Atskleidė lietuvių sužadėtuvių norus: tiki, kad kaip pasipirš, toks bus ir gyvenimas

Apie akimirką, kai mylimas vyras priklaupia ant kelio ir pasiūlo už jo tekėti, svajoja ne viena moteris ir trokšta, kad ši diena būtų ypatinga. Renginių organizavimo įmonės „Smagilė“ vadovė Ieva Baigytė naujienų portalui tv3.lt pasakoja, kokias pastebi šios šventės tendencijas, kiek vyrai tam išleidžia pinigų ir kokių dalykų reikėtų vengti norint, kad ši akimirka teiktų tik džiugias emocijas.

„Galbūt, yra tokia nerašyta taisyklė – kaip pasiperšama, taip po to ir prasitęs bendra poros kelionė. Galvoju, kad sužadėtuvės yra graži istorijos pradžia, o mano patirtis rodo, kad, įdėjus pastangų, ji bus laiminga.

Ko gero, vyrauja tendencija – vyrai, skiriantys daug dėmesio piršlyboms, ir gyvenime savo mylimosioms nori suteikti kuo daugiau džiaugsmo. Kuri moteris to neįvertins?“, – šypsosi sužadėtuvių ir kitų renginių organizatorė.

Sužadėtuvėms skiriamas vis didesnis dėmesys

„Kuo toliau, tuo labiau sužadėtuvės yra sureikšminamos, norima įsiminti šią šventę, todėl kartais prireikia pasamdyti fotografus ar filmuotojus, kad pačios gražiausios akimirkos būtų įamžintos.

Pastebiu, kad vyrai sužadėtuvėms ruošiasi vis ilgiau. Anksčiau sulaukdavome tokių skambučių: „Poryt noriu pasipiršti, padėkite, nieko nespėju ir nežinau, ką daryti“, – su malonumu skubėdavome gelbėti ir viską organizuoti.

Visgi, palankiau pradėti darbus bent prieš kelias savaites, kad tikrai viską pavyktų įgyvendinti. Jei, pavyzdžiui, po pasipiršimo pora nori kilti oru balionu ar apsilankyti koncerte, organizavimas gali užtrukti dėl detalių suderinimo su kitų paslaugų teikėjais. Šiuo metu yra užsakymų, kuriuos turėsime įgyvendinti tik vasarą – planavimui turėsime daugiau laiko“, – nurodo Ieva.

Ji pastebi, kad paskutiniu metu vis labiau populiarėja individualūs sužadėtuvių scenarijai, kurių įgyvendinimui kartais net tenka samdyti aktorius:

„Dažnai užsakovai išsako poreikį, kad tik mergina nesužinotų, nieko neįtartų apie būsimas sužadėtuves. Todėl mes kuriame scenarijus pagal jos dienotvarkę ir dažniausiai tai būna lengvos ir gražios formos pagrobimai arba kitokie nuviliojimai iki vaikino. Tokį įdomų variantą renkasi vis daugiau klientų.“

REKLAMA

Ieva sako pastebinti, kad lietuviai nelabai mėgsta pirštis viešose vietose, kur į juos gali būti nukreiptos kitų, dažnai ir nepažįstamų žmonių akys. Sužadėtuvės didžiajai daugumai yra labai intymi ir privati šventė, todėl jie mieliau renkasi atokesnes vietas gamtoje, ypač pajūryje.

Svarbu įsiklausyti į merginos norus

Sužadėtuvės – ypatinga šventė ir kiekvienos moters svajonėse ji gali atrodyti vis kitaip. Todėl Ieva sako, kad pirmiausia būtina išsiaiškinti, kokia yra būsima nuotaka, ir sukurti labiausiai jai tinkančią atmosferą ir sužadėtuvių scenarijų.

„Jei moteris yra jautresnė, romantiška, į pasipiršimo scenarijų įtraukiame daug detalių apie poros brangius prisiminimus, jų patirtą istoriją. Jei mergina aktyvesnė, siūlome ilgesnę kelionę iki tos vietos, kur jos laukia vaikinas. Tokiu atveju, ji keliauja pagal užuominas, turi atlikti smagias užduotis, randa įvairias dovanėles ir taip atsiduria pasipiršimo vietoje“, – dalijasi pašnekovė.

Anot sužadėtuvių organizatorės, vyrai pageidauja, kad sužadėtuvių vieta atrodytų įspūdingai. Štai kaip vieną iš organizavimo patirčių Ieva įvardija praėjusių metų vasarą buvusią pasipiršimo ceremoniją.

„Tai buvo vienas iš užsakymų, kėlusių iššūkių: vaikinas norėjo pasipiršti atokioje vietoje kopose, todėl reikėjo pasukti galvą dėl elektros instaliacijos, maisto, muzikos aparatūros ir kitos įrangos atgabenimo, bet viskas labai puikiai pavyko.

Buvo sutemę, mergina ėjo mūsų papuoštu ir apšviestu taku per kopas, kol priėjo nedidelį skardį. Nuo jo pamatė ant jūros kranto lemputėmis užrašytą didžiulį užrašą – „Ar tekėsi už manęs?“ Darbas buvo ilgas ir sunkus, bet vaizdas – tikrai įspūdingas“, – šypteli Ieva ir priduria, kad smagu kurti truputį beprotiškas idėjas ir jas įgyvendinti.

Pašnekovė sako, kad per sužadėtuves merginos dažniausiai neapsieina be laimės ašarų, o kai apie jų asmenybę ir norus yra pagalvojama iki menkiausių smulkmenų, jos lieka maloniai nustebintos:

REKLAMA

„Todėl visada vieni iš svarbiausių klausimų užsakovui būna: kokia yra mergina? Kas jai patinka? Kokios yra įsimintinos bendros poros patirtys?“

Sužadėtuvėms skiriamos sumos svyruoja

Pasidomėjus, kiek lietuviai linkę išleisti sužadėtuvėms, pašnekovė sako, kad kaina labai svyruoja ir prasideda nuo poros šimtų eurų.

„Dažnai būna taip, kad neprireikia didelių finansinių išteklių – galime paruošti vaišių staliuką, romantiškai padekoruoti piršlybų vietą ir įdomiai į ją atvilioti merginą. Ją nuginkluos vaikino nuoširdumas, šilti žodžiai ir noras maloniai ją nustebinti.

Kartais yra skiriama ir kur kas didesnė suma – jei norisi muzikantų, prabangių vaišių, kitų pramogų teikėjų ar net kelionės. Organizatoriai konkrečiai orientuojasi į kliento nurodytą biudžetą, pataria optimaliausius variantus“, – dalijasi Ieva.

Pataria vengti šių klaidų

Sužadėtuvių organizatorė išskiria ir kelias pagrindines klaidas, kurios gali sugadinti šią ypatingą šventę.

„Kadangi šventė orientuojama į merginą, aš visą laiką akcentuoju, kad reikia atsižvelgti į jos pomėgius, vengti situacijų, kurios jai keltų diskomfortą. Pavyzdžiui, vaikinas yra fiziškai aktyvus ir norėtų ekstremalių pramogų, o merginai tai nepatinka – nereikėtų jos įtraukti į tokias veiklas, nes ji norės prisiminti, kad tą vakarą jautėsi graži, moteriška, geidžiama ir mylima.

Nerekomenduočiau į sužadėtuvių scenarijų įtraukti daug veiklų, kad nebūtų skubos. Kai įvyksta pasipiršimas, pora dažniausiai būna tokioje euforijoje, kad visiškai nenori niekur bėgti.

Tarkim, ant jūros kranto įvyksta sužadėtuvės, groja muzikantas – normalu, kad pora nori pasimėgauti  akimirka, todėl vakaro eiga turėtų tekėti lengvai, organiškai. Jeigu iš karto reikėtų lėkti į lėktuvą, euforija gali būti išbalansuota“, – sako Ieva.

Svarbiausia – gera nuotaika

Ji priduria, kad labai svarbu turėti ir atsarginį planą, jei, pavyzdžiui, dėl oro sąlygų nepavyktų įgyvendinti pirminio varianto.

REKLAMA

„Likus kelioms dienoms iki sužadėtuvių, sekam oro prognozes ir, bet kokiu atveju, pasirūpiname planu „B“, jei užkluptų lietus – užsakome vietą romantiškame restorane ar viešbutyje. Ko gero, įvertinus pastangas ir geriausius norus, fortūna mums šypsojosi ir poros dažnai mėgavosi nuostabiais saulėlydžiais“, – šypteli pašnekovė.

Tiesa, ji neslepia, kad kartais vaikinus užklumpa didžiulis jaudulys, todėl jai, tokiomis akimirkomis, tenka atlikti ir psichologės vaidmenį.

„Kelis kartus man pačiai yra tekę parašyti piršimosi kalbas, nes artėjant laikui, vaikinai labai jaudinosi ir nebežinojo, ką peršantis sakyti. Tokiais atvejais padėdavo minčių atitraukimas, pajuokavimas ir patarimas, kad tai neturi būti ilga, pompastiška kalba. Svarbu gera nuotaika, šiltas žvilgsnis ir nuoširdžiai pasakyti, kad ir keli žodžiai, kurie jiems abiem išliks kaip labai brangus pažadas ir prisiminimas“, – neabejoja Ieva.


Rašyti komentarą...
P
Pranė
2021-02-11 18:54:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
Kazkada visos svajojom, kad atjos princas ant balto zirgo. Is pradziu gyvenimas atrodo kai is pasakos. Bet paskui ta buitis, kasdieniniai rupesciai viska uzgosia, o jei prasideda vaiku ligos tai retas vyras atlaiko. Ir pasibaigia ta meile. Paziurelit kiek poru skiriasi, o visi sake, kad vienas be kito negali. Toks jau tas gyvenimas
Atsakyti
-1

L
Leonida
2021-02-15 19:13:09
Pranešti apie netinkamą komentarą
Įdomus straipsnis... Gerai, kad renginių organizatorė padeda sukurti svente, kurią žmonės prisimins ilgai...
Atsakyti
0

E
Erika
2021-02-15 18:36:12
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gražu!
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (5)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų