94-erių Adamkus pasirodė viešumoje: netekęs bičiulio neslėpė liūdesio

Atsisveikinti su netikėtai mirusiu profesoriumi Kęstučiu Vitkumi atvyko ir Prezidentas Valdas Adamkus. Tiesa, šį kartą jis pasirodė be ponios Almos.

85

Praėjusią savaitę staiga mirė profesorius Kęstutis Vitkus. Ši žinia skaudi ir netikėta buvo visiems artimiesiems, kolegoms ir žmonėms, kurių gyvybes gelbėjo. Šiandien profesorių išlydėjo į paskutinę kelionę.

Atsisveikinimas su profesoriumi Kęstučiu Vitkumi vyksta nuo 12 valandos, Vilniaus Šv. Juozapo bažnyčioje, Tolminkiemio g. 4. Šventosios Mišios bus aukojamos 18 val.

Atsisveikinti su profesoriumi panoro ir Prezidentas Valdas Adamkus. Šį kartą jis viešumoje pasirodė vienas – be ponios Almos. 

(85 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Į paskutinę kelionę išlydimas profesorius Kęstutis Vitkus

Kiek anksčiau V. Adamkus pasakojo apie savo ir Vitkų šeimos draugystės pradžią.

„Kaip JAV Aplinkos apsaugos delegacijos narys lankiausi tuometinėje Sovietų Sąjungoje ir man pavyko atvykti kelioms dienoms į Lietuvą. Pataikiau į krepšinio varžybas. Pažinojau V. Garastą, jis mane supažindino su A. Saboniu, o šis man papasakojo apie nuostabų chirurgą Kęstutį Vitkų. Tuomet ir susipažinome.“ – pasakojo Jo Ekscelencija. 1990 metais Jungtinėse Amerikos Valstijose gyvenęs ir dirbęs profesorius su šeima dažnai aplankydavo Čikagoje gyvenusius ponią Almą ir būsimą Lietuvos Prezidentą.

K. Vitkui grįžus į Lietuvą, artimesnei draugystei užsimegzti tuo metu sutrukdė atstumas. Tačiau kai Valdas Adamkus su žmona Alma jau po Nepriklausomybės paskelbimo 1991 m. vėl atvyko į Lietuvą, likimas dar sykį suvedė Prezidento ir chirurgo kelius.

„Netikėtai gatvėje Alma patyrė nelaimingą atsitikimą – paslydo ir pasitempė Achilo sausgyslę. Tuo metu aš Lietuvoje gerai pažinojau tik vieną gydytoją – Kęstutį Vitkų. Skambinu jam, Kęstutis kaip mat atvyksta, apžiūri ir sako – reikia ledukų šaldyti kojai. Ir išbėgo į senamiesčio gatves jis tų ledukų ieškoti. Praeina pusvalandis, grįžta Kęstutis visas nusiminęs – niekur nėra ledukų maišelio! O man taip keista – juk Amerikoje tuo metu, ant kiekvieno kampo, kiekvienoje kavinėje buvo tų ledukų. Ačiū Dievui, viskas baigėsi gerai, Kęstutis Alma pasirūpino puikiai.“ – prisiminė V. Adamkus.

REKLAMA

Adamkų ir Vitkų šeimų draugystė tęsėsi kelis dešimtmečius. Kai 2004 m. buvo atidaryta plastinės chirurgijos klinika „VitkusClinic“ – pirmoji plastinės chirurgijos klinika Lietuvoje – prezidentas Valdas Adamkus su žmona Alma dalyvavo oficialiame klinikos atidaryme.

„Jo klinika buvo netoli mūsų tuometinių namų Turniškėse, tai kartais Kęstutis tiesiog sėsdavo ant dviračio ir iš klinikos atmindavo pas mus – taip ir sėdėdavome valandų valandas diskutuodami apie Lietuvos ateitį. Tai buvo labai nuoširdi draugystė.

Kęstutis buvo tikras intelektualas, jo apsiskaitymas bet kurioje srityje – ne tik medicinoje – buvo įstabus, jam labai rūpėjo gamta, gyvūnų gerovė. Sunku keliais žodžiais nusakyti tokį žmogų... Kęstutis Vitkus buvo kilnaus ir didžio žmogaus pavyzdys.“ – jautriai žodžius apie prof. K. Vitkų rinko Prezidentas Valdas Adamkus.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų