Vilnietė kapinių vainiką sukuria per pusvalandį: žmonės juos graibsto

Artėjant Vėlinėms, svarstome, kaip pagerbsime mirusius artimuosius, kaip puošime jų kapus. Dabar vis dažniau žmonės grįžta prie natūralumo ir stengiasi rinktis ne plastikinius gėlių žiedus, tačiau gyvas gėles arba natūralius vainikus. Tokių vainikų pynimu prieš 5 metus susidomėjo ir Vilniaus rajone gyvenanti Ana Urbanovič.

Ana tokių vainikų pynimu susidomėjo prieš 5 metus (nuotr. asm. archyvo)
22

32 metų tautodailininkė-floristė pasakoja, kad ši mintis atsirado galvojant, kaip papuošti savo šeimos kapus, o vėliau pasitobulinusi floristikos srityje pradėjo juos gaminti ir kitiems.

(22 nuotr.)
FOTOGALERIJA. Natūralūs Anos pinami vaikinai savo grožiu džiugina daugiau nei pusmetį

Konarskio turgelyje, Vilniuje, prekiaujanti Ana pasakoja, kad šie vainikai atsirado ieškant pigiausio kapų puošimo varianto.

„Kiekvienas ieško kaip pigiau. Aš gyvenu kaime, tad šieno čia pilna, gėlių irgi. Samanas aš paimu nuo akmenų: kažkur pievoje ar prie namų gulintys akmenys apaugę samanomis, o jos kur kas gražiau laikosi negu tos, kurios auga miške. Čia yra ne tik pats pigiausias variantas, bet ir ekologiška“, – džiaugiasi ji.

Natūralūs Anos pinami vaikinai savo grožiu džiugina daugiau nei pusmetį

Ana pasakoja, kad vieno vainiko sukūrimas trunka apie pusvalandį. Pirmiausiai ji pasidaro karkasą iš šieno, o ant jo pritvirtinta samanėles.

Kadangi moteris yra floristė, dalį gėlių, kuriuos naudoja savo vainikų puošimui ji prikelia antram gyvenimui. Kitas gėles augina savo namų darželyje, o įvairius papildus, pavyzdžiui, smilgas, skinasi pievose, laukuose.

 „Labai retai tonuoju gėles, tačiau kai kuriems žmonėms norisi ryškumo. Tuomet tonuoju balta, raudona, violetine spalvomis, bet apie 90 proc. pas mane natūralių spalvų gėlės“, – sako ji.

REKLAMA

Natūralūs Anos pinami vaikinai savo grožiu džiugina daugiau nei pusmetį

Floristė pasakoja, kad džiovinant gėles svarbiausia tamsi ir gerai vėdinama patalpa.

„Pas mus palėpėj viskas kaip voratinklis – galvomis žemyn sukabinti pundeliai (aut. pastaba – ryšulėliai) kabo. Gėles reikia surišti po nedaug. Turi būti tamsi, vėdinama patalpa. Tada augalai labai gražiai sudžiūsta“, – pasakoja ji.

Jos pinamuose vainikuose dažnai naudojami šlamutis, limoniumas labai gerai išlaiko savo grožį. Ant kapo toks natūralus vainikas gali išbūti pusmetį ir daugiau.

Natūralūs Anos pinami vaikinai savo grožiu džiugina daugiau nei pusmetį

„Man pačiai Velykų metu norisi kapą atšviežinti, padėti kažką pavasariško ir gražaus. Tačiau klientai pasakoja, kad šiuos vainikus jie ant kapų laiko ir iki Tėvo dienos“, – sako Ana.

Moteris priduria, kad vainikai ne tik nebijo lietaus ar drėgmės, bet nuo jų tarsi atgyja – gavusios drėgmės samanos atsigauna ir sužaliuoja. Išgaravus drėgmei jos vėl išdžiūsta, tačiau atslinkus drėgnesniam orui ir vėl pasidaro žalios.


Rašyti komentarą...
A
Ana
2019-11-01 08:38:38
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai gražu
Atsakyti
0

N
Nida
2019-10-31 20:53:53
Pranešti apie netinkamą komentarą
Ačiū. Labai orginalu
Atsakyti
0

O
O
2019-11-01 12:57:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
Labai grazu. O jurginu grazumelis. Galima ziuret kaip i paveiksla. Sekmes jums.
Atsakyti
0

SKAITYTI KOMENTARUS (3)
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
REKLAMA
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
REKOMENDUOJAME
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų