Daugelio mamų nuomone, svarbiau yra išsirinkti gerą gydytoją nei sveikatos priežiūros įstaigą, tačiau ne visada pasiseka, ypač, jei suserga vaikas ir konsultacijos reikia skubiai, tad laiko rasti gerą gydytoją yra mažai.

Uosto poliklinika (tv3.lt fotomontažas)

Uosto poliklinika (tv3.lt fotomontažas)

Viena Klaipėdos miesto gyventojų kreipėsi į mamas, norėdama apsaugoti nuo klaidos pasirenkant polikliniką vaikui. Deja, skaitytojai nepasisekė ir ji nukentėjo nuo privačios Klaipėdos miesto poliklinikos.

Nežinojo, kas galėtų būti

„Daug nelabai gerų atsiliepimų esu girdėjusi apie naująją Uosto polikliniką prie „Akropolio“. Bet niekada nebūčiau pagalvojusi, kad ji bus tokia bloga“, – feisbuko paskyroje rašė vaiko mama.

Moteris teigė, kad su poliklinika susipažino prieš keletą mėnesių. Per tą laiką spėjo pakeisti šeimos gydytoją ir jau tada pastebėjo, kad nebuvo jokio profesionalumo, bet tai buvo tik pradžia.

Lapkritį po atostogų užsienyje šeima pastebėjo, kad vaikas nekaip jaučiasi: „Vaikas pradėjo sunkiai kvėpuoti, tiesiog buvo sunku įkvėpti oro. Pažįstami gydytojai patarė kuo greičiau kreiptis į šeimos gydytoją, nes simptomai priminė neurologinę ligą, arba alergiją. Grįžus į Lietuvą savijauta tik pablogėjo.“

REKLAMA

Pasak vaiko mamos, reikėjo skubios pagalbos, todėl šeima kreipėsi į Uosto klinikos šeimos gydytoją: „Pradėjau gydytojai pasakoti situaciją. Gydytoja paklausė vaiko širdies plakimo ir tik gūžtelėjo pečiais. Sakė nežinanti, kas galėtų būti. Pamaniusi, kad vaikas serga, ji liepė mums tirtis.

Jokių kitų klausimų: kas, kada ir kaip kvėpuoja – nepateikė. Nepastebėjau jokio profesionalumo iš jos pusės arba pagrįstos diagnozės.“

Gydytoja išrašė daugybę siuntimų: „Pulmonologas, neurologas, alergologas, paprašiau siuntimo į ligoninę, jeigu kartais nepavyktų rasti visų gydytojų ir atsakymų, kur toliau kreiptis.“

Greitai išsiaiškino priežastį

Moteris skundėsi, kad nei vieno nemokamo gydytojo poliklinikoje nėra, o kiekvieno konsultacija kainuoja nuo 25 eurų: „Turėjome ieškoti kitur, kreipėmės į Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinę polikliniką.

Registratūroje mūsų nesuprato, nes siuntime buvo parašyta, kad reikalinga skubi neurologo pagalba ir stacionari priežiūra ligoninėje, o vaiko diagnozė – astma. Poliklinika nesuprato, kodėl siuntime buvo taip parašyta.“

Klaipėdos vaikų ligoninės konsultacinėje poliklinikoje vaiką apžiūrėjo gydytoja: „Darbą, kurį turėjo atlikti mūsų šeimos gydytoja – atliko kitos poliklinikos vedėja.

Buvo užduota daugybė klausimų, kad išsiaiškintų, kur slypi problema. Po kelių klausimų ir vaiko elgesio stebėjimo, profesionalus gydytojas iškart įtarė neurologinę problemą.“

Mokamas siuntimas

Daugiau nesitikėjusi gauti jokios profesionalios pagalbos iš Uosto poliklinikoje dirbančios šeimos gydytojos, moteris gavo siuntimą kreiptis į kardiologą tą pačią dieną: „Man skubiai reikėjo siuntimo iš šeimos gydytojos. Širdies užima net nepastebėjusi šeimos gydytoja nenorėjo rašyti siuntimo, nors kita gydytoja labai rekomendavo pasitikrint širdį.

REKLAMA

Siuntimo reikėjo skubiai, nes kitas talonėlis pas kardiologą būtų po mėnesio.Paskambinus į Uosto polikliniką pasakė, kad gydytoja dirba nuo 13 valandos. Atvažiavome, bet gydytoja pasirodė tik 14 valandą. Kai sulaukėme savo eilės, mums pasakė, kad tai kainuos 5 eurus, nes neturėjome registracijos talonėlio, kuris būtų tik kitą savaitę.“

Iškviestas vyr. gydytojas moteriai bandė paaiškinti, kad taip siuntimai nėra išduodami ir šeimos gydytoja sprendžia, ar pacientas turi būti siunčiamas pas kitus specialistus: „Siuntimai be talono yra mokami. Mano nuomone, šeimos gydytoja turi pati ištirti ir išsiaiškinti paciento būklę ir tik tada išrašyti siuntimą. Patys pacientai tikrai neturėtų konsultuotis su kitais specialistais ir aiškintis, kaip ir kas yra daroma.“

„Nuo kada siuntimai tapo mokami? Kaip elgtis tokioje situacijoje? Vienas talonėlis po dviejų mėnesių, kitas talonėlis šiandien arba rytoj. Imti siuntimus iškart visiems metams, nes kitaip mokėsi pinigus?“ – klausė pasipiktinusi vaiko mama. Moteris neslėpė nusivylimo šia poliklinika ir kitiems jos tikrai nerekomendavo.

Poliklinikos komentaras

Susisiekus su Uosto poliklinika ši pateikė raštišką atsakymą:

Labai apgailestaujame, bet mūsų įstaigos veikla, kaip ir kitų gydymo įstaigų, yra reglamentuota įstatymais, sveikatos apsaugos ministro įsakymais ir kitais teisės aktais, kurie nustato sveikatos priežiūros paslaugų teikimo tvarkas (ir nesvarbu, ar tai valstybinė ar privati gydymo įstaiga).

Pacientai turi teisę skųstis, jei, jų nuomone, jiems netinkamai buvo suteiktos ar išvis nesuteiktos paslaugos, ar jie buvo blogai aptarnauti. Tačiau, pirmiausia, jie turi skundą pateikti gydymo įstaigai, kad ji galėtų ne tik išsiaiškinti situaciją, bet, ir kas svarbiausia, dėl konkrečios situacijos pateikti konkretų atsakymą ir paaiškinti kodėl buvo padaryta taip, o ne kitaip.

REKLAMA

Mes suprantame, kad šiandieninės technologijos šį procesą leidžia stipriai supaprastinti, tačiau, deja, įstatymai įpareigoja medikus laikytis profesinės etikos, kuri draudžia komentuoti konkrečius įvykius, susijusius su konkrečiais pacientais, nes bet kokia informacija, susijusi su konkrečiu pacientu, yra konfidenciali ir negali būti teikiama be paciento sutikimo nei viešojoje erdvėje, nei pateikiant ją tretiesiems asmenims.

Kartu norime informuoti, kad šeimos gydytojai siuntimus mūsų įstaigoje, kaip ir visose gydymo įstaigose, išduoda sveikatos apsaugos ministro nustatyta tvarka. Pacientų patekimo pas gydytoją tvarka taikoma ir siuntimo atėjusiems asmenims, o sveikatos apsaugos ministro nustatyta siuntimų išdavimo ir pildymo tvarka ne tik yra nustačiusi, kad gydytojas, o ne pacientas, sprendžia, ar reikia siųsti pacientą pas specialistą, bet ir reikalauja tinkamai jį užpildyti, kas reikalauja gydytojų skirti tam laiko.

Tie pacientai, kurie įsivaizduoja, kad siuntimo išdavimui pakanka sekundės, dažniausiai siuntimo ir atvyksta paskutinę sekundę, ir visiškai nesusimąsto, kad skubėdami ir skubindami medikus, konfliktuodami ir reikalaudami paslaugos čia ir dabar, jie tokiu elgesiu ne tik patys sau apriboja galimybę gauti kokybišką paslaugą, bet ir skriaudžia kitus pacientus, kurie atvyksta į priėmimą pas gydytoją sirgdami ar prisiregistravę iš anksto ir kantriai laukia eilėje.

Būtent, siekdama nors kiek suvaldyti tokius atvejus, įstaiga ir nustatė siuntimo, kurio ekstra būdu reikalauja pats pacientas, o ne sprendžia gydytojas, išrašymo mokestį. Taip pat norime informuoti, kad ne pati gydymo įstaiga, o ligonių kasos sprendžia su kuriomis gydymo įstaigomis bus sudarytos sutartys dėl nemokamų gydytojų specialistų konsultacijų, todėl šiandien mūsų gydymo įstaigos galimybės pasiūlyti nemokamas gydytojų specialistų konsultacijas yra labai ribotos.

REKLAMA

Jeigu nepatenkinti pacientai tikrai norėtų išsiaiškinti kilusią situaciją, jiems tereikia kreiptis į mus ir mes visada pasirengę bendradarbiauti ir išsiaiškinti kilusius nesutarimus, ar pateikti paaiškinimą, kodėl medikai tam tikroje situacijoje pasielgė būtent taip.

Tačiau šiandien visi matome, kad, kai yra visos galimybės žmonėms bendrauti socialiniuose tinkluose ir viešoje erdvėje ir išsakyti savo subjektyvią nuomonę vienu ar kitu klausimu, niekam nerūpi ką mano kita pusė. Ir, tuo labiau, visai paprasta, tačiau negarbinga tokiu būdu išlieti savo pyktį ir susierzinimą, nepagarbiai atsiliepiant ir įžeidinėjant kitus asmenis, kuri neturi teisės viešai atsakyti ir paaiškinti savo pozicijos.

Tiesiog todėl norėtume atkreipti dėmesį, kad gydytojas, kaip ir visi kiti, taip pat yra žmogus, kurio garbė ir orumas gali būti ginamas įstatymu, ir priminti, kad LR Baudžiamasis kodeksas 154 straipsniu yra nustatęs kad:

1. Tas, kas paskleidė apie kitą žmogų tikrovės neatitinkančią informaciją, galinčią paniekinti ar pažeminti tą asmenį arba pakirsti pasitikėjimą juo, baudžiamas bauda arba laisvės apribojimu, arba areštu, arba laisvės atėmimu iki vienerių metų.  

2. Tas, kas šmeižė asmenį, neva šis padarė sunkų ar labai sunkų nusikaltimą, arba per visuomenės informavimo priemonę ar spaudinyje, baudžiamas bauda arba areštu, arba laisvės atėmimu iki dvejų metų.

 

LT
2018-11-16 13:00:19
Zmones, kas su jumis darosi, del kiekvienos problemeles puolat i spauda ir kaltinat asmenis remdamiesi tik savo subjektyvia nuomone?!
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Janina 2019-12-12 21:23:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Gydausi šioje poliklinikoje ir pas šia šeimos gydytoja, tikrai gerai išmano savo darba,kalba konkrečiai ir trumpai,džiaugiuos, kad ja pasirinkau.Dar neturejau tokios šeimos gydytojos, kad taip rupestingai gydytu. Lankiausi pas specialista tikrai nemokejau, o eiles visur vienodos.   ATSAKYTI
valdas 2019-10-16 08:46:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Turime, jeigu ta nuomone atitinka realybe. o jeigu ta nuomone yra nepagrista ir smeizianti specialistus, tai jau kitas klausimas. Manau istaiga turejo ka pasakyti, taciau kaip rase NEGALI. Tai kur teisybe? Ar jums atrodo etiska smeizti nieko nepadariusius specialistus? Kurie dirbo pagal tvarka, o jos visvien smeizia. Tai istaigos vietoje paduociau dar ta paciente i teisma, jeigu tvarkos nesupranta   ATSAKYTI
Onka 2019-06-25 10:23:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Visi turim galimybę išsakyti savo nuomonę.Perskaičius šį ,,atsaką,,susidaro nuomonė,kad reikia būti labai klusniems ir nedrįsti ,,dievų,,komentuoti.Manau viskas paprasta,tiesiog DIRBKIM sąžiningai nepamirštant Hipokrato priesaikos.Neetiška pacientų gąsdinti.   ATSAKYTI
Pasipiktinimas 2019-01-31 15:20:01
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Ir aš prisidedu prie blogos, uosto poliklinikos nuomonės - paskambinus paklausti kiek kainuoja tyrimas pasakė vieną kainą, o atėjus liepė susimokėti daugiau. Čekį išmušė ne kasos aparatu, o užrašė ant lapelio.   ATSAKYTI
valdas 2019-10-16 08:42:33
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tai kasos orderi israse ranka. ar tokiu nematete gyvenime? Dieve, zmones jus keisti..  
Lol 2019-01-31 15:17:55
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lol   ATSAKYTI
Nerekomenduoju 2018-11-17 12:25:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
-3
Teko ir man sudidurti su sia poliklinika. Tai buvo pirmas ir paskutinis kartas. Konsultaciju kokybe prasta ir stengiasi suktais budais isvilioti papildomus mokejimus uz visokias paslaugas. Rekomenduoju vengti sios istaigos.   ATSAKYTI
xxL 2018-11-16 13:37:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Emigranto karma :)    ATSAKYTI
Gintaras 2018-11-16 13:31:15
Pranešti apie netinkamą komentarą
-10
Geri specialistai užsienyje, o čia liko tik atliekos, arba iš viso nusipirkę suklastotus diplomus dirba. Neretai slaugytoja daugiau išmano už gydytoją ir net vaistus ji paskiria, o gydytojas tik pasirašo. Tokia situacija pas mus ir nieko nepadarysi. Civilizacija taip skuba, kad pamažu vėl laukiniais tampame.   ATSAKYTI
Hmm 2018-11-16 13:28:51
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nelabai supratau, o kodel uzsienyje vaiko netyre, juk ten medicina labiau pazengus. Su dustanciu vaiku vykti i kelione tikrai nesiryzciau.   ATSAKYTI
Anonimas 2018-11-16 17:37:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Lietuvoje gydymo paslaugas pigesnes.   
Vycka 2018-11-16 13:10:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
-8
O kuris LR baudžiamojo kodekso straipsnis numato bausmes už gydytojo blogai atliktas ar neatliktas pareigas?   ATSAKYTI
Jurate 2018-11-16 13:02:40
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Patarimas. Ijunkit telefonu mikrafonus. Tada galesit irodyti ko klause gydytoja, ka pasiule, kaip nustate ddiagnoze. Man atrodo geriau eiti i nemokamas istaigas, net ten dirba zmones atsidave profesijai,o ne galvojantis vien apie pinigus   ATSAKYTI
LT 2018-11-16 13:00:19
Pranešti apie netinkamą komentarą
-6
Zmones, kas su jumis darosi, del kiekvienos problemeles puolat i spauda ir kaltinat asmenis remdamiesi tik savo subjektyvia nuomone?!    ATSAKYTI
Vycka 2018-11-16 13:11:46
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Pradedame atsibusti.   
Ltl 2018-11-16 17:41:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Senos problemos.   
As 2018-11-16 19:11:28
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Man atrodo kad zmones nebezino kur kaip ir kam be ikasti.... gal parasius skunda spaudai jiems palengveja... bet ar tai ka keicia is esmes? Sveikata pagerejo? nezinau, bet negatyvas ziuriu skleidzia visame kame. Zmones net komentuoja kitur su pasaipa kai raso apie zuti, jau nebekalbu apie linksmus ar su gera zinia parasytus straipsnius... va ten isvis gali tik megint surasti nors 1 pozityvu komentara...  

Top Video

Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Praeities žvalgas. Lietuvis apsilankė apleistoje Estijos pionierių stovykloje: vaizdai sukėlė gailestį
DABAR RODOMA
Farai. Ne iš kelmo spirta pardavėja tapo didvyre – lietuvės gudrybė sustabdė vagišių
DABAR RODOMA
Farai. Vairuotojo elgesys pareigūnus išvertė iš koto: mašina nevažiavo, o vyras „vairavo“
DABAR RODOMA
Pasidalijo, ką mama išdarinėjo lėktuve: dukrai teliko rausti iš gėdos
DABAR RODOMA
Pamačius, kaip bandoma išvažiuoti iš automobilių aikštelės aplinkiniai susiėmė už galvų
DABAR RODOMA
Košmaras autobuse: nufilmuota, kas dėjosi viduje per siaubingą avariją
DABAR RODOMA
Internautai negali patikėti savo akimis: neatskiria, kuri yra dukra, o kuri – mama
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Po 12 metų kartu Dianos gyvenimas virto pragaru: istorija – pamoka kiekvienam
DABAR RODOMA
Prieš srovę. Gimtadienio šventė porai virto pragaru: atėmė keturis vaikus, tarnybos reikalauja tūkstančių
DABAR RODOMA
Visi mes žmonės. Skambinas įvardijo skyrybų su Krysko priežastį: galutinis taškas padėtas tik dabar
REKLAMA
Bebaimei mamai po gyvybei pavojų sukėlusio gimdymo ir kraujo užkrėtimo teko amputuoti abi kojas – vaikelis gimė negyvas (nuotr. facebook.com)
Bebaimei mamai po gyvybei pavojų sukėlusio gimdymo ir kraujo užkrėtimo teko amputuoti abi kojas – vaikelis gimė negyvas, rašoma dailymail.co.uk. Callie Colwick (30) iš Teksaso, ...
Justina ir Mindaugas išgelbėjo senolės gyvybę
Mindaugas Ruočkus ir Justina Gervytė buvo visiškai nepažįstami žmonės ir net negalėjo įsivaizduoti, kad vieną rudens rytą parodytas neabejingumas kito nelaimei, juos išgarsins ...
Aukščiausia blynų rietuvė (nuotr. asm. archyvo)
Šventišką Užgavėnių dieną, antradienį, šiek tiek po pietų, Lietuvoje buvo užregistruotas gana įdomus rekordas. Antradienį popiet Šiaulių profesinio rengimo centro Prekybos ir ...
Lietuvaitės papasakojo, kokios nuotaikos yra jaučiamos Italijos regionuose (nuotr. facebook.com)
Pirmadienio popietę pranešta, kad šiauriniame Lombardijos regione mirė jau septintasis naujuoju koronaviruso užsikrėtęs žmogus. Tuo metu naujienų portalas tv3.lt susisiekė su ...
Išsvajotos atostogos vos nesibaigė tragiškai (nuotr. asm. archyvo)
Egzotiška kelionė į Brazilijos širdį, Rio de Žaneirą, turbūt yra ne vieno žmogaus svajonė. O jeigu dar pamatyti samba ritmais užpildytas miesto gatves, kai visas pasaulis ...
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų