Birželio 16-ąją kartu su skaitytojais dalijomės skaudžia žinia – mirė tūkstančius lietuvių širdžių pavergęs aštuonmetis iš Klaipėdos – Danielius Skersys. Praėjus kiek laiko po įvykusios nelaimės jautrius padėkos žodžius aplinkiniams skyrė ir berniuko tėtis, kuris sūnų iki šiol augino vienas.

M. Skersys po sūnaus Danieliaus mirties skyrė jautrius žodžius aplinkiniams  (tv3.lt fotomontažas)

M. Skersys po sūnaus Danieliaus mirties skyrė jautrius žodžius aplinkiniams (tv3.lt fotomontažas)

Danielių, sulaukusį vos kelerių metų, visam gyvenimui paženklino rotavirusas. Būtent dėl jo sukeltų pasekmių berniukas visai nevaikščiojo, nejudėjo, nematė ir nekalbėjo. Deja, berniukas neišgyveno.

Praėjus kiek laiko, šiandien dienai Danieliaus tėtis Marius Skersys dėkoja visiems jį su sūnumi palaikiusiems žmonėms.

„Tariame ačiū grupės „Vilties spindulėlis“ administratoriams, grupės dalyviams bei globėjams. Didžiausia pagarba šeimos nariams – mano Tėvams, Danieliaus seneliams, kurie atidavė viską, kad tik Danieliukui būtų geriau“, – jautriai žodžius renka Danieliaus tėtis Marius.

Stipriai įsikibdavo tėčio ranką 

Prisimindamas paskutines savo sūnaus gyvenimo dienas, Marius šiandien tarsi ima suprasti, kad galbūt jo sūnus savo viduje iš tiesų kažką nujautė.

REKLAMA

„Kai pagalvoju... Danieliukas kaip nujausdamas mane pasikvietė pabūti paskutines gyvenimo dienas kartu, savaitę prieš mirtį, kai atsidūrėme ligoninėje, kur buvome ištisas valandas kartu.  

Paskutinį kartą su Danieliuku, nusikirpome nagučius, prausėmės, žaidėme, apsikabinę miegojome. Danieliukas turėjo tokį žaisliuką, kurį laikydavo rankytėje, tai jis to žaisliuko taip nenuspausdavo kaip duodavau savo ranką, net miegant suspaudavo taip stipriai ir nepaleisdavo...

Verkdavo retai, bet ligoninėje pradėjo verkti, nežinau ar tai sutapimas, bet po to daktarės apsilankymo, kuri blogai atsiliepė apie Danieliuko sveikatos būseną. Tad nusibraukėme ašarėles, apkabinau ir širdelės ritmas vėl normalizavosi“, – lemtingas akimirkas prisimena M. Skersys.

Laidotuvių dieną rinko meškiukus

Oficiali Danieliaus mirties priežastis – biologinė mirtis. Visai neseniai įvyko ir aštuonmečio berniuko laidotuvės. Kaip pasakoja Danieliaus tėtis, tą dieną berniuką į paskutinę kelionę palydėjo tikrai gausus būrys žmonių:

„Žmonių buvo labai gausiai susirinkę, atsiprašau kad ne su visais pavyko pabendrauti. Norintiems aplankyti Danieliuko urną, ją galite rasti Klaipėdoje Joniškių kapinėse, kolumbariume Nr. 1 blokas A, kripta Nr. 2. Priešais administracinį pastatą.

Laidotuvių metu buvo renkami pliušiniai meškiukai, kurie vėliau buvo padovanoti Klaipėdos sutrikusio vystymosi kūdikių namų vaikučiams, kurie taip pat yra likimo nuskriausti“.

Danieliaus tėtis berniukui buvo įkūręs ir labdaros fondą, kuriam galėjo aukoti visi, norintys padėti mažamečiui stiprėti. Marius sako, kad į šį fondą buvo surinkta daugiau nei 100 000 eur, iš kurių panaudota per 55 000 eur. Pasak vyro, visi pinigai bus išdalinti organizacijoms, kurios padeda neįgaliems vaikams. Fondas bus uždaromas metų gale.

REKLAMA

Roto virusas pakeitė Danieliaus gyvenimą visam laikui

Roto virusas pakeitė Danieliaus gyvenimą visam laikui

Mylėti ir tikėti 

„Palinkėsiu nuo mūsų abiejų. Gyvenimas yra trumpas, mylėkite, tikėkite ir niekada nepasiduokite. Nežinau, gal mūsų istorija įkvėpė kažkiek papildomo gerumo. Viliuosi, kad ji paliko bent trupinėlį pėdsako jūsų širdyse.

Kartais, be žodžių apkabinimas reiškia visą eilę žodžių. Kai vaikas jaučiasi saugus šalia jūsų, visos kitos bėdos nebeatrodo tokios neįveikiamos. Nenustokite tikėti. Viltis miršta paskutinė. Sėkmes ir būkite laimingi“, – be galo jautriai linki sūnaus netekęs vyras.

Skaitytojams, kurie dar nebuvo susipažinę su mažamečio Danieliaus istorija, pateikiame anksčiau publikuotą interviu su berniuko tėčio Mariumi Skersiu:

Šios istorijos pradžia – ganėtinai laiminga ir per daug neišsiskirianti iš kitų šeimų istorijų. Marius drauge su savo dabar jau buvusia žmona, labai laukė pirmojo savo vaikelio. Danielius šį pasaulį išvydo visiškai sveikas, apipiltas tėvų meilės ir rūpesčio.

Tiesa, po mėnesio laiko berniukui buvo nustatyta įgimta hipoterozė (berniukas gimė su per didele skydliauke), dėl kurios berniukas nuo pat pradžių vystėsi lėtai, pradėjo kalbėti ir vaikščioti, sulaukęs tik 2 metukų.

Du kartus ištiko klinikinė mirtis

Sulaukęs 2,5 metų, Danielius rugsėjį pradėjo lankyti darželį, bet jau po dviejų mėnesių vaikas susirgo rotavirusu, dėl kurio darželyje buvo paskelbtas ir karantinas.

„Keturias dienas jis praleido Klaipėdos universitetinėje ligoninėje infekciniame skyriuje, vėliau išleido mus gydytis į namus. Vieną dieną, Danieliui namuose prasidėjo mikroepilepsija, jis pasidarė vangus, sutriko kvėpavimas“, – prieš kiek laiko prisiminė Danieliaus tėtis.

REKLAMA

Tėvai skubiai iškvietė greitąją pagalbą, kurios belaukiant vos per 20 minučių vaikas tiesiog geso akyse. Ligoninę šeima pasiekė maždaug per 40 minučių, kol gydytojai pildė priėmimo dokumentus, Danielių, deja, ištiko klinikinė mirtis.

„Danielių gaivino gal apie dvi valandas pati skyriaus vedėja. Jį atgaivino, tačiau ligoninėje po dviejų parų jį ištiko antrą kartą klinikinė mirtis. Tada jam buvo sukelta dirbtinė koma, dėl nesustabdomos smegenų edemos. Buvo atlikta gausybę tyrimų, bet visi jie parodė, kad Danielius yra visiškai sveikas“, – tikino pašnekovas.

Medikai kurį laiką įtarė, kad berniukui gali būti encefalitas, vėliau diagnozė pakeista į cerebrinį paralyžių. Galiausiai Danieliui nustatytas spazminis tetrapleginis cerebrinis paralyžius. Vėliau paaiškėjo ir dar viena skaudi žinia – berniukas apako.

Be to jam diagnozuota ir epilepsija, o praėjusią vasarą Danieliui pasidarė sunku nuryti maistą, todėl tam jam buvo suformuota gastrostoma. Kaip sakė Danieliaus tėtis, tai buvo dar vienas didelis šokas ir žingsnis atgal. Tačiau po jos vaikas galėjo būti maitinamas tiesiai į skrandį.

Danielių mama paliko

Marius savo sūnų Danielių jau daugiau nei trejus metus augino vienas. Prie vaiko priežiūros stipriai prisidėdavo Mariaus mama, Danieliaus močiutė. Būtent ji likdavo su berniuku namuose, kai Marius išskubėdavo į darbą.

Daugiausiai Danielius su aplinkiniais stengdavosi bendrauti savo emocijomis, Danieliaus tėtis visuomet, grįžęs iš darbo, berniukui papasakodavo kaip sekėsi jo diena.

REKLAMA

Berniuko tikroji mama, deja, prieš gerus tris metus išėjo pas kitą vyrą. Kaip prisimena Marius, moteris jį paliko, pasiėmusi ir vaiką.

„Tada ji iš viso man neleido matytis su vaiku, teko bylinėtis per teismus. Ir, kaip aš sakau, tada man teismų praktika atsuko nugarą, buvo leista su Danieliumi matytis vos du kartus per mėnesį. Man tai netiko, mačiau, kad vaiką matysiu dažniau, jeigu atsiimsiu ieškinį. Praėjus po to gal dviem savaitėms, ji ištekėjo už kito vyro“, – tuomet sakė jis.

Roto virusas pakeitė Danieliaus gyvenimą visam laikui

Roto virusas pakeitė Danieliaus gyvenimą visam laikui

Roto virusas pakeitė Danieliaus gyvenimą visam laikui (nuotr. asm. archyvo)

O tada, pasak Mariaus, Danieliaus mamos elgesys pasikeitė neatpažįstamai. Jai nebereikėjo tokio vaiko, siųsdavo Marių į ligoninę kiekvieną kartą, kai ten atsidurdavo Danielius, nors moteris puikiai žinojo, kad vyras dienomis dirba.

Sūnui pinigų nemokėjo iki šiol

Vieną dieną moteris Mariui pateikė ultimatumą: pasiimk vaiką arba jis eis į savaitinį darželį. Marius neturėjo kito pasirinkimo, nenorėjo, kad jo vienintelis sūnus leistų dienas su svetimais žmonėmis.

Nuo to laiko motina Danielių aplankė vos du kartus.

„Pasimato ir pamiršta, bandė vieną kartą šmeižti mane, sakydama, kad neleidžiu matytis su vaiku, bet viskas išėjo iš krašto, nes sakė, kad ignoruoju skambučius ir neatsiliepiu. Patariau patikrinti išklotines skambučių ir žinučių, viską darė greičiausiai dėl to, kad ji yra skolinga mums daug pinigų“, – tuomet pasakojo vyras.

Prisidėti prie pagalbos skaudžios nelaimės ištiktai šeimai galite, paspaudę čia.

Viktorija
2020-06-26 21:16:31
Kokia žvėris to mažo berniuko motina,bet dievas yra,jai atsilieps senatvėje.Teveliui didžiausia pagarba.
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
Silvestra 2020-07-01 13:53:34
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kažkas bando smerkti tėtį,ar jūs sažinę praradote,juk akivaizdu,kad motina paliko sergantį sūnų,o tėveliui ir močiutei lenkiame galvas ,kad daugiau tokių žmonių būtų.   ATSAKYTI
Nesvarbu. 2020-06-29 17:14:08
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Birute. Zinotumet ka jis pridare . jis nera tikras vyras jis net nevertas vyru but kiek visko pridares jus tik naivus zmones tikit to ko raso nebutumet lietuviai puse lietuviu supras puse ne kas cia dedasi . rep yra ir motinai kadangi iskente to nenormalaus tevelio priepolius nervu . as vyras nepakelciau rankos pries mergina jokiu budu net k**** neisvadynciau o cia ? Man kai papasakojo kas vyko as soke buvau ir zinau kad nemelavo. Bet kas is to kad jums aiskinsiu kai vistiek visi beveik visi tikesit sito zmogum. Pripasakoja nebutu daliku ( rep tiem kuria suprato kad sitam tevui rupi tik pinigai ) ( ir aciu dievui kad danielius nebekenties skausmu ir kt ! ) o marius ir jo mama atsims nenuo musu nenuo kitu o nuo dievo uz tai kad meluoja ir ka pridirbo    ATSAKYTI
Nuoširdžiausia užuojauta Danieliaus nuos 2020-06-28 13:59:41
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Birutė   ATSAKYTI
Nuoširdžiausia užuojauta Danieliaus nuos 2020-06-28 13:54:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Birutė   ATSAKYTI
Birutė 2020-06-28 14:08:42
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Nuoširdžiausia užuojauta Danieliaus artimiesiems....stiprybės nuostabiam tėveliui, kuris yra tikras vyras, vertas didžiausios pagarbos....jis padarė viską, kad Danieliui gyvenimas būtų kiek galima kokybiškesnis, Danielius jautė jo meilę, matau iš jo skaidrių akių, ir jose matau didelį norą gyventi.....visa kita --- jau Dievo valioje.  
Nesvarbu. 2020-06-28 11:20:47
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Mariau. Tu rimtai prisizaisi meluodamas apie ja. Ka tu smaizi ? Ko apgaudineji kitus zmones ? Nori as visiem irodysiu kaip tu elgadavais ? Bet tada tikrai atsimsi as manau nuo visu melagis esi ir busi bjaurus zmogus iskankinai vaika del pinigu prasai vjen ju. Ir neivienas is jusu cia to nesupranta ? Kodel jis vis tos pinigus kisa a? Kodel jis dave vaikui kankintis ? Visi zinojom kad vaikas mirs . jai as buciau buves ttevas ir jo vietoj. Buciau nelaides savo sunui kankintis ir nelaides kenteti dideliu skausmu ! Manot jam neskaudejo? Aisku kad vargsui skaudejo ir visiem cia pofik kad jam skaudejo (bvk visiem) mariau raminkis geriau meluot apie kitus nes karma pareis tokia kad nebeatsitesi visi ta zino.   ATSAKYTI
INGRIDA 2020-06-27 19:10:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Tėtei tikra pagarba, dievas už viską, anksčiau ar vėliau atlygys, bet kur motinos širdis, savanaudė, aš galiu pasakyt vaikas pasijautė nereikalingas, jug gyvybė užsimezga su motina, ką jo širdelė iš kentėjo juk jis jautė kad mamos nėra, supranta tik tiek vargsiukas iš sakyt negalėjo, organizmas kovoja gal būt viskas ir kitaip buvę jei mama nepaliks, gal būt gyvybę kovoju, manau daug prisidėję šitas vaiko ir psichologinė traumą, tas vaikučio ne matymas viskas kažin ir ar ne su nervų sistemą bus susidėjęs, nežinau bet kaip liūdna ir skaudu kaip yra tokių motinų su akmeninė širdim ir savanaudziu, čia savo vaikui atiduodi skanesni kąsnį, pati ne valgai, gyvenimas yra toks ai, kad viskas sudėliota ir taip bus už viską mes patys atsakome, dievo sudėliota visiems su laiku už gerą, ar už blogą tik skirtingai atsilyginama viskam yra laikas, ir už viską mes turesime atsakyti kas kaip ko nusipelno, už blogus darbus bloguoju baudžia už gerus darbus, geruoju atsilygina, viskas dievo rankose, vaikučio tėveliui palinkėsiu stiprybės.    ATSAKYTI
Ingrida 2020-06-27 18:52:44
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau ir vaikui psichologiškai dasidėjo viskas, motinos palikimas, vaikai labai jaučia, jie tiek tokiu metų neišsakys visko bet viską savo organizme, viduje jaučia, kaip skaudu, ir kaip labai gaila   ATSAKYTI
Ingrida 2020-06-27 18:51:25
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Manau ir vaikui psichologiškai dasidėjo viskas, motinos palikimas, vaikai labai jaučia, jie tiek tokiu metų neišsakys visko bet viską savo organizme, viduje jaučia, kaip skaudu, ir kaip labai gaila   ATSAKYTI
Sigita 2020-06-27 08:01:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Pagarba tevui,nesigrauzkit, Jūs padaret viską ką galejot, Jums suteikta teisė būti laimingu.   ATSAKYTI
Danutė 2020-06-27 06:32:26
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kaip tai galima,palikti savo vaiką,dar ligoniuką,čia ne mama,užuojauta tėveliui ir močiutei.   ATSAKYTI
Ina 2020-06-27 01:47:20
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Apie tokius tetes ir mamas reikia rasyti,o ne kiek kuti smekla plastiniu op.prisidare ir kiek vyru pakeite   ATSAKYTI
Elena 2020-06-26 23:17:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Tokiu teciu galima didziuotis !! Tikras,stiprus vyras.Pagarba teciui    ATSAKYTI
Elena 2020-06-26 23:16:29
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
Tokiu tečiu galima didžiuotis !! Cia yra tikras ,stiprus vyras .Pagarba tečiui    ATSAKYTI
Jolanta 2020-06-26 21:40:18
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Nuostabus tėtis stybrybės jums   ATSAKYTI
Viktorija 2020-06-26 21:16:31
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kokia žvėris to mažo berniuko motina,bet dievas yra,jai atsilieps senatvėje.Teveliui didžiausia pagarba.   ATSAKYTI

Top Video

TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Pajūryje nebelieka vietos: poilsiautojų Palangoje ir Šventojoje daugėja kasdien
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Advokatas prabilo apie liudijimus, ką Pinikas darė prie žuvusios Didžiūnaitytės kūno
DABAR RODOMA
TV3 žinios. Nušauto policininko šeimą pasiekė piniginė parama: iš viso – kiek daugiau nei 33 tūkst.
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Dėl vietoj dušinių Palangoje išdygusio namo surengta akcija: žmonės atėjo pasiruošę išsimaudyti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Kaimynai sukrėsti dėl pro langą iškritusio ir žuvusio penkiamečio: tėvai vaikais labai rūpinosi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Su oro balionais į audrą patekę dalyviai papasakojo, ką patyrė skubiai leisdamiesi
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Punios šilas ir vėl specialistų akiratyje: šile įsisiautėjo kenkėjai
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Vos tik paskelbus sprendimą apie atidaromą sieną, lietuviai patraukė į Lenkiją
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Lietuva dėl Astravo sulaukė paramos iš Lenkijos: žada taip pat nepriimti
DABAR RODOMA
TV3 Žinios. Per Kuršių marias kelte plaukę keleiviai sulaukė netikėtos staigmenos
REKLAMA
Manikas prisiminė mirusią kolegę: „Ji visada sakydavo, kad kenčia dėl meilės“ (nuotr. asm. archyvo)
Šeštadienio rytą Lietuvą apskriejo žinia apie lietuvių pamėgtos atlikėjos Erikos Škudzinskienės, geriau žinomos Lisauskienės pavarde, mirtį. Ši žinia buvo netikėta tiek ...
Asociatyvi nuotrauka (nuotr. shutterstock.com)
Dažnai sakoma, kad tėvai dėl savo vaikų galėtų padaryti viską. Jie stengiasi visais įmanomais būdais suteikti jiems kiek įmanoma daugiau džiaugsmo ir daro tai net tada, kai jų ...
Genovaitė Sakalauskienė  (nuotr. asm. archyvo)
Nors iš pirmo žvilgsnio žaliuojantys laukai ir sirpstantys uogų medžiai, besidriekiantys tolimus hektarus aplink didžiulę sodybą, gali skambėti kaip ramybės kupina idilė, ...
Netektis  (nuotr. 123rf.com)
Sekmadienį eidamas 90-uosius metus mirė prozininkas, publicistas, žurnalistas, Vyriausybės kultūros ir meno premijos laureatas Petras Gediminas Isokas, pranešė Lietuvos ...
Modelis atskleidė įdegio gudrybę (nuotr. stop kadras)
Modelis pasidalino gudrybe, kaip naudojant kremą nuo saulės džiaugtis ilgalaikiu įdegiu, bet ekspertai sako, kad šis metodas gali būti pavojingas. Eli Withrow, modelis iš Los ...
REKLAMA

×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų