Patiekalai Palangos restorane pribloškė porą: priminė gedulingus pietus

Tinklaraščio „Riebus katinas“ autorius šią vasarą ne kartą lankėsi poilsiautojų nestokojančioje Palangoje. Šį kartą tinklaraštininkas apsilankė pačioje kurorto širdyje, J. Basanavičiaus gatvėje, esančiame „Senosios Hansos“ restorane, kur liko nemaloniai nustebintas.

Restoranas Basanavičiaus gatvėje sutrikdė poilsiautojus: muštinio storis – kaip peilio briauna (nuotr. „Riebus katinas“
11

„Šį kartą noriu pakalbėti apie kainas Palangos kurorte, o tiksliau – apie kainas J. Basanavičiaus gatvėje. Konkrečiau – ne vien apie kainas, o apie kainos ir kokybės santykį. Akivaizdu, kad jis ne klientų naudai, o tuomet pradedi galvoti, kad daugelis toje gatvėje įsikūrusių maitinimo įstaigų gudrauja. Naudojasi saulės spinduliuose išsitaškiusių poilsiautojų naivumu ir – nebijokime to žodžio – juos apšvarina.

(11 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Restoranas J. Basanavičiaus gatvėje nuvylė piepauti užsukusią porą

Ne ne, nėra taip, kad pinigus palikęs klientas nieko negautų. Žinoma, jis kažką gauna, kitaip pasipiltų skundai policijai. Tik po to grįžęs namo ir pažvelgęs į veidrodį jame dažniausiai mato ne savo, o asilo atvaizdą.

Nežinau, kas diktuoja kainas J. Basanavičiaus gatvėje, bet aplankęs ne vieną maitinimo įstaigą toje gatvėje galiu drąsiai teigti, kad tai tikrai ne sveika logika ir ne maisto kokybė. Greičiau maitinimo įstaigų gobšumas ir klientų kantrybės tikrinimas ir laukimas, kada jie neiškęs ir pradės vengti ne tik konkrečios maitinimo įstaigos, bet ir išvis apeis ratu tą judrią gatvę.

Tos dienos vizitai prasidėjo apsilankymu maitinimo įstaigoje, įsikūrusioje šalia „Floros simfonijos“ – nepamenu tos vietos pavadinimo, o ir nereikia, nes, manau, ne veltui J. Basanavičiaus gatvėje sustatytos gražiai nuaugusios mergaitės, viliojančios ten užsukti.

Nebepamenu, kada esu palikęs maitinimo įstaigą tik peržvelgęs kainas. O kol varčiau meniu, žvalgiausi ir aplink. Ir tie patiekalai, kuriuos klientams prie stalelių nešė padavėjai, nėra verti tų kainų, kurios surašytos meniu. Nežinau, gal jūs ten kokių miltelių klientams beriat, kad jie tylėtų gavę maistą kaip eilinėje pakelės užeigoje, paruoštą vietinio traktoristo, atėjusio pavaduoti žmonos, kol ta pamelš karves, o susimokėję kaip restorane?

REKLAMA

Ar aš norėjau sėdėti ir laukti, kol man atneš patiekalus, kurie to neverti? Tikrai ne. Tad vėl brūžiname J. Basanavičiaus gatvės grindinį, kol akys neužkliūna už „Senosios Hansos“. Kiek kartų praeita pro šalį ir nė karto neužsukta... Ir ne dėl interjero – jis išties gražus. Bėda – tie, kurie ten koncertuoja. Toks jausmas, kad jiems liepta perrėkti dainorėlius kitoje gatvės pusėje, tai ir rėkia visu balsu, iki maksimumo padidinę kolonėlių garsą.

Kadangi tądien rėkiančių nesimatė, lauko terasoje tvyrojo ramybė, – prisėdome.

Kainos kiek draugiškesnės kliento kišenei, tad liekame.

„Senoji Hansa“ meniu (nuotr. „Riebus katinas“)

Meniu – viena, bet realybė – visai kas kita. Tad po ilgos įžangos pereiname prie šios apžvalgos žvaigždžių – „Senosios Hansos“ virtuvės darbuotojų.

Burokėlių sriuba su rūkytu šonkauliuku – 4,50 euro. Lyg ir normali kaina pagrindinėje Palangos gatvėje, bet tik tol, kol atneša sriubą. Burokėlių, o ne kokių jūros gėrybių – juk tai viena pigiausių daržovių. Tad normalu, kad sriuboje tikiesi rasti rūkytą šonkauliuką, apkibusį mėsa, o ne į tris dalis sukapotą kauliuką, nuo kurio dėl kapojimo nukrito ir dalis mėsos.

Žvelgdamas į šaukšte telpantį elementą, kuris sriuboje atstovauja šonkauliui, prisiminiau „Sotus vilkas“ barą Vilkyčiuose. Ten burokėlių sriuba su karka ir šalia patiektu kastiniu bei bulve folijoje kainavo 5 eurus. Ir tai pirmoji sriuba, kurios aš neįveikiau. Jos išties pakaktų keliems žmonėms pavalgyti.

O dabar pažvelkime ką man patiekė kurorto centre. Puodelyje – penki valgomieji šaukštai sriubos ir tas išprievartautas kauliukas.

REKLAMA

Kaulas be mėsos sriuboje greičiausiai atstovavo šonkauliuką (nuotr. „Riebus katinas“)

Kitaip nei man, Katinienei šaltibarščiai pasisekė – buvo tirštoki, juose dominavo kefyras, neatskiestas vandeniu, kaip būna kitur. Rado ji ten ir kiaušinio. Tad tie šaltibarščiai man teikė vilčių, jog pagrindiniai patiekalai pataisys reputaciją mano akyse.

Sutikite, kad kiaulienos muštinis už 10,50 euro lėkštėje turėtų pūpsoti uždengęs visą garnyrą, nes kiaulės nugarinė – turbūt pati pigiausia mėsa, naudojama maitinimo įstaigose.

Dažniausiai taip jau būna – kai tik įsivaizduoju mutantą, gaunu paliegusį, distrofijos kamuojamą pakaitalą. Taip nutiko ir šįkart. Kol aš galvosiu, kaip perteikti savo nuostabą, jūs pažvelkite į muštinio nuotrauką.

Tiksliai nepasakysiu, kiek sveria šis kepsnys, bet, manau, nesuklysiu spėdamas, kad nugarinės ten mažiau nei 100 g. Įdomu būtų pažvelgti į patiekalo technologinę kortelę.

Specialiai nufotografavau perpjautą muštinį, o kad ir jūs suvoktumėt, kokia plona ten mėsa, fotografuodamas po juo laikiau peilį. Muštinis storiu vos vos lenkė plonąją peilio briauną. O dar tas pabėgęs ir sukepęs kiaušinio plakinys, lyg atgarsis iš pigiausių šalyje gedulingų pietų, kur dvi babos bandė nebrangiai pamaitinti 100 žmonių...

Muštinis storiu vos vos lenkė plonąją peilio briauną (nuotr. „Riebus katinas“)

Jei šio baro virėjus ir savininką įsodintume į kokį kruizinį laivą ir įdavę vieną kiaulę lieptume maitinti keleivius, net neabejoju, kad laivas apiplauktų Žemę kelis kartus, taip niekur ir neužsukęs pasipildyti atsargų. O grįžę dar galėtų kiekvienam išlipančiam pasiūlyti įsigyti skanių kiaulienos dešrelių, kurių prigamino iš sutaupytos mėsos.

REKLAMA

Džiugino tik tai, kad Katinienės pasirinktų patiekalų – tiek šaltibarščių, tiek vištienos kepsnio – kokybė ir kaina atitiko viena kitą.

O tie, kurie bandys komentaruose postringauti, kad negalima lyginti Palangoje virtos sriubos su sriuba, virta Vilkyčiuose, aš atsakau iš anksto: o jūs nelyginkite sriubų, jūs palyginkite ten ir ten dirbančiųjų atlyginimus bei klientų, besilankančių tose maitinimo įstaigose, pajamas. Nei personalas pajūryje uždirba 5 kartus daugiau, nei čia suvažiuoja milijonieriai, bet kažkodėl kainos tokios, lyg jas sudarinėtų kosminiame erdvėlaivyje per ilgai užsilikę kosmonautai...

Skiria 3 balus iš 5 (nuotr. „Riebus katinas“)

Vertinu silpnu 3/5. Galiu konstatuoti – kad ir koks lietuvis yra tylus, kad ir kaip jį galima mulkinti, ateis diena, kai jis nusisuks nuo tokių maitinimo įstaigų. Ir sugrąžinti žmones nuolaidomis ar gatvėje rėkaujančiais ir kviečiančiais užsukti jau nebepavyks.

Mūsų kurortų verslininkai vis verkia, kad kasmet vis daugiau ir daugiau lietuvių renkasi poilsį užsienyje. O jums nekilo klausimas, kodėl ir dėl ko? Tas virusas daugeliui sujaukė šių metų poilsio planus ir priverstinai įkalino Lietuvoje. Manau, tai labai gerai. Žmonės iš naujo atrado savo krašto privalumus. Bet ar tarp jų buvo maitinimo įstaigų maistas ir kainos?

Sako, man puikiai sekasi spėti ateitį, tai jei paklausite, kas kitą vasarą laukia Palangos kurorto, tai nedvejodamas pasakysiu: basankės verslininkai, melskite Dievo, kad tie apribojimai keliauti išliktų ir kitą vasarą, kitaip laukia liūdnos mišios. Net ir Mindaugėlis, savo šokiais linksminantis praeivius, persikels koncertuoti į Latvijos kurortų gatves, kurios vis labiau persivilioja lietuvaičius...

Tad kol turite galimybę, imkitės proto“, – rašo tinklaraštininkas.

Šaltinis: „Riebus katinas“


Rašyti komentarą...
T
Taip
2020-09-03 07:22:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
Cia sitoje vietoje jau seniai yra pasireiskes kaviniu savininku gobsumas ir sykstumas visais atzvilgiais. Tai vienas pavyzdys is daugelio kai Lietuvos verslininkeliai nori investuot maxiausiai, o uzdirbt daugiausiai. Tai galima sulyginti ir su darbuotoju atlyginimais mazais net ir tada kai pelnas yra milziniskas.
Atsakyti
0

R
Ričardas
2020-09-02 20:47:22
Pranešti apie netinkamą komentarą
Sutinku su autoriu!
Atsakyti
0

R
Rita
2020-09-03 06:56:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikra teisybė.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų