Rašyti komentarą...
Sunku teisti, sunku ir pritarti. Supratau, kad tai tik momentinis pastebėjimas. Kadandi visur reikalaujama technologijų įsisavinimo, gal būt tuo metu vyko kas svarbaus, gal kokia penkminutė, ar skubi informacija... Kai tokia situacija šalyje, nurodymai, informavimai dažnai vyksta nuotoliniu būdu. Aš tikrai daug informacijos randu el. dienyno vidinėse žiutėse. Jos būna išsiųstos ir ryte, ir per pietus, ir net gerokai jau po auklėtojų darbo laiko. Negi neorganizuojamos šventės, renginiai, nevykdomi projektai, pasiruošimai pedagogų posėdžiams, nesiunčiamos el. žinutės ir t.t. Kada Jūsų nuomone auklėtojoms padaryti. Gal būt, buvo ta minutė, kada vaikai ramiai valgė, gal visuomenės specialistė lankėsi, logopetė, socialinis darbuotojas, o gal prasidėjo nekontaktinės valandos. Jug ten virte verda gyvenimas. Apklauskite vaikus, jei jiems smagu darželyje, jūs negaunate pastabų dėl vaikų elgesio, negirdėjote apie dažnai pasitaikančias traumas, pabėgimus vaikų iš darželio...reiškia auklėtojos turi akis ir ,,pakaušyje", girdi, atpažįsta situaciją išgarso, tembro, keliamo triukšmo. Nelipkime ant kulnų tarpininkaujančiai auklėtojai, jai primestų iš aukščiau nurodymų. Tegu, ministerija, švietimo inspektoriai, direktoriai peržiūri auklėtojų pareigybes...gal praregės kiek darbų darbelių per dieną reikia nudirbti vienai auklėtojai būryje, apsuptyje 18-20 vaikų, kai mes mamytės auginančios 2-3 vaikus nesurandame dauguma laiko paskirtam mamadieniui, vaiko trumpesnei dienai darželye. Jeigu ir norim ką keisti tai darykim ne nuo tarpinės grandies. Ačiū jau už tai, kad grįžta nesusižaloję, o jei dar ir dalyvauja vaikai projektuose, parodose, konkursuose...pamąstykime.
teksto autore tikra bukaprote ir nesusipratele
Kyla natūralus klausimas, ar Jūs su savo vaiku nors kiek bendraujate? Kodėl nepaklausus vaikučio ką gero nuveikė darželyje per dienelę, kokį darbelį padarė ar eilėraštį mokinosi, gal naujos dainelės išmoko? Gal tuomet išaiškėtų ar Jūsų nuogastavimai pagrįsti?
Vaikšto kai kurios ir lauke taip. Esu mačiusi Justiniškėse eidama pro šalį.
supermamka, kaip savo benkartą bepuoselėt, matyt prisperminta ir mesta
Pirmiausia manau reikėjo ilgiau pastebėti kiek laiko neatitraukdama akių žiūrėjo auklėtoja į telefoną, visų antra jeigu pastebėjote ką veikia auklėtoja reikėjo pastebėti ir vaikų veiklą, galbūt jie buvo užimti saugia ir ramia veikla, šiek tiek per mažai info davėte spręsti ar ji blogai elgėsi ar ne... Nežinant situacijos tik tai tiek kiek matėte, manau ne ilgą laiką stebėdama, manau reiktų labiau išplėsti viso vaizdo situaciją. Žinoma nepateisinu telefono rankose pas auklėtoją, kuri turi svarbiausią pareigą stebėti mažųjų veiklą, tačiau neaiški ir neįvardinta jų veikla ir laikas ar bent abstraktus laiko tarpas kiek telefone auklėtoja buvo.
Esu edukologė - psichologė ir trijų vaikų mama, todėl nuoširdžiai noriu atreaguoti į jūsų prašymą. Pirmiausiai stebėčiau ar tai besikartojantis elgesys ir kokiu metu tai yra daroma. Dažnai pasiimant vaikus, tėveliai skambina ar rašo žinutes norėdami pasiimti savo vaikučius. Jei išaiškėja, kad tai besikartojantis elgesys skirtingu darbo valandų laiku, ir tai pastebi ne vienas tėvelis, tada siūlau kreiptis į auklėtoją ir pasikalbėti nuoširdžiai ir atvirai apie savo nerimavimą. Jei tai neduoda rezultato, tada tik kreipiatės pas darželio vadovą. Nuoširdžiai tikiu ir pasitikiu auklėtojų profesionalumu ir gebėjimu užtikrinti vaikų saugumą, kokybišką ugdymą (protingai išnaudojant technologijas šiandien), bei sklandų ir savalaikį bendravimą su tėveliais. Jūsų situacija yra pažįstama visiems tėveliams, ir visi priėmė labai skirtingus sprendimus, ir to pasekoje gavo labai skirtingus rezultatus. Kita vertus, turėtumėt paklausti savęs - kodėl jūs taip į šią situaciją reaguojat? Ką tai sako jums apie jus? Linkiu emocinės inteligencijos ir pasielgti šioje situacijoje protingai nepasiduodant emocijoms.
Ši problema yra ir Italijoje-mokytoja ištisai sėdi telefone. Vaikų nežiūri nei kiek-TĄ sako patys ketvirtokai
Nemanau, kad galima visą dieną sėdėti prie telefono, gal tokia akimirka pasitaikė.Bet tuoj reikia iškelt problemą.Gal pati taip daro namie ir atrodo ,kad visi sėdi telefone.
Mokytojos stengiasi dirbti gerai savo darba kaip ir jus savajį. Daugiau pasitikekite mokytojais, nepersekiokite ju, neįtarinekite be reikalo, nešokdinkite ir negadinkite jiems sveikatos. Jei kas nepatinka, sakykite atvirai mokytojui, pasikalbekite. Nepamirškite, kad mokytojai dirba su 19-20 vaiku. Jus, jeigu būtumėt protingas, atsakingas żmogus, keltumėt pirmiausia klausima, kad neteisinga vaiku atžvilgiu talpinti grupėse tiek daug vaiku, kas tikrai kenkia ju sveikatai, sveiko proto vystymuisi. Ir ćia ne mokytojo kaltė, o valdančiuju šalį. Tai gal rūpinkitės vaiko gerove rimtai, o nešnipinėkite mokytojas, neterorizuokite ju.
Į viršų