pieno rūgšties, dideles koncentracijos karbamido: „Tai turėtų būti drėkinantis ir raminantis kremas, kuris padėtų atstatyti odos barjerą.

Odos regeneraciją skatinantys kremai yra praturtinti vario, cinko medžiagomis, šios saugo nuo pakartotinų nušalimų ir vėjo. Jei diena saulėta ir šalta, nušalimo rizika yra dar didesnė, nes oda gali nudegti nuo saulės ir tuo pačiu nušalti.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų