TOP dažniausi slaptažodžiai – šiukštu jų nekartokite

Nusikaltimų elektroninėje erdvėje vis daugėja, o daugelis žmonių nuo jų saugosi nekaip: atskleisti dažniausiai 2020 metais naudoti slaptažodžiai, ir kai kurie jų – labai silpni.

Slaptažodis  (nuotr. Shutterstock.com)

Atskleista 10 dažniausiai 2020 metais pasirinktų slaptažodžių – nerūpestingiems vartotojams primenama, kad jie rizikuoja tapti elektroninių nusikaltimų aukomis, rašoma dailystar.co.uk.

Apgavysčių internete vis daugėjant, paviešintas šis sąrašas, kuriuo sunku net ir patikėti. Dažniausiai žmonių pasirenkami slaptažodžiai kelia susirūpinimą – internete hakeriai užsidirba iš neapsaugotų paskyrų.

Šiais metais dažniausiai naudotas slaptažodis buvo „123456“. Antroje vietoje – „123456789“, o trečioje nerimą keliančio sąrašo pozicijoje – „picture1“. Senas geras „password“ buvo ketvirtas pagal dažnumą slaptažodis, o toliau rikiuojasi „12345678“, „111111“, „123123“, „12345“ ir „1234567890“ Dešimtoje vietoje netikėtai atsidūrė slaptažodis „senha“.

„Action fraud“ duomenimis, pandemijos pradžioje, nuo kovo iki balandžio mėnesio, nusikaltimų elektroninėje erdvėje padaugėjo 87,5%. Anot šio tyrimo, vien lapkričio mėnesį Didžiosios Britanijos gyventojai dėl hakerių veiklos rizikuoja prarasti 1,7 milijono svarų, dėl prasidėjusio antrojo karantino.

„NordPass“ savo tinklapyje rašo: „Mūsų tyrimų duomenimis, dauguma žmonių renkasi paprastus ir lengvai įsimenamus slaptažodžius, nes taip patogiau. Tačiau bėda ta, kad lengviausiai įsimenamus slaptažodžius taip pat lengva nulaužti. Mažiau nei pusė dažniausiai pasirinktų slaptažodžių (iš viso 78) 2020 metų populiariausiųjų sąraše atsidūrė pirmą kartą.“

JK Nacionalinio skaitmeninio saugumo centro techninis direktorius dr. Ianas Levy sako, kad šiuo klausimu reikėtų būti atsargesniems. Jis pataria: „Suprantame, kad saugumas elektroninėje erdvėje daugeliui gali atrodyti sunkiai suvokiamas dalykas, bet mūsų centras yra paskelbęs daugelį lengvai prieinamų patarimų, kaip geriau apsisaugoti internete.

Tų pačių slaptažodžių naudojimas kelia didelę riziką, kurios galima nesunkiai išvengti – jokių jautrių duomenų nevalia apsaugoti slaptažodžiu, kurį galima atspėti, pavyzdžiui, savo vardu, vietos futbolo komandos pavadinimu ar mėgstamiausios muzikos grupės pavadinimu. Pirmas rimtas žingsnis į saugumą internete – slaptažodžio, kurį sunku įspėti, pasirinkimas.

Mes rekomenduojame sujungti tris atsitiktinius, bet įsimenamus žodžius. Būkite kūrybingi ir naudokite tuos žodžius, kuriuos gerai atsiminsite patys, kad kitiems žmonėms to padaryti nebūtų įmanoma.“


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų