Vonioje akimirksniu pašalinsite ir didžiausius nešvarumus: tereikia vos 2 dalykų

Yra tik vienas dalykas geresnis už švarų tualetą – švara nereikalaujanti daug pastangų. Paprastu valymo sprendimu gali tapti buitinio amoniako ir vandenilio peroksido mišinys, kuris visus tualeto ar vonios nešvarumus pašalins tiesiog akimirksniu.

Purvina vonia (nuotr. 123rf.com)

Vandenilio peroksidas yra žinomas dėl galimybės išvalyti nešvarumus iš žaizdų, tačiau iš tikrųjų, jis gali būti naudingas ir namuose. Dėl savo anti-grybelinių ir anti-mikrobinių savybių, jis gali sunaikinti bakterijas, pelėsį ir blogus kvapus. Jis gali būti naudojamas valyti gaminimo indams ir įrankiams, kilimams ir plytelėms. Taip pat jis iš vonios, kriauklės ar klozeto pašalina geltonas dėmes.

Namų buityje naudojamas amoniakas žinomas, kaip stipri valymo priemonė galinti pašalinti riebalus. Daugybės vonios, grindų ar langų valiklių sudėtyje galima rasti amoniako. Nors jis buityje yra nepakeičiamas, tačiau iš tikrųjų jis yra labai nuodingas ir pavojingas, jeigu prikvėpuojate per daug jo garų ar jam patekus ant odos arba š akis, rašoma brightside.me.

Efektyvūs namų valikliai dažniausiai nėra pigūs, o jeigu gyvenate dideliuose namuose, jie tiesiog išgaruoja akimirksniu. Jeigu norite atrasti pigų ir veiksmingą valiklį, išbandykite pasigaminti jį patys.

Tam jums reikės 100 ml amoniako (10%) tirpalo ir 100 ml vandenilio peroksido (3%).

Paimkite plastikinį butelį ar stiklainį ir pirmiausiai išskalavę su vandeniu sausai išvalykite popieriniu rankšluosčiu.

Užsidėkite gumines pirštines, veido kauke ir, jeigu turite, akinius, prieš pildami amoniaką. Tuomet įpilkite vandenilio peroksido. Sumaišykite šiuos du skysčius, švelniai sukratydami butelį ar stiklainį.

Gautą mišinį purškite ar sausu skudurėliu užtepkite ant nešvarumų vonioje ir palikite 10-15 min. Po to gausiai nuplaukite vandeniu.

Svarbu! Amoniako garai gali būti kenksmingi, todėl įsitikinkite, kad patalpa yra gerai vėdinama, o užpylę mišinį ant dėmės pasišalinkite į kitą kambarį. Laikykite vaikus ar augintinius toliau nuo vonios kambario. Kai mišinį vonioje nuplausite vandeniu, išvėdinkite namus.


Rašyti komentarą...
v
virgis
2020-08-14 04:20:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Norėčiau patarimo, kaip sausai išvalyti butelį.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (1)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų