Rašyti komentarą...
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Advokatų kontoros darbuotoja, kuriai viršininkas pasakė, kad ji skleidžia „per daug informacijos“ apie savo menopauzės simptomus, pateikė ieškinį dėl diskriminacijos.

Advokatų kontoros darbuotoja, kuriai viršininkas pasakė, kad ji skleidžia „per daug informacijos“ apie savo menopauzės simptomus, pateikė ieškinį dėl diskriminacijos.

REKLAMA

Anne-Marie McMahon el. laiške, išsiųstame vyresniajam advokatui Ronaldui Pundick, paaiškino, kad ji neatvyko į darbą, nes ją kamuoja „nepakeliamos“ karščio bangos, dėl kurių ji jaučiasi „lyg sirgtų gripu“.

Dviejų vaikų mama taip pat sakė, kad ji lankėsi pas ginekologą, tačiau iš vyresniojo firmos partnerio gavo priekaištą, jog ji suteikė „per daug informacijos“, rašo mirror.co.uk.

Pasakė, kad neturėtų kalbėti apie menopauzę

Ponia McMahon tvirtino, jog jo atsakymas reiškė, kad ji neturėtų kalbėti apie menopauzę su Mančesteryje įsikūrusios advokatų kontoros „Rothwell & Evans“ viršininkais.

Ji pateikė diskriminavimo dėl lyties bei atleidimo iš darbo dėl „nerimą keliančių“ nebuvimų darbe skaičiaus ieškinį. Tačiau darbo tribunolas nusprendė, kad nors ir pripažino jos menopauzės simptomus negalia, ji nebuvo diskriminuojama, o atleista dėl „nepatikimumo“.

REKLAMA

Mančesterio tribunolas išklausė, kad ponia McMahon 2017-ųjų rugsėjį pradėjo dirbti mašinininke įmonėje – advokatų kontoroje, daugiausia nagrinėjančioje bylas dėl pervežimų ir asmenų sužalojimo.

Tribunolui buvo pranešta, kad ponia McMahon, vieniša mama, auginanti sūnų ir dukterį, 2018 metais keletą dienų nebuvo darbe dėl įvairių priežasčių.

Tarp jų buvo „skrandžio problemos“, kurios jos pateiktame nedarbingumo lapelyje nurodė, kad „iš tikrųjų buvo menopauzės simptomai“.

Patyrė varginančius simptomus

2017-aisiais jai buvo diagnozuota menopauzė ir nuo to laiko ji patyrė „vis labiau varginančius“ simptomus. 2018-ųjų rugsėjį ji išsiuntė el. laišką ponui Pundick, kad pateisintų savo pastarojo meto nebuvimą darbe ir vėlavimą.

Ilgame el. laiške ji paaiškino, kad turi „ginekologinę problemą“ ir neseniai jai buvo diagnozuota menopauzė, „tai mano amžiui yra šiek tiek ankstoka“.

REKLAMA
REKLAMA

Ponia McMahon sakė: „Man pasireiškia visi simptomai ir jie tapo gana nepakeliami, todėl mane pila karštis lyg sirgčiau gripu. Atsiprašau, kad teko pavėluoti į darbą, nes po karščio bangų turėjau persirengti. Nenoriu tapti nepatikima ir bandau rasti sprendimą bei iš anksto dėkoju už supratingumą“.

Tribunolas išklausė, kad ponas Pundick jai padėkojo už el. laišką, tačiau pavartojo „nuvalkiotą“ frazę ‒ „per daug informacijos“.

Jis sakė: „Šiek tiek per daug informacijos, bet tai padeda mums suprasti šias problemas“.

Posėdyje buvo pasakyta, kad iki 2018 metų Kalėdų buvo susitarta, jog ponia McMahon dirbs  vyresniojo perkėlimo advokato padėjėja. Ekspertų grupė išklausė, kad ponia McMahon 2019 metų sausio ir vasario mėnesiais neatvyko į darbą mažiausiai aštuonias dienas – dėl įvairių priežasčių, įskaitant jos vaikų sirgimus ir gripo bei skrandžio problemas.

Buvo atleista

Tribunolas pažymėjo, kad nors ji kartais pateikdavo nedarbingumo lapelius, kuriuose buvo paaiškinta, jog jos problemos yra „ginekologinės“, ji teigia nežinojusi, kad jie pateks į darbo užmokesčio apskaitą ir viršininkai juos matys.

REKLAMA
REKLAMA

Posėdyje buvo pranešta, kad ponia McMahon balandį vėl nedalyvavo daugiau nei savaitę dėl „skaudančios akies“, o vėliau jai buvo diagnozuota kaip menopauzės sukelta „ragenos opa“.

Kito mėnesio pradžioje ji 23 valandą parašė el. laišką viršininkams, kad jai prireiks „laisvos dienos“ dėl „asmeninio pobūdžio“ priežasčių.

Šis pastarasis nebuvimas tapo „paskutiniu lašu“ ir ponia McMahon gegužę buvo atleista. Tribunole ponia McMahon tvirtino, kad J. Pundick el. laiške paminėta frazė „per daug informacijos“ reiškia, kad ji negali kalbėti su viršininkais apie savo menopauzės simptomus.

 

Tačiau parodymuose tribunolui ponas J. Pundick teigė, kad ji „galėjo kreiptis į vieną iš partnerių“. Užimtumo teisėja Pauline Feeney nusprendė, kad J. Pundick elektroninis laiškas visiškai „neatbaidė“ ponios McMahon nuo menopauzės smulkmenų pateikimo el.laiškuose.

Teisėja Feeney sakė: „Nors „per daug informacijos“ yra įprastas posakis ir dažnai skamba juokingai, jis paprastai reiškia baigtą temą. Tai rodo, kad firma nenorėjo nieko žinoti apie dalykus, susijusius su ponios McMahon menopauze.

REKLAMA
REKLAMA

Tačiau akivaizdu, kad tai visiškai nesutrukdė jai vėl paminėti savo menopauzę el.laiške  gruodžio mėnesį. Ponia McMahon buvo atleista dėl neatvykimo į darbą, daugkartinių neatvykimų per trumpą laikotarpį ir nesugebėjimo įspėti „Rothwell & Evans“ apie nuolatinį neatvykimą dirbant naujosiose pareigose.

Jos dažnas nebuvimas darbe nuo sausio iki gegužės kėlė nerimą, atsižvelgiant į jai skirtas pareigas. Iš esmės šiame darbe patikimumas yra labai svarbus, o ponia McMahon tapo nepatikima“.

. O jeigu dėl skausmingų mėnesinių bus galima nevykti į darbą, tai irgi bus nemalonu žinoti?
Tai klaikus etapas - bet niekam jis neįdomus, kaip ir besilaukiančiųjų pilvai ir skyrybos. Faktas.
Suvaidinti, kad viskas gerai ar kaip senais laikais dangstytis nekaltais galvos skausmeliais, kad išsaugoti savigarbą? Neigti natūralius dalykus ir gėdytis pasakyti tiesą yra didesnė savigarbos problema.
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų