Pamatykite pirmieji – Vilniuje jau kyla Kalėdų eglė: žada pranokti visą Europą

Sostinėje jau šį savaitgalį bus įžiebta pagrindinė šalies Kalėdų eglė. Vilniaus praeiviai jau po truputį gali pastebėti ir kasdien kylančius jos kontūrus. Tuo metu Kalėdų sostinėje organizatoriai sako, kad Vilnius šiemet pristatomas kaip vieta, kurią turi rinktis, norintys pamatyti gražiausią eglę Europoje.

Sostinėje jau kyla Kalėdų eglė (nuotr. Fotodiena/Justino Auškelio)
21

Vilniuje, Katedros aikštėje jau nuo ankstyvo ryto pluša darbininkai. Čia jie stato pagrindinę miesto eglę, kurios įžiebimo šį savaitgalį laukia bene visi gyventojai. Įspūdingo dydžio eglutė jau pradėta dekoruoti specialiais papuošimais, o galutinę jos versiją vilniečiai ir visi čia susirinkę išvys jau šį šeštadienį. 

Kviečiame pasižvalgyti po Vilniaus eglutės statymo darbus mūsų nuotraukų galerijoje:

(21 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Pamatykite pirmieji: Vilniuje jau kyla Kalėdų eglė

Esminių pakeitimų nebus

„Kalėdų sostinėje“ vadovas Paulius Jurgutis atskleidžia, kad Kalėdinio traukinuko maršrutas pasikeitė: bus patogesnis vilniečiams ir truks apie 30 minučių.

Vienas Kalėdų eglės kūrėjų Dominykas Koncevičius sako, kad eglė iš esmės bus panaši į buvusias: bus 27 metrų, o ją sups Kalėdinis miestelis.

„Temos kol kas dar neatskleisime, tegul ji lieka paslaptyje, bet galime pažadėti, kad šviesų netruks, tam bus panaudota daugiau nei 100 tūkst. šviesos diodų. Bet kompoziciškai – taip, ji skirsis radikaliai.

Katedros aikštė yra pakankamai didelė, kad joje galėtume eksperimentuoti ir sukurti visiškai atskirą erdvę. Tuo tarpu Rotušės aikštėje eglė bus labiau klasikinė, pritaikyta prie jos supančios architektūros“, – sako D. Koncevičius.

REKLAMA

Kalėdos Vilniuje tokios įsimintinos dėl to, kad šventinę atmosferą čia kuria talentingi, ypatingai svetingi ir draugiški žmonės, tai patraukia kasmet vis didesnį būrį svečių iš kitų miestų ir šalių. Ir šiemet su komanda stengėmės sukurti festivalį, kuriame dera unikalios idėjos, stilius, modernumas ir tradicijos.

Kviečiu mėgautis šiuo ypatingu laikotarpiu, kviesti į miestą svečius ir pajusti ypatingą šventinį Vilniaus pulsą, apie kurį šneka pasaulis“, – kviečia Vilniaus meras.

Kviečia naudotis viešuoju transportu

Nuo pat eglutės įžiebimo iki sausio 7 dienos Katedros aikštėje veiks Kalėdų miestelis bei mieste kursuos specialus kalėdinis traukinukas. Miesto Rotušės aikštėje eglė bus įžiebta šiek tiek anksčiau – lapkričio 30 dieną, 17 valandą. Nuo gruodžio 6 dienos iki kovo 8 dienos  Lukiškių aikštėje bus įrengta kalėdinė čiuožykla.

Šiemet Vilnius pristatomas, kaip vieta, kurią turi rinktis norintys pamatyti gražiausią eglę Europoje. Kartu su eglės įžiebimu prasidės ir 5 savaites truksiantis žiemos švenčių festivalis, kuris pasiūlys gausybę pramogų: atgis Kalėdiniai miesteliai, po mietą suksis Kalėdų traukinukas, čiuožėjų lauks ledo čiuožykla Lukiškių aikštėje, lauks nauja Kalėdinė 3D pasaka ir daugybė kitų staigmenų.

Gruodžio 31-ąją prieš vidurnaktį Varpinės bokštą papuoš šviesų instaliacija, laukia fejerverkai.

Kaip ir kasmet miesto savivaldybė į šventinius renginius skatina atvykti pėsčiomis arba vykti viešuoju transportu, kuris šventės proga kursuos dažniau, patogiau ir bus talpesnis. Automobilius rekomenduojama palikti namuose.


Rašyti komentarą...
J
Jota
2019-11-26 13:28:54
Pranešti apie netinkamą komentarą
Tikrai stebiname Europą eglėmis ir pensijomis
Atsakyti
0

n
nu
2019-11-26 14:50:04
Pranešti apie netinkamą komentarą
vat negali normaliai eglės pastatyt,o tai būtinai turi visus supriešint kieno eglė gražiausia vilniaus,kauno ar šiaulių,nu negali būt eglė šiaip sau,pasidžiaugt būtinai turi būt eglių karai,kuo biednesni tuo didesnis nepilnavertiškumo kompleksas būtinai turim pagarsėt europoje,nesvarbu kad plikom subinėm,bet va pasirodysim kad mūsų gražiausia,nesvarbu kad kainuos tūkstančius,kumečių mentalitetas
Atsakyti
0

X
Xxx
2019-11-27 05:15:52
Pranešti apie netinkamą komentarą
Pas litvinus pastoviai giriasi kad gražiausia .labasu bomžu šalis
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (7)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų