tv3.lt sokiu laida tango manai

tv3.lt sokiu laida tango manai

Komentuoti
Nuoroda nukopijuota
DALINTIS

Ekspertai nesutaria, ar įmanoma turėti priklausomybę nuo sekso, praneša Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba. Santykių psichologijos specialistai „Relate“ priklausomybę nuo sekso apibūdina kaip bet kokią seksualinę praktiką, kurios suvaldyti nepavyksta.

Ekspertai nesutaria, ar įmanoma turėti priklausomybę nuo sekso, praneša Jungtinės Karalystės Nacionalinė sveikatos tarnyba. Santykių psichologijos specialistai „Relate“ priklausomybę nuo sekso apibūdina kaip bet kokią seksualinę praktiką, kurios suvaldyti nepavyksta.

REKLAMA

Tuo tarpu pasak JK Nacionalinės sveikatos tarnybos, toks elgesys daugeliui žmonių „nekelia jokių rimtų problemų“, nors nepageidaujamų pasekmių asmeniniam gyvenimui ir gali turėti, rašoma dailystar.co.uk.

Tad į kokius požymius bei simptomus reikėtų atkreipti dėmesį? Ekspertai iš „Delamere Health Cheshire“ neseniai sudarė pravartų sąrašą šiuo klausimu. Tai gali būti tiek įkyrios mintys apie seksą, tiek nevaldomas elgesys – štai kokie požymiai gali reikšti, kad laikas susirūpinti.

1. Obsesyvus galvojimas apie seksą

Įkyrios ir visa kita užgožiančios mintys apie seksą vargina taip dažnai, kad nuo sekso priklausomas žmogus vargiai sugeba galvoti apie ką nors kitą. Šios mintys praeina, kad ir trumpam, tik išpildžius fantazijas seksualinėmis praktikomis.

REKLAMA

2. Nuolatinis poreikis užsiimti seksu

Nuo sekso priklausomų žmonių smegenys nuolat reikalauja sekso, net ir tais atvejais, kai tai gali turėti neigiamų pasekmių. Poreikis užsiimti seksu trikdo visas kitas žmogaus gyvenimo sritis.

REKLAMA

3. Seksu užsiimama per ilgą laiką

Nuo sekso priklausomo žmogaus lytinio malonumo troškimas gali kenkti santykiams, darbui ar mokslams, o taip pat ir finansams, sveikatai bei psichologinei savijautai. Toks žmogus gali praleisti svarbius susitikimus, nevykdyti savo pareigų ir nesirūpinti asmeniniais santykiais, kad tik galėtų užsiimti seksu.

4. Nevaldomas elgesys

Dėl savo būklės nuo sekso priklausomas žmogus dažnai jaučia gėdą, apgailestavimą, bejėgiškumą, nerimą ir depresiją. Dažnai nuo sekso priklausomi žmonės gyvena dvigubą gyvenimą ir gyvena su didele baime būti pagautam.

REKLAMA

5. Apleidžiama kita veikla

Nuo sekso priklausomo žmogaus elgesys apimą viską, todėl toks žmogus praranda susidomėjimą ankstesniais hobiais ir anksčiau mėgta veikla. Jis gali atitolti nuo šeimos ir artimųjų, nes nuolat jaudinasi dėl sekso ir dėl to, kad artimieji pradeda nerimauti dėl tokio žmogaus elgesio.

6. Niekas nesikeičia, nepaisant neigiamų pasekmių

Dėl savo nevaldomo elgesio sekso srityje toks žmogus nuolat patiria neigiamas pasekmes. Tai gali būti, pavyzdžiui, užsikrėtimas lytiniu keliu plintančia liga, neplanuotas nėštumas, darbo praradimas ar santykių iširimas. Nepaisant neigiamų pasekmių, kylančių iš jo elgesio sekso srityje, žmogus sustoti negali, net jei ir norėtų.

REKLAMA
REKLAMA

7. Požymiai vis stiprėja

Laikui bėgant nuo sekso priklausomam žmogui prireikia vis keistesnių seksualinių praktikų bei vis rizikingesnio sekso, kad galėtų patenkinti savo poreikius. Tai, kas anksčiau juos tenkindavo, dabar jau nebeteikia malonumo. Toks žmogus gali pernelyg daug žiūrėti vis ekstremalesnę pornografiją ir užsiimti vis ekstremalesnėmis sekso praktikomis, seksu užsiimti vis dažniau, o taip pat vykdyti seksualinius nusikaltimus, mokėti už seksą, prostituciją bei imtis kitų rizikingų dalykų.

8. Seksas nepaisant skausmo

Nuo sekso priklausomas žmogus gali taip dažnai masturbuotis, kad tai ima kelti skausmą, arba taip dažnai užsiimti agresyviu ar net sadistišku seksu, kad dėl to pradeda jausti fizinį skausmą. Visgi, net ir tai nepaskatina sustoti. Jei manote, kad ir jums ar jūsų artimam žmogui pasireiškia priklausomybės nuo sekso požymiai, nedvejokite kreiptis pagalbos.

REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKOMENDUOJAME
rekomenduojame
TOLIAU SKAITYKITE
× Pranešti klaidą
SIŲSTI
Į viršų