Užterštas Lukiškių aikštės fontanas – rado fekalinių mikroorganizmų papildyta 17.33 val.

Nacionalinis visuomenės sveikatos centras Lukiškių aikštėje įrengtame fontane nustatė taršą fekaliniais mikroorganizmais ir paragino nedelsiant nutraukti jo eksploatavimą.

Pliažas Vilniaus Lukiškių aikštėje (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)

„Darytina prielaida, kad šio fontano vanduo nėra tinkamai prižiūrimas“, – penktadienį paskelbė centras.

Fontano vandenyje rasta žarninių lazdelių ir žarninių enterokokų koncentracija.

Sveikatos specialistai rekomendavo išvalyti ir išdezinfekuoti visa filtravimo sistemą, rezervuarą ir kitas talpyklas, vandens purkštukus, po to atlikti fontano vandens tyrimus.

„Susirūpinimą kelia tai, kad netinkamai prižiūrimi šios rūšies įrenginiai gali kelti riziką visuomenės sveikatai, nes vandens purškimo metu susidaro aerozoliai, kurie gali būti įkvėpti, tai gali sukelti legioneliozę“, – rašoma Nacionalinio visuomenės sveikatos centro pranešime.

Centras paprašė Vilniaus savivaldybės iki kito trečiadienio pateikti dokumentus dėl fontano priežiūros.

Kaip vėliau penktadienį informavo savivaldybės įmonės „Grinda“ atstovas Egidijus Steponavičius, fontanų vanduo nėra skirtas gerti ar maudytis, todėl jo vandens kokybė nėra reglamentuojama.

Vis dėlto, jis pabrėžia, kad Vilniaus Lukiškių aikštėje įrengta instaliacija pliažo tema, todėl čia – kaip ir kituose viešuosiuose paplūdimiuose – reguliariai atliekami vandens kokybės tyrimai.

Anot jo, remiantis Nacionalinės visuomenės sveikatos priežiūros laboratorijos tyrimų rezultatais, fontano vandens kokybė maudykloms nustatytų normų neviršija.

„Iš to seka, kad Lukiškių aikštės fontano vanduo atitinka Lietuvos higienos normą, nustatytą maudyklų vandens kokybei“, – teigė E. Steponavičius.

„Grindos“ atstovo teigimu, išplėstiniai mikrobiologiniai tyrimai nėra privalomi paplūdimių vandeniui nei pagal Lietuvos, nei pagal europines teisės normas.


Rašyti komentarą...
S
Slikas
2020-07-31 15:44:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
Simasiu i fontana ikiskit ir visus pederastu eityniu dalyvius
Atsakyti
-5

N
Nuomonė
2020-07-31 15:52:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
O kodėl NVSC niekur neskelbia , kad neekzistuoja jokių testų covid nustatyti?? Dabartiniai net niekur netirti, neturi licenzijos, o tai yra verslo dalis??!!. KODĖL NVSC MELUOJA DĖL NEEKZISTUOJANČIO VIRUSO, KURIS REALYBĖJ YRA IZOLIUOTAS NUO VISŲ IŠORINIŲ REIŠKINIŲ IR YRA NENAUJAS?!!! TOKS VIRUSAS NIEKUR NEINDENTIFIKUOTAS !!!!UŽ VIRUSO NUSTATYMĄ SIŪLOMA 5000$!!! O PATYS TESTAI ATSIRADO KOVO 16 DIENĄ, TESTAI, KURIE SKIRTI NUSTATYTI NE SUSIRGIMĄ, O GENETINIAM TYRIMUI!!!
Atsakyti
-2

A
2020-07-31 16:43:43
Pranešti apie netinkamą komentarą
To ir reikėjo laukti dar mažai problemų su Covi-19
Atsakyti
-2

SKAITYTI KOMENTARUS (10)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų