„Lygybės planai“ – kaip tapti geidžiamiausiu darbdaviu?

Skaityk lengvai

Pradėjo veikti interneto svetainė www.lygybesplanai.lt, kurioje darbdaviai ar jų atstovai ras reikalingos informacijos ir daugybę praktinių pavyzdžių, kaip užtikrinti diskriminacijos prevenciją darbo vietoje, kaip susikurti įmonės ar organizacijos lygybės planą.

Negalia (nuotr. 123rf.com)

Pasak projekto kūrėjų Žmogaus teisių stebėjimo instituto ir Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybos, įmonės, kurios aktyviai taiko lygybės ir nediskriminavimo principus, lengviau pritraukia talentus, geriau supranta savo klientus, kurie priklauso įvairioms visuomenės grupėms, joms paprasčiau sekasi adaptuotis prie darbo rinkos pokyčių, o jų vadovai tampa geidžiamiausiais darbdaviais.

REKLAMA

Diskriminacija paplitusi

Besikreipiančiųjų į Lygių galimybių kontrolieriaus tarnybą (LGKT) statistika rodo, kad dažniausiai kreipiamasi dėl galimos diskriminacijos lyties, amžiaus ir negalios pagrindu.

Visuomenės nuomonės apklausos taip pat atskleidžia, kad įsidarbindami ir dirbdami Lietuvos gyventojai dažniausiai patiria diskriminaciją dėl amžiaus, negalios ir lyties. Daugiau kaip pusė (57 proc.) gyventojų yra asmeniškai patyrę diskriminaciją dėl amžiaus įsidarbindami. Daugiau nei trečdalis (37 proc.) mano, kad Lietuvoje paplitusi diskriminacija darbo vietoje dėl negalios, o 23 proc. – dėl lyties.

Viena iš projekto www.lygybesplanai.lt koordinatorių, Lygių galimybių integravimo skyriaus vyresnioji patarėja Vilma Gabrieliūtė primena: „Tiek privataus, tiek viešojo sektoriaus darbdavius Lygių galimybių įstatymas ir Darbo kodeksas įpareigoja įgyvendinti lyčių lygybės ir nediskriminavimo principus visose su darbo santykiais susijusiose srityse. Todėl naujoji svetainė yra pagalbinė priemonė, nes dažnam darbdaviui šiais klausimais trūksta žinių.“

Vilma Gabrieliūtė

Naudingi įrankiai

Pasak V. Gabrieliūtės, svetainėje www.lygybesplanai.lt darbdaviai ras įrankius, kurie įmonėje ar įstaigoje padės neformaliai užtikrinti lygias galimybes ir atverti duris įvairovei. „Kviečiame darbdavius atsigręžti į savo įstaigą ar įmonę ir paklausti savęs – kaip mano įmonėje pasiskirstę darbuotojai pagal lytį? Pagal amžių? Kas užima vadovaujančias pozicijas? Ar užtikrinu saugią aplinką? Ar užtikrinu lygias galimybes visiems – pradedant įdarbinimu, lankstaus darbo grafiko galimybėmis ir baigiant sąlygų profesiniam tobulėjimui sudarymu?“ – sako viena iš projekto koordinatorių.

REKLAMA

Svetainėje www.lygybesplanai.lt darbdaviai ras daugybę praktinių pavyzdžių, kaip užtikrinti diskriminacijos prevenciją darbo vietoje, atrinkti naujus ir išlaikyti bei motyvuoti esamus darbuotojus, susikurti įmonės ar organizacijos lygybės planą. Svetainėje pateikta patarimų, kokias temas reikėtų aptarti su savo darbuotojais, pristatyta galimybė užsisakyti lygių galimybių integravimo mokymus arba pasikonsultuoti su LGKT ekspertais.

Svetainėje galima prisijungti prie nemokamos nuotolinių kursų programos „Lygybės ir nediskriminavimo ABC“, kuri didina gebėjimą atpažinti diskriminaciją ir suteikia žinių apie suteikia žinių apie įvairias negalias, skirtingas socialines grupes ir kt.

Dar vienas naudingas įrankis – prieinamos informacijos rengimo vadovas „Internetas visiems“. (https://lygybe.lt/data/public/uploads/2018/12/prieinamos-informacijos-rengimo-vadovas-versija-internetui.pdf).


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų