Greitosios pagalbos medikai atvirai papasakojo, kaip Kaune apvirto jų automobilis

Šeštadienio vakarą Kaune greitosios pagalbos automobilis po smūgio su lengvuoju automobiliu „Opel“ apvirto ant šono. Pirmadienį, praėjus porai dienų po patirtos avarijos, prakalbo ir patys greitosios pagalbos ekipažo medikai. 

Šeštadienį Kauno greitosios medicinos pagalbos darbuotojai pateko į avariją  (nuotr. facebook.com)
4

Avarija šeštadienį įvyko Kauno Savanorių prospekte, apie 19.40 val., prie prekybos centro „Rimi“. Pirminiais duomenimis, greitoji su įjungtais švyturėliais ir garsiniu signalu skubėjo pas ligonį į Kauno rajoną, sankryžoje jos nepraleido automobilis „Opel“ automobilis.

(4 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Kaune po smūgio į lengvąjį automobilį apvirto greitoji

Po smūgio greitoji virto ant šono. Į ligoninę buvo išvežti du medicinos darbuotojai iš greitosios automobilio. Vairuotojui įtariamas rankos lūžis. Lengvuoju automobiliu važiavusieji medikų pagalbos atsisakė. 

Skubėjo į iškvietimą Ramučiuose 

Kauno greitosios medicinos pagalbos komandos vadovė Inga po skaudžios nelaimės savo mintimis pasidalijo socialiniame „Facebook“ tinkle. Pasak pačios moters, šią istoriją komanda vadina sėkmės istorija, nes visi liko gyvi. „Kasdien skubame jūsų gelbėti – tik kartais ir mums nepasiseka“, – jautriai kalba ji ir pasakoja apie įvykusią nelaimę:

„Eilinis šeštadienis. Jūs ilsitės po darbo savaitės, o mes, gavę pagalbos šauksmą, skubame pas jus. Viską siekiame atlikti maksimaliai greitai ir profesionaliai. Ir šis kartas buvo vienas iš daugelio, kai skubėjome pas staiga sunegalavusį pacientą, važiuodami dėliojomės komandinius veiksmus, kaip tinkamai suteikti pagalbą.

Savanorių prospektas – į Ramučių gyvenvietę skubam su švyturėliais ir garso sirenomis. Šviesoforai, automobiliai, pasivaikščioti išėję žmonės... Sankryžos, ties jomis pristabdom, dairomės, bet skubam. Vienoje iš sankryžų apsidairome, tuščia, didinam greitį ir staiga matom į mus atvažiuojantį automobilį“, – lemtinga akimirką prisimena komandos vadovė Inga.

REKLAMA

Veiksmas vyko žaibo greičiu

Pasak moters, toliau veiksmas vystėsi žaibo greičiu. Pamatę artėjantį automobilį, greitosios pagalbos specialistai prisimena, kad jie susižvalgė ir garsiai suriko „Dabar kals“:

„Tada smūgis, verčiamės ant šono, čiuožiam ir nesuprantame kas vyksta, matai išsigandusį kolegos veidą tarp žyrančių šukių... Emocijos nenusakomos, sustingusios mintys.

Mes – ant šono, o sirena vis dar kaukia, kaukia. Girdim balsus – greičiau, dūmai... Kaip pro mediko pusę išlipom, tikrai nepamenam, bet tai įvyko žaibiškai, suveikė savisauga, nuo automobilio šono iki žemės nučiuožėm stogu. Tik mūsų patyrusio vairuotojo dėka, siekiant išvengti smūgio, greitosios medicinos pagalbos automobilis staigiai buvo pasuktas į šoną...“, – išgyvenimais dalijasi moteris.

Smūgis teko ne tiesiogiai mediko vietai, o automobilio galui. Vis dėlto šis susidūrimas baigėsi automobilio apvirtimu šonu. Netrukus į nelaimės vietą atvyko policija, ugniagesiai gelbėtojai, medikai.

Prašo visuomenės budrumo

„Mintys susijaukę, triukšmas, sirenos. O mes supratom, kad likom gyvi, kiek apsidaužę, bet iš didelio streso net sunku suvokti ar ką skauda.

Per keletą sekundžių mes patys tapom pacientais, kolegos mus nuvežė apžiūrai į skubios pagalbos skyrių. Lūžių nesimato, vykome namo pailsėti ir atsigauti. Tokie įvykiai tik dar kartą mums visiems primena, kokie turime būti budrūs.

Žmonės, labai prašome, praleiskite greitąją, būkite atsakingi ir jūs. Tai toks tas mūsų darbas – patys pasirinkome“, – jautriai kalba komandos vadovė Inga.


Rašyti komentarą...
L
Liudnuke
2020-05-18 18:16:59
Pranešti apie netinkamą komentarą
Vieni nori kažkam prailginti gyvenimą,o kiti greičiau iš jo išeiti...toks jau _gyvenmo dėsnis...Liūdna...
Atsakyti
0

S
Saulius
2020-05-18 18:41:03
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tokiems isiziojusiems vairuotojams kaip opelio reikėtų teisės atimti bent 5m
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų