Rašyti komentarą...
Pagal lt konstituciją medicina ir švietimas yra nemokami.Kame problemos?Ogi tame,kad musų valdžia suvoge visus tam skirtus pinigus.O lietuviai dar vis tyli.
Ko gero reikia naikinti tą šeimos gydytojo funkciją, nes ji išsigimusi, yra tik trukdis, o ne problemų sprendimo priemonė. Pav., kad galėtum registruotis pas dantistą, turi būtinai pasirinkti šeimos gydytoją, o tai yra prievarta. Turi veikti rinkos dėsniai - einu pas tą, kuris man tinka, ir į tą įstaigą, kuri man patogiausia ir kur tinkamiausia tvarka. Valstybinių įstaigų tvarka neturi skirtis nuo privačių - su laisvu paslaugų ir gydytojų pasirinkimu, nes ir valstybinėse ne viskas nemokama. Mano patirtis rodo, kad kuo mažiau lankaisi gydymo įstaigose, tuo esi sveikesnis, kad ir dėl dantų - jei lankaisi, tai dantys sparčiai prastėja, per kelis metus gali visiškai sunaikinti. Konkrečiai - nauji metodai sukelia visos burnos gedimą, nes taisydami kanalus švirkščia vaistus į kanalą, tuo sukeldami šoką. Aš tokio skausmo nebuvau patyręs net eismo įvykio ar kritimo iš aukščio metu. Po tokios procedūros pakilo visi dantys abiejų žandikaulių ir pasidarė jautrūs. Anksčiau dešimtmečiais nėjau pas tuos dantų šaltkalvius ir neturėjau problemų.
Beikit su tais siuntimais rodo kad dirba geriau butu zmogus pats paskambina i poliklinika ir registrojiose pas kokii giditoja jam reikia ir bus ramu selmos ir eiliu ne bus gal tada geriau ziures ligonius
(Tai daugiau apie lėtinių ligų gydymą) Algoritmas nustato, kaip liga turi būti gydoma, kokie ir kaip dažnai tyrimai turi būti atliekami, kokios procedūros, SAM nustato, kiek per metus ir katrie tyrimai/procedūros/ kokių specialistų konsultacijos turi būti atliekama, kiek iš jų mokamų. Ligonis turėtų gauti lapą su paaiškinimais, visa tai turėtų būti jo sveikatos istorijoje, ir, atėjus laikui, be paildomų siuntimo popieriukų eitų tiesiai ten, kur reikia, o ne siuntimų pas šeimos gydytoją! Atėjus į reikiamą kabinetą, medikas atverčia jo sveikatos istoriją ir mato, ar jo nemokami apsilankymai jau išnaudoti, ar dar ne. Taip pat mato, pvz., kokio išsamumo kraujo ar kt. tyrimus reikia atlikti. Atlikus viską, ko reikia, ligonis prisistato pas jį gydanti specialistą. Priešingu atveju - KAM TAS ALGORITMAS, JEI NE JUO, O ŠG ir kt. rašomais PAPILDOMAIS POPIERIUKAIS VADOVAUJAMASI?
Dar vienas dalykas: laikyti paciento/ligonio sveikatos istoriją paslaptyje (lyg kokią KGB bylą) tik tada reikia, jei aš pati išreiškiu tokį pageidavimą, o ne PRIVERSTINAI, net jei tos ,,valstybės paslapties" nešiojimas iį gydyklos į gydyklą sunkia našta gula ant pečių ligoniui!!! Puiku, kad ligonis/pacientas turi tokią TEISĘ - laikyti jo sveikatos reikalus paslaptyje, bet tai neturi būti prievolė! Negalima dėl to VERSTI visus tą žaidimą žaisti - tai jau to nepageidaujančių pacientų TEISIŲ PAŽEIDIMAS! TIK PACIENTAS IR NIEKAS KITAS NETURI TEISĖS SPRĘSTI, ar laikyti jo sveikatos istoriją paslaptyje, o jei laikyti, tai kam leidžia daryti išimtį. - Užsiregistravai, atėjai pas ŠG siuntimo, o ji, pasirodo, negali pažiūrėti kitoje med. įstaigoje darytų tavo tyrimų atsakymų (o juos dariusi įstaiga kažkodėl nepersiunčia atsakymo pas juos ligonį siuntusiam gydytojui!!!) . Net jei tu duodi viską, ko reikia, kad iš savo kabineto kompiuterio čia pat prie tavo tyrimų duomenų prisijungtų, ŠG atsisako tai padaryti! Tai draudžiama, net jei aš leidžiu??? Taigi, atėjai veltui. Eik/važiuok, pasiimk tyrimų atsakymus, užsirašyk vėl pas gydytoją, kad jai juos parodytum, ir tada gausi siuntimą... Žinote, jei ligonis turi sveikatos tiek visur lakstyti, popieriukus iš vienos med. įstaigos į kitą nešioti, tai jį galima į astronautus įrašyti, į kitas planetas skraidinti! Tikrai nepristigs sveikatos. Klausimas toks - ar taip ,,suredaguotas" gydymas nėra tyčiojimasis iš piliečio? Ar jis turi ką nors bendro su humaniškumu?
The patys gydytojI dirba penkiose vietose ir dRvsestoje Ispanija turbut. Jiems valdiskose neapsimoka, tai dirba per penkias KLINIKAS. Tik kaip jie speja. Ne visi. Kur kompetetinga tai tikrai negali pvz. KLINIKOSE, SENA APARATURA O KOKIE GYDYTOJAI. MQN JU NET GAILA. KODEL JIE NEGAUNA NORMALIOS QPARATUROS. Stiklas gydytojai verti gydytojo vardo. Specialistai geri tik kaip ir visur gauna skirtingi ir nuo oinigu ne visada priklauso. Deja , bet jei moki nereikia kad gavusi geriausiia konsultacija. Ir del mokesciu gydytojai nereikalauja psimoketi, o reikalauja Administratorew, privaciu kliniku. Kurios NET nesugeba normaliai su klientais be drauti ti zino kad turi susimoketi. Prisoka gal penkiose. Neprileidzia kai kur pas gydytoja. Ziuri zvairai kokia kortele moki, kaip apsirenges... ,ir t.t jei blogiausia atrodai tai ir prižiūrint blogiau.privacioje klinikoje su ligoniu kasomis sudare sutartis, taciau jie nenori aptarnauti tu asmenu is ligoniu kasu. Nes jie nieko is ju NEGAUNA valdiskais ikainiais. Netvlaiko skirti PAKANKAMAI negali. O valdiskose taip pat ribotas laikas, todel maloniai pakviecia apsilankyti priva iame kabinete.
Taciau yra istaigu, kurios gydytojai dirba is sirdies ir jiems visi p ientai vienodi. Turiu l. Didele patirties Šioje srityje.
Visi plain pinigus is versus
Iranga pasenusi valdiskose O neperka. Kas tau. Ligoniunkasos reikia kad jie gerai gauna uz kiekviena pacienta. O gydytojai veikia kad jiems nieko ligoniu kasos nemoka. O mes privaciose mokam administracijai I klinikos saskaita, taciau kiek gauna gydytojas niekas nezinos, bet lalciausias pa ientas,, nors is tikruju karta korupcija


Is ligoniu kasu kompensuojami ne isi gydytojai ie ne visada. Be to S zinaunkad su siuntimu is p seimos gydytojo, galima kreiptis su ligoniu kasu draudimu. Taciau nuejus i poliklinika VSI aiskina kad ju paslaugos yra mokmos. O moketi reikia kIp privCioje istaigoje nors aparatura or iranga pasenusi , netgi jeigu įuri magnetinio rezonanso tai su siuntimu siuncia i rentgena, nors jis Iskiai nieko neparodo. O MRT valdiskoje poliklinikoje 200 eu . Kuri parodo. Taigi patekus pas specialista, jis sprendzi R suiusto mrt Kt ar Ro, nes ligoniu kasos jiems nekompensuoja brangiu tyrimu kaip ir privacioms, sudRiusioms su ,igoniu kaso is sutartis. Manau kad gydytojams nurodyt kiek pacientu ir kada galima siusti is ligoniu kasu brangiems tyrimams. Tacizu ietoje 10 ro kur gauama apsvita r nieko nerodo turetu būti skirta viena karta per metus ar du kompleksinis viso kuno istyrimas , šaciau visu sugrud i Villniu , ir tai atllieka tik valdiskos poliklinikos. Kur nera specialistu. O privaciose stovi nauja aparatura ir tuscia nesten MRT 500 eu. Manaunciz reiki spresti ne mokejimo klUsima o kaip aprūpinti pacientus kompetetingomis konsultacijomis ir su pazangia aparatūra, o ne atsilikusiais rentgeno metodais kur niekoaiskaus nerodo, o dar gaunama apsvita. Pvz man stuburo isvarz? Gydytojas siuncia MRT tik patinei stuburo dLiai o ma skauda ir vidurine , ir dar reikia plauciu nuotraukos ir galvos ir koju, nes turejau traumas broncito paumejimas, alergijos. Suprantu daytime 1 ,2 robet kai reiki visam kunui BPG neisraso, o specialistai skirtingu Sriciu. Tai kodel BPG matydama diagnozes negaki israsyti MRT arba specialistas neurologas daliai stuburo , kai gali israsyti visam ir nereiks vidurine daliai daryti RO kur gaunam apsvita, RO DARYTAS PLAUXIU PRIEZ 6 MEN IR VEL DARYTI 3 RO, NES DAR MAMOGRAFIJA. DABAR KAI PARZSYSIU TAI VIESIEMS BUS TAS PATS IR MA N NEBEBUS NUMERELIU IKI 12 MEN 2023 M.
@Jurate As nezinau koki egydytojai dirba bet as abejoju ju kompetencija . Kartais nesupranta net elementariausiu dalykai. Siuntimu neisraso aiskina kad nieko nera nors pirma karta mato, E.sveikatos yra tokiu bpg kurvneperskaito. Turbut neturi laiko nes mano laiku kalbasi su klientų telefonu 10 min privaciai.laukiu suprantu kad ir jiems reikia gyventi, bet po to ma skiria mažiau laiko, toelw kad as nemokamai einu, arba Teina koks nors labai smubus kuriam sveika suteikti pirma pagalba paaiskina kad covis, norsvpolikinikose kovid nepriima . 4eik8a siuntimo, skauda, aiskina kad nereikia jokio siuntimo. Po to pareikalauju ir psakau kad vaistai kompensuojami sudiktuoju mintinai savo ligos kodas. Tada pradeda israsineti siuntimus, kadcnepasiskusciau. Paklausiau ar turiu isvadas . As viska aciu dievui rinkau kopijos is korteliu gydytoju prasiau kad man isduotu. Dabarvturiu, o e. Sveikatoje kasmet tX pacias dignities israsineja. Nors reikia tik vaistų skyrima tikrinti kad nepasibaigtu. As pakeiciau BPG jau 4 a. Karta. Viskas nuo ju priklauso. Pries 10 metu tyrimai daryti. Nera kada I poliklinik vaikscioti ir eilese laukti. Uz paaskuti ius oinigus, is pasalpu nors kazka pasidaryti, tai tada nors paziuri. Niekas nesistengia del zmoniu. Pinigaisvarbiausia. Nes per dideli kruvis.ligoniu kasos kapeikas moka,
Abejoju ar daug specialistu beliko tikru .kur tikrai specialistas jis neperrasineja kitu isvadu kaip savo ir nekopijuoja tu paciu diagnoziu visiems specialistas O supranta ir atrenka kam ka israsyti ir nukreipti. Nesistengia TA iU yravtikrai passives
Neturiu gydytoju, kurie nuosirdzizi PtRnauja ir supranta. Deja privacios klinikos daugiausia rupinasi sVo gerome O ne kompetencija ir paskutiniu 7z sazininga ir kokybiškai atlikti dRba. Svarbiausi prieiti prie administratore ir susimoketi. Daugumoje privaciu yr taip. Teko is privacios istaigos su greitaja I ligonine patekti ir tik nitroglycerin padejo.
@Jurate Ką reiškia, kompensuojami ne visi gydytojai? Ne gydytojai, o ligonio ligos gydymas turi būti kompensuojamas. Kas gydo, tam ir turi būti sumokėta už darbą. Nebent kas savo iniciatyva vaikšto iš kabineto į kabinetą, nors jam to nereikia.
Viskas atsiremia į pinigus,siuntimas paprastas,o asmens kortelėje daktaras prirašo daug įrašų,atsieit daug skyrė laiko ir už tai ligonių kasos atskaičiuoja neliesą pinigą Čia yra maža apgaulė ,dėl to kenčia pacientai
@Nuomonė Dalinti taip, taciau kartais reikia 1 Mrt visam kunui o israsi eja 10 RO, nes MRT kas turi pinigu pasidaro mokamai, o neturintiems nelieka taloneliu.
VALDISKOJ POLIKLINIKOJE MRT APMOKA LIGONIU KASOS, , TACIAU RASO 5 RO VIETOJ VIENO MRT VISAM KUNUI ARBA VISAM STUBURUI IR PLAUCIAMS IR GALVAI IR KOJOMS.
Na kažkaipįdomu pas gydytoją siuntimai po mėnesip ar dviejų,nuvažiuoji o ten visiškai nėra žmonių koridoriai tušti tai koks čia navaras..
Va kaip vyksta: skauda nugarą, eini pas šeimos daktarą, jis siunčia pas vietinį neurologą, šis siunčia daryti rentgeną, kuriame matys arba ne, problemą. Jei problema yra, siunčia į klinikas,pas neurologą, jis siunčia kompiuteriniam arba magnetiniam tyrimui, nes rajonuose nėra tokių aparatų, ten registruojies, po to vėl gryšti į klinikas atsakymų... tai čia sėkmingu atveju.
@Mamukas Nera tai kur jie Europe's finanszvima deda.TURI PIRKTI APARATUROS NAUJOS IRVNEBUS EILIU NES SU VIENU MRT GALIMA PER VIENA KARTA ISTIRTI VISKA
tai GYDYTOJAI patys issima ,,FACE,, talonus. Niekas neateina, nes isties nieks neuzsirase, o tie laikai TIPO uzimti.
@Sargas Tusti kabinetai . Zmoniu nera. Aiskina kad del ovid yra nustatyta tvark todel negali pacientui priimti dZniau nes yra reikalavimai, taciau ejau pas okulista tai ciaudintys ir kosintys pas ta pa ti okulista be kaukiu sedi, o neimanoma kvepuoti . As nuejau pas slaugytojusir paprasiiau kaD isvedintu nors kabineta. Nes as neskiepyta man jaustis. As pasipiktinau ar nesergu neinu sergant saugausi, tai mane specialias uzkretineja. Bet gydytojI sutiko TidRe langa. Aciu .
@Jurate Aisku toje pacioje poliklinikoje prie MRT nieko nera, ir neractaloneliu, mokamai 200 eu. Vedeja sku desi kad MRT reikia specialistu , niekas neina I valdiska, todel kad jie daug uzdirba privaciose. Taciau kodel neapmokyti tu paciu is prasstesnes irangos I geresne. Juk irang yra . Taloneliu su siuntimu nera, zmoniu nera, be siuntimo yra pilna taloneliu be siuntimu mokama. Siunti us gauna ne tie kuriems reikia, o jeigu ir gauna, tai reikia 8 kitus tyrimus eiti . Taip ir kankinasi. As ieskau kur greiciau per e. Sistema, kartais pavyksta, dR siūlo skambinti kartais kas nors atsisako , taciau reikia skambinti is mobilaus I stacionaru telefoną, . TI kiek as galiu skambinti visa dien?ar sVIte, . Nes e. Sistemoje netvarka. PabandziU su siuntimu ,2 meneziam galiojančius 7zsirasyti ir nerac taloneliu , pabandziau iki 12 men nera. Nuejau ir sakau pas jus su siuntimu iki 12 men nera taloneliu. SKo tai jau 1 men . Jus praleidote , taciau as pasakiau kad siu metus men nera.tada paaiskino kur reikia eiti

Skaitomiausios naujienos
Į viršų