- O Dievuli, ir jie? Ir jie išsiskyrė???? – spygauja pažįstama, išgirdusi, kad skirtingais keliais nusprendė sukti dar viena Lietuvoje žinoma pora.

Renata Šakalytė Jakovleva

Renata Šakalytė Jakovleva

Ant pirštukų pradedama skaičiuoti, kiek gi jau tų porų nebe kartu. O tada, pažiūrėjus į puodelio dugne likusius kavos tirščius, imama burti, kas dar gali įkristi į skyrybų mėsmalės angą…

Ko gero pastaraisiais mėnesiais prie pietų ar vakarienės stalo ne vienas draugių pulkelis turėjo dėl ko kraipyti galvas ir „diskutuoti“, koks skyrybų virusas įsisuko į žinomų porų namus. O gal tai joks virusas, bet paskutinis mados klyksmas?

Nežinau, bet man atrodo, kad visi, išgyvenę skyrybas, tikrai negalvojo prieš tai, ar jau dabar gaudyt skyrybų bangą, ar dar truputį palaukti. Kodėl? Nes skyrybos – ne nauji madingi batai, kuriuos vienai nuomonės formuotojai įsimetus į „Instagram“ paskyrą ima graibstyti tūkstančiai sekėjų.

Tai retai kada laukiamas ir geidžiamas dalykas, nebent santykiai žiauriai toksiški, kai, pavyzdžiui, vienas iš partnerių patiria kito nuolatinį smurtą – tiek fizinį ar seksualinį, tiek psichologinį.

REKLAMA

Skyrybos dažnu atveju yra sunkios, skausmingos ir varginančios. Ypač, kai vienam viskas dar atrodo gražu, netrūksta aistros ar dėmesio, o kito meilės indas jau absoliučiai tuščias ir ten mylisi tik vorai.

Tuomet skyrybos virsta pykčio ir skausmo arena. Keršto ir manipuliacijų scena. Dar sunkiau sukti skirtingais keliais, kai šeimoje auga mažamečiai vaikai. Tiesa, yra išimčių, kai skyrybos vyksta „civilizuotai“, abiem pusėm kone kartu pajutus, kad viskas – toliau nebėra kur eiti, nes kelio gale tik šlagbaumas su užrašu „ JAUSMŲ PABAIGA“.

Mes nė vienas nežinom, kodėl ta ar ana pora išsiskyrė. Galim spėlioti, fantazuoti, gaudyti gandus, bet joks komentatorius ar santykių ekspertas nežinos tikrųjų priežasčių.

Jos aiškios tik tiems, kurie nusprendė išsiskirti. O mes, išvydę žinutę apie dar vienas skyrybas, galėtume nepulti komentuoti menamų priežasčių ir vilktis visažinių kostiumo, bet pamąstyti apie savo santykius.

Juk šiai dienai nė vienas nesame tikri, ar skyrybų virusas neįsisuks į mūsų namus. Net jei atrodo, kad viskas puiku – netrūksta meilės, aistros ir šeimos židinys spragsi visu pajėgumu, vieną rytą ar vakarą laimės burbulas gali sprogti taip pat lengvai, kaip sprogo tai porai nuo žurnalo viršelio.

Taigi ar yra vakcina, galinti apsaugoti nuo skyrybų viruso? Ne, deja. Bet yra būdų, galinčių apsaugoti nuo skyrybų grėsmės.

Tiesa, labai svarbi detalė – norint, kad jie iš tikrųjų padėtų, reikia juos iš tikrųjų praktikuoti. Nesu psichologė ar santykių ekspertė, tačiau man ir draugų poroms šie būdai veikia. Gal bus naudingi ir jums?

REKLAMA

1. Kalbėkitės. Ne tik apie tai, kokią naują sofą nusipirkti ar kuriam rytoj vežti vaikus į darželį, bet ir apie jausmus. Tiek teigiamus, tiek neigiamus. Būtina antrai pusei atskleisti savo susikaupusias emocijas, tačiau labai svarbu tai padaryti kuo ramiau – be pykčio, rėkimų ar daiktų daužymo.

Jei sunku, negebate susivaldyti, pabandykite parašyti laišką. Paskui turėsite puikų atspirties tašką atviram pokalbiui. Bendravimo įgūdžius tobulinti reikia ir tai tikrai įmanoma padaryti, jei skirsite tam laiko.

2. Klausykite ir išgirskite. Kai mylimas žmogus sako kritiką ar pastabas, ramiai klausyti nėra lengva. Bet jeigu jis tai daro konstruktyviai, mums nebūtina iškart jungti gynybos mechanizmą, pulti teisintis ir pradėti kontrataką. Dar svarbiau klausytis kokybiškai – jeigu sėdėsite įsmeigę akis į išmaniojo ekraną, kol jūsų antroji pusė lies širdį, tikėtina, kad ramus pokalbis išvirs į bereikalingą konfliktą. Reaguokite ir atliepkite į tai, ką išgirdote iš savo mylimojo/osios.

3. Raskite laiko pabūti tik dviese! Be vaikų, draugų, artimųjų. Kartais užtenka vos kelių valandų – nueiti į koncertą, vakarienės, o kartais reikia ištrūkti gerokai ilgesniam laikui. Būdami kartu, stenkitės kuo dažniau prisiminti, kad esate mylimieji – moterys ir vyrai, ne tik mamos bei tėčiai, partneriai ar sutuoktiniai. Pasileiskite plaukus ir nebijokite kvailioti.

4. Raskite laiko pabūti su savimi ir leiskite tai daryti savo antrai pusei. Mes tikrai negalime visada būti kartu. Tiesiog privalu vieniems kitus išleisti susitikti su draugais ar į išsvajotą kelionę. Juk paprasčiausias ilgesys dažnai kuria tikrus stebuklus.

REKLAMA

5. Jūs nesate tik mamos arba tik tėčiai. Pirmiausia jūs esate mylimieji. Todėl rūpestis vaikais ir namais negali užgožti intymaus pasaulio malonumų. Aistrą tikrai galima atgaivinti – jeigu ši tik miega. Liūdnesnis variantas, kai jos išvis nelikę arba ją žadina jau kiti asmenys.

6. Turėkite mylimų veiklų ir hobių. Tai suteiks jums galimybę pabūti su savimi, turėsite progų parodyti antrai pusei, kas teikia nuoširdų džiaugsmą. Ir, žinoma, nepamirškite pasidomėti mylimojo hobiu – net jei tai veikla, kuri jūsų absoliučiai netraukia. Pamatysite, kiek daug laimės gali suteikti jūsų dėmesys.

7. Nebijokite pagalbos ieškoti pas specialistus. Šiais laikais tikrai yra daug būdų padėti sau ir savo santykiams. Puikūs porų ekspertai, psichologai gali padėti įveikti krizes, kurių patys nebepajėgiate. Tai išties veiksmingas antibiotikas skyrybų virusui įveikti.

Aš net neabejoju, kad visi turime individualių receptų, kaip išlaikyti savo santuokas ir santykius. Nes kas geriau pažįsta mūsų antrąsias puses, jeigu ne mes patys? Dar vienas dalykas, kurį tikrai svarbu prisiminti – pagarba. Kito ir savęs.

Visgi, santykius kuria du žmonės. Ir jei vienas stengiasi, kitas gali absoliučiai nieko nedaryti.. Arba net abiejų pastangos kartais gali neapsaugoti nuo vieno seno kaip pasaulis dalyko – meilės. Ji neatsiklausia, ar beldžiasi į vedusio, laisvo ar jau išsiskyrusio širdį. Ir jei tai ne gaivališka, trumpalaikė aistra, o rimtas ir tikras jausmas, tada nepadės net santykių ekspertai.

Beliks išmokti paleisti žmogų, kuris vėl myli. Arba pačiam pasakyti, kad vėl myli, bet jau kitą. Abiem atvejais tai padaryti labai sunku, tačiau atvirumas šioje situacijoje – būtinybė.

Kaip sakė viena man brangi moteris, patyrusi skyrybas: „Baisu išgirsti, kad esi nebemylima. Bet dar baisiau suprasti, kad kažkas tave mylėjo labiau, negu tu pati save. Aš išgedėjau skyrybas, nes jausmas po jų tikrai panašus į mirties gedulą, tačiau svarbiausias dalykas, kurį išmokau – iš naujo pamilti save. Pasirodo, tai įmanoma“.

Andžejus
2019-07-05 20:46:02
" Lietuva - k...ų šalis". BAISU. Šis žodis,lyg ir bendrosios giminės tinkantis ir taikomas vyrams, ir moterims. Kaip ir vėpla, kerėpla, naktibalda, valkata. Taip, kad kažin ar Lietuva vien tik ... šalis. Ir vyrai, ir moterys...?
O, kad labai daug skyrybų, tai tikrai labai liūdnas faktas. Žmonės tapę savanaudžiais egoistais !
Nejaugi reikia kažkokio pasaulinio sukrėtimo, kad savanaudžiai atsitokėtų ?
Atsakyti
Patogiausias būdas sužinoti daugiau - sekti naujienas mūsų „Facebook“ paskyroje!
MYLĖKIT TIKRAS ŽMONAS 2019-08-30 19:28:16
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
nieko švento nebėra, juk buvo prisiekta prieš dievą bažnyčioje, nepalykit savo pirmų žmonų jos pačios geriausios, pamatysit gailėsitės.   ATSAKYTI
100 procentų 2019-08-30 19:23:05
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
po skyrybų buvo tarsi mirties gedulas, tai tikra tiesa. Tas moteris kurios išardo šeimą reikia labai labai stipriai bausti, net mirties bausme, nes ta moteris kurią palieka su vaikais ta sunku periodą išgyvena visą gyvenimą.   ATSAKYTI
ZENONA 2019-08-29 08:58:36
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
GAILA KAD NEMOKA PRISITAIKYTI VIENI KITIEMS NEBERA NIEKO GARBINGO IR SVENTO REIK MYLETI SAVE IR KITUS KAS TU MAN KAS AS TAU O VAIKAI DAUGIAUSIAI KENCIA DEL TOKIU TEVU GEDA NERA NIEKO SVENTO   ATSAKYTI
gaila 2019-07-06 18:55:35
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
labai gaila kai tokie dalykai dedasi, juk visur su visais yra buitis, reikia sugebėti mylėti vienam kitą visą gyvenimą, juk prisiekėm prieš dievą.   ATSAKYTI
Stasys 2019-07-06 08:54:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Andžejui.
Ką turėjote galvoje rašydamas" k...ų šalis" Ar trečia raidė yra "r", o ketvirta "v"   ATSAKYTI
Emigrantas 2019-07-05 21:09:49
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Protingai, kiek galim ant to pačio ar pačios joti, ? Reikia ir kitas skyles ir ar pagaliukus išbandyti ...   ATSAKYTI
Bum. Bum 2019-07-05 20:54:37
Pranešti apie netinkamą komentarą
-2
Įdomu,kuri baisi boba,baisus diedas ? Kurie skiriasi? Pasižiūrėkit į veidrodį !!! Gražūs bruožai ??? Ko gero,kaip ir visų. VISI GRAŽŪS. VISI ! Bent mums. Atidžiau pažiūrėkit ! Ir pirmiausiai pažiūrėkit labai atidžiai Į SAVE !!!!   ATSAKYTI
Andžejus 2019-07-05 20:46:02
Pranešti apie netinkamą komentarą
-1
" Lietuva - k...ų šalis". BAISU. Šis žodis,lyg ir bendrosios giminės tinkantis ir taikomas vyrams, ir moterims. Kaip ir vėpla, kerėpla, naktibalda, valkata. Taip, kad kažin ar Lietuva vien tik ... šalis. Ir vyrai, ir moterys...?
O, kad labai daug skyrybų, tai tikrai labai liūdnas faktas. Žmonės tapę savanaudžiais egoistais !
Nejaugi reikia kažkokio pasaulinio sukrėtimo, kad savanaudžiai atsitokėtų ?   ATSAKYTI
bum 2019-07-05 20:01:10
Pranešti apie netinkamą komentarą
-12
Kokia baisi ta boba.    ATSAKYTI
Kumele balta 2019-07-05 19:27:21
Pranešti apie netinkamą komentarą
-4
Kai viešinasi vadinasi trūksta draugu ir pazorinasi o kai jų išsilavinimas 9 kl jos daugiau nieko nemoka kaip kojas praskiesti o paskui babkes prašyti tipo už vaiką    ATSAKYTI
Nežinau 2019-07-08 13:46:27
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Kokie visi pilni pykčio ir neapykantos vieni kitiems. Juk niekas neverčia skaityti, manau kiekvienas tegu pirmiau pasižiuri i save o tada smerkia kitus.   
Viengungis 2019-07-05 19:10:23
Pranešti apie netinkamą komentarą
-13
Pasirodo kad lietuva vien kurvų šalis.    ATSAKYTI
2019-07-06 15:42:14
Pranešti apie netinkamą komentarą
0
Prie ko.. ku...gal nesutapo charakteriai, arba vienas kito pakęsti negali, tai ką kentėti.,,? Ne visi išlieka tokie, kokių tikėjaisi ir nepasiduoda "korekcijai." O Šakalyte išreiškė tik savo nuomonę.  

Top Video

Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Internautai pašėlo: mama įkėlė įrašą, kaip mažametis vairuoja ir viršija greitį
DABAR RODOMA
Negalėjo nenufilmuoti: praeiviai stabtelėjo žiūrėti, ką moteris vedžioja lauke
DABAR RODOMA
Mama slapta užfiksavo šokiruojantį slaugės elgesį su jos negalią turinčiu sūnumi
DABAR RODOMA
Tiesioginio eterio įrašas atskleidė vagystę: kuriozas tapo sensacija
DABAR RODOMA
Dėl gyvūno pikantiško poelgio modeliui teko raudonuoti
DABAR RODOMA
Moteris palikusi atvirus automobilio langus labai greitai to pasigailėjo
DABAR RODOMA
Darbuotojai užfiksavo poros akimirką restorane: visi internautai ėmė jų ieškoti
DABAR RODOMA
Pamačius šalia važiavusį automobilį išsitraukė kamerą: to dar nebuvo regėję
DABAR RODOMA
Keistos išvaizdos žuvis sukėlė sąmyšį: atrodo, kaip su žmogaus veidu
DABAR RODOMA
Venckienės palaikymo mitingo dalyvė: aš buvau pas Neringą kameroje
REKLAMA
Nėštumas (nuotr. 123rf.com)
Pastojimas yra rimtas darbas, nors atrodo, kad kai kurios poros pastoja per pirmąjį bandymą, o kitos gali praleisti amžinybę bandydami. Tačiau, remiantis nauja apklausa, poros ...
Seksas (nuotr. 123rf.com)
Jeigu neturite pakankamai intymių santykių, kūnui darosi daugybė įvairių dalykų.   Ar žinojote, kad sekso trūkumas gali turėti rimtų neigiamų pasekmių ...
Seksas sulaukus 60-ies: vis dar tabu ir gėda prieš anūkus (nuotr. 123rf.com)
Ar mes turėtume pasitikti tyla temas apie seksą sulaukus 60 metų? Visiškai atvirkščiai, tvirtinama „Le Figaro“. Pagyvenę žmonės vis dar veržiasi atsidurti devintame danguje, ...
Orgazmas bus nepamirštamas (nuotr. 123rf.com)
Klivlando klinika JAV praneša, kad tik 10 proc. moterų gali lengvai pasiekti orgazmą. Kitoms 90 proc. turi prisidėti įvairūs išoriniai veiksniai – pradedant nuo padėties ...
Maža smulkmena „Name“ virto dideliu skandalu: dėl visko kalti nesuplauti indai (nuotr. stop kadras)
Puiki pradžia „Name“ žadėjo gerą dieną, tačiau dėl neplautų indų ėmė tvyroti įtampa. Jais turėjo pasirūpinti Jurgita. „Aš mačiau, kad kriauklėje pilna indų, bet ji nesugebėjo ...
REKLAMA

TELEVIZIJA

TVPlay
×

Pranešti klaidą

SIŲSTI
Į viršų