Šią grybų ruošimo klaidą daro dažnas: pasakė, kodėl negalima kepti plautų baravykų

Šį sekmadienį TV3 eteryje laidoje „La Maistas“ virtuvės šefai Tomas Rimydis ir Vylius Blauzdavičius svečiavosi „Sofos Ūkininkų“ sodyboje ir su šeimininke Egle ruošė ypatingai gardžius patiekalus iš grybų.

Svieste keptų grybų užkandėlė (nuotr. Organizatorių)
9

Laidos viešnia Eglė pamini, kad šių metų grybų kiekis maloniai nustebino, nes jų augo labai daug ir tokiose vietose, kur net nesitikėtum jų atrasti. Tad tai puiki galimybė išbandyti įvairiausius, gardžiausius patiekalus su grybais.

(9 nuotr.)
FOTOGALERIJA. „La maistas“ laidoje – patiekalai iš grybų

Eglė primena, kad rudmėsių grybus galima sumaišyti su kitais grybais, tačiau patikrinti labai nesudėtinga – nupjovus rudmėsę jos kotelis pakeičia spalvą, tai yra, pamėlsta.

Laidos viešnia Eglė ruošė svieste keptų grybų užkandėles. Vos tik prisirinkus grybų labai tinka ruošti šį užkandį, nes šiam patiekalui naudojami tik gražūs, sveiki ir švarūs grybai.

Eglė primena, kad labai svarbu šių grybų nešlapinti, puikiai tiks nuvalyti juos rankšluosčiu ar paskusti peiliuku. Sušlapinti grybai troškinasi, o ne skrunda, praranda dalį savo puikaus skonio, miško kvapo ir nuostabaus aromato.

Tai, kas lieka už kadro

Laidos šefas Vylius pamini grybus, vadinamus kalpokais. Šie balti maži grybukai labai praverčia kaip puikus prieskonis virtuvėje. Grybukus reikia sudžiovinti, sumalti ir tuomet šiais intensyvaus ir labai puikaus skonio milteliais gardinti sriubas, troškinius ir kitus mėgstamus patiekalus.

Vylius gamino maltos mėsos kukuliukus grybų padaže. Antrasis laidos šefas Tomas, senovinės virtuvės žinovas, parodė, kaip paruošti gardžias šviežių baravykų salotas.

Skaniausi daržovių patiekalų receptai ir patarimai – sekmadienį 9.30 val. laidoje „La maistas“ per TV3.


Rašyti komentarą...
SKAITYTI KOMENTARUS (0)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų