Karštos diskusijos šiuo klausimu tęsiasi nuo neatmenamų laikų. Vieni, o tokių dauguma, mano, kad vyrai ir moterys niekada nebūna tik draugais, nes jų fizinis skirtingumas visuomet sukelia mažesnį ar didesnį potraukį, ir nors pats žmogus gali jo visiškai nesuprasti, kai pasitaiko tinkama proga, tai gali būti realizuota.

O  kiti į broliškus (seseriškus) santykius žiūri visiškai ramiai ar net labiau linkę bendrauti su kitos lyties žmonėmis, nes daugiau jais pasitiki ir mano, kad dėl skirtybių bendravimas tampa turtingesnis ir įdomesnis. Bet ypač aštri ši problema tampa, kai vienas iš poros užmezga ar nuolat palaiko draugiškus santykius su kitos lyties žmogumi.

Neseniai konsultavau porą. Vienas prie kito besitaikydami, jie gyveno aštuonetą metų. Pirmas „prabudo“ vyras. Jis pasibaisėjo, kiek mažai nuveikta profesiniame gyvenime, koks nuobodus laisvalaikis ir ėmė daugiau bendrauti su žmonėmis. Šio vyro ypatingumas – jam labiau patinka bendrauti su moterimis. Vyrai, kurių geriausios draugės yra moterys, ir moterys, kurių geriausi draugai yra vyrai, paprastai jau nuo vaikystės turi teigiamą bendravimo su kita lytimi patyrimą: merginos daugiau bendrauja su broliais ar tėvu, vaikinai – su seserimis ar motina. Toks elgesys nėra dažnas, todėl aplinkinių sutinkamas su įtarimu ar net smerkimu, nors jis kur kas mažiau keistas nei, tarkim, homoseksualūs ryšiai.

REKLAMA

Taigi, mano klientai susipyko dėl to, kad vyras ėmė draugauti su viena mergina, sakydamas, kad ji jam dvasiškai labai artima, o žmoną pradėjo kankinti pavydo manija, nors jokių fizinių neištikimybės įrodymų nebuvo. Vyras užsispyrė, kad nebenori taikytis prie jos kaprizų ir jaustis kaip kalėjime, o ši – kad niekada nepatikės tokių „draugysčių“ nekaltumu ir pareiškė, jog jis turi rinktis: ji arba kitos moterys. Kaip nustatyti, kada tik draugystė, o kada jau meilė? Pats vyras veikiausiai galėtų atsakyti į klausimą, ar jo galvoje šmėsteli erotiniai jausmai, o mes, pašaliečiai, į tą klausimą atsakyti negalime.

Ar vyro ir moters draugystė be erotinių motyvų iš viso įmanoma? Ką sako psichologiniai tyrimai? Tyrimai sako, kad visgi ji yra įmanoma ir dažniau sutinkama tarp inteligentiškų žmonų, pavyzdžiui, menininkų, mokslininkų, kurie turi bendrų interesų ir kurių draugystė turtinga apmąstymais, pokalbiais, bendrais tikslais. Kodėl ši draugystė neperauga į meilę? Paprastai veikia vien iš šių priežasčių: vienas ar abu draugai turi antrą pusę, santykiais su kuria yra patenkintas arba yra apsisprendęs būti ištikimas; vyras ir moteris vienas kitam nepatrauklūs – „ne to skonio“. Žinoma, dažniau sutinkami atvejai, kai antrą pusę turi tik vienas iš draugų arba tik vienas iš jų nejaučia potraukio, o kitas jį visgi jaustų.


Rašyti komentarą...
R
Regina
2012-04-22 19:25:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
Gali,zinoma,kad gali.
Atsakyti
0

:
:)
2012-04-22 20:17:32
Pranešti apie netinkamą komentarą
nelabai...
Atsakyti
0

D
Deividas
2012-04-22 20:49:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
Na vyras ir moerys tikrai gali bu draugai pvz mano atvejis. As turiu 3 seserys tevas mire kai man buvo 10 pusbroliu ir neturiu visos puseseres tai dazniausiai budavau vienas tarp daug merginu savo sesiu draugiu. Na dabar man 24 na draugu turiu bet tik kelis o draugiu tikrai nemazai nezinau kodel bet bendraut su merginomis man labai gerai sekasi bet su jomis leistis i rimtesnius santykius labai sunku man
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (6)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų